Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

aileen.bp

Šestý smysl je výborný film, herecké výkony jsou na úrovni a scénář je taky dobře zpracovatelný a zpracovaný, dala bych klidně i 5*, kdyby tu každý tak okatě nevychvaloval závěr filmu, až mi bylo hned jasné, co se stane. ()

Mischella

Naprostý základ pro milovníky duchařských hororů! Který správný fanda toto neviděl, jakoby nebyl. Navíc se skvělými výkony Bruce Willise a především Haleyho Joela Osmenta. Když jsem tento film viděla poprvé, ještě dlouho jsem měla mrazení v zádech a nepostavila se ke dveřím otevřeným do chodby. Přestože díky své konečné pointě je tento film tou opravdovou peckou při prvním shlédnutí, stále stojí za to se k němu jednou za čas vrátit. ()

TheBlizard

Vždy mi z tohoto filmu běhá mráz po zádech. Pro mne skvělá podívaná. Asi nejlepší kousek režiséra a pochybuji, že se po propadáku Posledního vládce ještě vzedme k nějakému pořádnému výkonu, hodnotou alespoň blížícímu se Šestému smyslu. No, rád bych tomu věřil. ()

Orel222

Tak tohle se hodně povedlo, film mě držel přikovaného u obrazovky a napnutého až do konce. No a samotný závěr mě překvapil tak jak snad ještě žádný jiný film. Tohle je dílo prostě nemá chybu! ()

Nanak

Kdo neviděl, tak to prostě musí shlédnout. Výnikající film s perfektním překvapivým koncem. Je třeba to viděl v originále s titulkama, protože český dabing naprosto kazí dojem a shazuje celý film. Říkám to proto, že jsem naprostým odpůrcem českého dabingu, který dělá z filmů úplně něco jiného než co to má ve skutečnosti být. Dabing je dobrý pouze pro důchodce apod., kteří nejsou schopní číst titulky. Ať žijou dvd a blue-ray s možností originálního zvuku. ()

kalimero25

Bruce Willis je můj oblíbený, charismatický herec, byl to však Osment, který dal filmu tu pravou třešeň. Malý, bledý klučík, který svým chováním vypadá přinejmenším o deset roku starší podal fantastický a velice presvědčivý výkon. Atmosféra se dala celý film krájet a málo který horor mi nahnal tolik strachu. To je přesně ten film, kde nepotřebuju potoky krve a všelijaké zrůdnosti k tomu, abych vyděsil diváka.Prostě duchařina jak má být, se skvělým koncem, kdy jen tlemíte na bednu a přebíráte si vše znovu.Shyamalan si nahodil velice vysokou laťku pro budoucí tvorbu. O rok později ale po Vyvoleném a Znamení mě přesvědčil, že tenhle skvost nebyla jen náhoda.Plný počet! ()

kamic

Pokud bych si měl vzpomenout na film, který mne dostal závěrečnou pointou, tak určitě tento. A jako hláška, po které mi pořád běhá mráz po zádech stále vede "I see dead people". Bohužel labutí píseň M. Night Shyamalana. ()

migr

legendární zaostavájíci za pověstí, jisté nedostatky( rok je dlouhá doba, jak může používat věci) průměrných dobrých 76% ()

Archangel_P

Neuvěřitelný filmový zážitek. Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl! Naprosto geniální snímek s geniální pointou. Prostě nemám slov. Celý film je natočený skvěle a ten konec? No, popravdě... hned po tom, co film skončil, jsem si s nabytou znalostí pointy pustil film ještě jednou a měl tu možnost sledovat genialitu scénáristů a režisérů. Naprosto dokonalé filmové dílo. De profundis clamo ad te domine. Dávám jednoznačně pět hvězdiček a 100 %. ()

jakub.bystra

Pokud jsem u Prokletého Ostrova psal o geniálním a propracovaném závěru, tak Šestý Smysl nabízí takové vyvrcholení, že jsem se po tom šokujícím zjištení málem pos***. Osment je jeden z nejlepších (možná i nejlepší) dětský herec, kterého jsem kdy měl tu čest vidět v akci. Willisovo filmy obvykle moc nežeru (což není jeho chyba), ale tenhle je fakt výborný. Jedná se taky asi o jediné Shyamalanovo dílo, které mě zaujalo, ale za to jsem prožil jeden z nejlepších filmových zážitků vůbec. Oblíbil jsem si neuvěřitelně tenhle film. Jediné, co mě trochu deptá je, že všude nosí nálepku "Horor". Přestože se jedná o úžasný a dechberoucí film, neoznačuju ho za horor, nýbrž za snad nejlepší mysteriózní thriller. 5* a snad nejvíce šokující závěr, na který jsem kdy narazil. ()

Dancihal

Vidím, že poslední komentář byl udělen někdy kolem roku 2005.....což je škoda...tento snímek dle mého patří mezi klasiku a legendy filmu....v tý době ten konec nikdo nepobral...myslím, že SUPER snímek... ()

fuskoric

Neexistuje veta , ktorá by ma vo filmovom svete šokovala viac než veta: "I see dead people, they dont know they are dead." Brilantný film, ťažiaci maximum z výborného scenára a výborného H. J. Osmenta. ()

realma

Hororová klasika, která je na 5 hvězdiček při prvním shlédnutí, ale jakmile znáte pointu tak už film nemá takovou šťávu. Jednoduchý nápad je vyždímán na maximum. Dobré herecké obsazení a kvalitní scénář. ()

phoenix9

Tento film som videl naposledy pred zhruba deviatimi rokmi , ale veĺmi dobre som si spomínal , ako ma vtedy šokoval a hned sa zaradil medzi moje najviac obĺubené filmy. Teraz som si pustil znova a čakal som , že ked viem pointu bude to slabšie, ale nebolo ! Pre mna je ten film dokonalý v každéj mínute . Čítal som tu niektoré komentáre , ktoré hovoria , že niketoré scény nedávajú zmysel ako: Dr. Malcolm sedí v dome s matkou Cola a nepríde mu čudné , že sa nezhovarajú? Nepríde mu divné , že on sa s nikým nezhovára? Nie ! pretože mrtvý vidia iba to , čo vidieť chcú. Pre mna je tento film dokonalosť a preto...100 % ()

zaluky

Dlouho se mi tento film vyhýbal protože nejsem moc příznivec horrorů, ale když jsem zjistil že je film mysteriózní thriller tak jsem neváhal. Na film jsem koukal večer a vůbec nelituju. Film dokáže udělat nehoráznou atmosféru. Nejvíc se mi líbila práce Joela Osmenta. Ten to zahrál dokonale klobouk dolů před chlapcem. Těsně před koncem už si člověk myslí že je konec a že je to takový happyend, ale něco mu tam chybí, přesně tak to chtěl Shyamalan udělat a znenadání BUM a hned člověk ví že tento film nemá chybu. Na film plánuji se kouknout ještě jednou, když už vím jak to končí budu se na film koukat rozhodně jinak. ***** ()

Eviel

Musím sa priznať zo začiatku ma to moc nebavilo , no každou ďalšou sekundou som sa viac a viac ponáral do deja. Postupne som si skladal diely do seba a koniec bol čerešničkou na torte , ktorý z tohto filmu robi 5* záležitosť. Vídám mrtvé lidi! ()

Zuca10

Jeden z mála filmů, kdy se konec nedal předokládat. Závěr mě velmi překvapil a koukal jsem na obrazovku s otevřenou pusou. Super film. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku