Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

rafix

Režisér Soukup natočil dobrou komedii o české policii. Chtěl ukázat jak českej policajt si počíná už od školy tragédsky. Major Maisner ( v podání Ladislav Potměšil) je skvělý jak to vede. No prostě škola hrou. Kdo si hraje nezlobí. U policajtů to platí dvojnásob. ()

smrtubohem

Díky Potměšilovi jsem se na to jako malej rád díval, nechápajíc však perverzní kecy a stupidnost skoro všech scén. Smrdí z toho taková neidentifikovatelná pachuť trapnosti, nepodařených fórů, při kterých se dnes už směje málokdo, béčkařství, filmové amatéřiny a scénáristické tragédie. První díl však jako jedinej ze série JE filmem. ()

Honzus odpad!

Raději bych koukal na všech sedm (?) Policejních akademií v řadě, než ještě jednou absolvoval toto. ()

waltosin

Lidi dostaňte už rozum konečně. Taková česká policejní akademie s výborným Ladislavem Potměšilem ( Major Maisner). Paráda a ja se bavil např. ( paf,paf,paf,paf seš mrtvej náměstku), (kuře má jedenáct prstů), ( sexy Simonka Krainová= trošku na voprc). Ať žije Soukupova policejní akademi. :) ()

route60

Byl jednou jeden polda měl zůstat u jednoho dílu ten zmar co následoval byl režisérský pohřeb pana Jaroslava Soukupa a lze je vzpomínat na dobu kdy dovedl točit výborné filmy jako Drsná planina, pěsti ve tmě, Záchvěv strachu a né se pouštět do vod trapné komerce. ()

Meow86

"How are you exPRD?" Často tu čítám, že je to špatný pokus napodobit amerikánskej eklhaft - Policejní akademii. Jenže nezapomeňte, že Usáci parodují jejich policii a Češi zas tu svou. A mezi těmito útvary je dosti velký rozdíl, co říkáte? Ovšem pravdou je, že se v obou zmíněných počinech zrcadlí krutá realita všedních dnů. Mě Láďovo "škola hrou" pobavila. ()

Nikitoss95

Vážně nevim,co proti tomu kdo máte, supr komedie z 90tek, komedie přece má právo bejt stupidní, aby se člověk u toho pobavil,co jiného má za účel tento žánr... Potměšil to nejvíc vede teda, vtipný scény a hlavně hraní si na policejní akademii pobavilo ()

Lewaso

Po mnoha letech jsem shlédl tento kousek a musím změnit hodnocení z * na ***. Za prvé jsem se lehce pobavil (i tak trochu retro) - a za druhé: To co se točí teď za srágory, je hluboko pod úrovní Maisnera No 1. ()

bigbadboy

Když běžel v roce 95 v kině, šel jsem a bavil jsem se, dnes jsem si pustil film po Xté a zase jsem se bavil... podle mě fajn česká komedie, která si na nic nehraje a rozhodně není stupidní alá Kameňák, naopak mi přijde, že by se to klidně mohlo stát :) ()

Gig

Snaha o převedení Policejní akademie do českého prostředí. Co z toho zbylo - pár, opravdu pár fórků, genialní patolog Slavíček. ()

LarryW odpad!

Pěsti ve tmě.... Pane Soukup vy jste vážně nemocný, tohle není sranda. Omlouvám se, tohle hraničí z urážkou, ale teď to fakt nemyslím jako sarkasmus. Tohle je opravdu vážné. Nevěřím, že filmař co natočil "Pěsti ve tmě", by byl schopen něčeho takového, aniž by neměl vážnou psychickou poruchu. Tohle je velmi smutné, ale Vy za to nemůžete o tom jsem přesvědčen. Vaše okolí z prostředí TV NOVA to včas nerozpoznalo a zneužilo Vás. Alespoň však může Vaše dílo uspokojit také podobně postižené jedince, kteří za svůj úděl též nemohou... ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil