Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

Jufonka

Tak tohle ne, ten film mě prostě nějak nechytnul. A vlastně nevim proč, ale nelíbil se mi... Splnil svůj učel - bála jsem se a dokonce sem se i nechala nachytat a pochopila až na konci, že Bruce Willis je mrtvej... A vlastně to neni áni tak špatně zahraný, ale já od toho prostě čekala mnohem víc, něco extra. Přišlo mi to ale průměrný, místy nudný. ()

rakovnik

I kdyby byl celý film blbost, tak ten konec prostě ohromí každého. Dohnal mě až k slzám. Tak dojemný závěr u tolik napínavého filmu jsem opravdu nečekal. Jenže film byl vynikající po celou dobu. Bezvadně natočené, se skvělou atmosférou, která stále graduje. Vynikající výkon Bruce Willise a malinkého H. J. Osmenta. ()

Antabelus

Filmový dortíček jak z marcipánu, byť trochu krvavého a strašidelného. To, co zde předvedl nejen Willis, ale především Osment, je podle mého takřka nevídáno, neslýcháno. Skoro není co psát, snímek musíte stejně vidět sami a hlavně od začátku do konce, abyste pochopili, proč jsem tak unešený, proč ze snímku nabývám pocitů euforie nad skvělou prací režiséra i scénáristy a zároveň různě smýšených pocitů všeho ostatního zoufání a doufání nad myšlenkou a hlavně pointou filmu na konci, kvůli které jsem ztratil minimálně hodinu svého volného času tím, že jsem duchem mimo kulil oči do displeje i nadále po skončení závěrečných titulků s otevřenými ústy dokořán. Není co dodat, špičkový snímek! ()

Jonash87

Jeden z mých top filmů. Temná atmosféra je neskutečně silná, herecký výkon nejen Bruce Willise, ale i mladého Haleye Joela Osmenta brilantní a to vše táhne neuvěřitelně vydařený scénář a střih. Konečné rozuzlení pak patří mezi ta nejlepší, jaké jsem měl možnost vidět. A navzdory tomu, že při druhém a dalším sledování jste o geniální pointu ochuzeni a víte, co se stane, pořád vás to nesmírně baví a napíná. Sice by se zde pár "dějových děr" našlo, ale výsledný dojem je jasně přebíjí a dává v zapomnění. U mě se tenhle snímek už mnoho let drží v top 10. ()

SallyZen

Osmentík měl dostat Oscara za to jakto zahrál. Od takového klučiny bych nikdy nečekal takový výkon a Willis jako vždy parádní. 90% ()

Martin741

Jeden z najlepsich filmov rezisera M. Night Shyamalana. Film, ktory ukazal Bruca Willisa ako charakteroveho herca a Willis si tymto filmom aj dokazal, ze zvlada aj narocnejsie ulohy nez akcne /John MCClane/. A ten zaver bol proste genialny. Viac komentovat netreba, vsetko bolo popisane uz predo mnou. 100 % ()

Figu

Šestý smysl patří k těm filmům, které ční a troufám si říct, že dokonce setsakramentsky vyčnívá v kolonce filmů vyjimečných!!! V roce 1999 vznikl mimořádný snímek nejvyšších kvalit, ten který oslnil i fanoušky netypicky neakčního pana Willise a ten který v samotném závěru posadil všechny dost důrazně na prdel! Takovýchto filmů je málo, myslím si, že atmosféru propletenou až k samotnému pozoruhodnému závěru Šestého smyslu společně se skvělou hudbou už nikdy nikdo nezopakuje a já se klaním panu Shyamalanovi a samozřejmě duu Willis, Osment!!! 95% ()

Wiikii

Šestý smysl je dokonalým snoubením mystery, dramatu a hlavně thrilleru. S úžasnou pointou, atmosférou a vykreslení životních událostí, jako byla dětská šikana, či beznaděj matky. .. Jedním slovem OHROMEN, jsem ohromen, protože co Shyamalan dokázal je dokonalé... ()

vydumnica

Wow! Zaver filmu, klobuk dole...piata hviezdicka za to, lebo cely film zrazu dostava novy rozmer a vsetko do seba pekne zapada...clovek si to chce hned pozriet este raz a hovori si AHA, akoto ze som si to nevsimol? S prekvapujucim vyvrcholenim sa mi vsak vynorila otazka, ci to ten chlapec od zaciatku vedel...musela som si odpoved vygooglit, chichi...Pri druhom pozreti si budem vsimat cervenu farbu a chlad...a vsetky tie drobne a dobre premyslene detaily...Osment hral vynikajuco! Nestaci vidiet raz... ()

Rocky88

Po celou dobu nás Shyamalan šponuje a natahuje nám nervy, aby nás poté na konci pustil a nechal se svíjet v křečích. To, co dokázal předvést v tomto filmu - ať už jde o režii, scénář, ošéfování herců či kvalitu filmu - už nikdy v žádném jiném nezopakuje. Toho zlatýho plešouna za režii a scénář měl dostat. Ave Shyamalan! ()

shyster

Bohužel jsem ho viděl až několik let po premiéře, takže jsem slavné závěrečné převrácení celého filmu už znal. Což ale nezměnilo nic na to, že jde o geniální počin. Zásluhu má na tom ustřední trojice - B. Willis, H.J. Osment a M.N.Shyamalan. ()

cariada

No začátek mě nák moc nenadchl ,pak jsem si říkal proč je to tak oblíbený. Psycholog pomáhá chlapci co má problémy a vidí duchy. Jenže jak už to bývá nejdřív mu nevěří a pak mu začne docházet ,že něco na tom bude. Závěr už je hodně strhující a pak přichází velké rozuzlení ,které asi většinu lidí překvapilo. A díky tomu to dostalo úplně jiný pohled. ()

Petoss1

No to bola noc, videl som ten film sám a mal som dosť. Výborná atmosféra ktorá Vás chytí a nepusti, no musite to vidieť a ten záver ....ach chcem viac takých mysterióznych filmov. 90% ()

KooNY

Z toho co jsem od Shyamalana viděl, mě nic nezaujalo. Ale Šestý smysl ano, sice ten twist na konci patří mezi nejprofláklejší, takže jsem od začátku věděl jak to celé "nečekaně" dopadne. Ale ten film má i něco více, hlavně perfektní výkony Bruce Willise, ten se mi od role líbí víc a více, a obdivuhodný výkon H.J. Osmeta, ten kluk to zahrál perfektně. Poprvé na mě ve filmu od Shyamalana působila i ta pověstná atmoséra, tady byla úžasná, i když vlastně film má docela pomalé tempo, tak právě ta atmosféra je nepříjemně strašidelná. ()

Flaxik

O tomhle filmu už bylo nadatleno tolik písmenek, že nemá cenu to rozepisovat, je prostě skvělý a kromě Vesnice si pak pan režisér vybírá spíše slabší chvilky. Povinný kousek pro všechny milovníky duchařin, ale škatulka horor je imho přehnaná. ()

joker.george

Doporučuji snímek zhlédnout dvakrát po sobě v krátkém časovém úseku, pokud jste už s ním neměli čest dříve. Já jsem si tak napoprvé užíval výborně gradovanou duchařskou atmosféru a nejistotu plynoucí z vyprávění postav a na podruhé jsem už viděl, jak je všechno krásně promyšlené, jak různé detaily do sebe zapadají a vynoří se v promyšleném finále. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku