Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

Madax

Fuj, taková blbost! Pár vtípků se sice povedlo, ale jinak je tento film příjemný asi jako zapařená zadnice. ()

stepec11

Z umeleckeho hlediska odpad, ale rozhodne dobra komedie parodujici Policejni akademii v ceskem stylu. Jako maly jsem na film casto koukal na videu, nyni se na nej take rad kouknu kdyz ho davaji v televizi (coz seale neda rict o dalsich dvou dilech-to je tragedie). ()

blekekeke

Policejní akadamie byla aspoň krejzy, ale tohle dost stagnuje a na přiblblejch vtipech, přiblble se chovajících hercích to němůže nikdy slušně běžet. ()

Nekdojiny

ÚŽASNÁ ČESKÁ KOMEDIE, U KTERÉ SE VÁLÍM SMÍCHY PO PODLAZE, A KTEROU MUSÍM VIDĚT ZNOVU ANEB TAKHLE MÁ VYPADAT ČESKÝ HUMOR A ČESKÝ FILM! 100% (rád bych znal konkrétní příčiny takového nedocenění jaké předvádí většina uživatelů a rád bych se postavil na obranu snímku) ()

meteleskum

Bláznivá - crazy komedie, o kterou se v Čechách pokusili a myslím, že na rozjezd jim to celkem vyšlo, ačkoliv pokračování už se nedá srovnávat s prvním dílem. Postavy jako Kudláková nezapomenutelné, nebo snaha české policisty přirovnávat kontra k FBI:) Nejspíše je to vkusem, ale já jsem se fakt dost bavila. Ať žije Hrušinský ml. a jeho patolog a Potměšilův či chceme-li Maisnerův smích:) Pokud to položím vedle obdobného hodnocení tady csfd k filmu kameňák, rozhodně si to oproti tomu zaslouží 3 hvězdičky!!! ()

StrixCZ

Za co ty 2*? Ani nevím, asi z nostalgie... Vzhledem k tomu, že v době vzniku tohoto filmu mi bylo 10, čemuž odpovídaly moje nároky na kvalitu, mám na něj pár příjemných vzpomínek. 45% ()

Movie Maniak

Zase takové špatné to není, když jsem byl malý, moc se mi to líbilo, teď z odstupem času musím své hodnocení trochu změnit. Ale i po letech pobaví, Hrušínský a Potměšil hrají dobře a na Krajnovou se zase pěkně dívá. Film odpovídá atmosféře doby kdy byl natočen, dnes by katastrofálně propadl. ()

brasek

Áno... videli sme už niečo podobné. Miestami úsmevné, patológ Slavíček skvelý, námestník výborný... ale celkovo podpriemerné s trápnym humorom na policajný zbor. ()

BlueNeon81

Film splnil účel a pobavil. A pobaví vždy. Vynikajúce herecké obsadenie, geniálne hlášky a s Policajnou akadémiou to má pramálo spoločného. ()

Aidina

…“Jestli to někomu vykecáte, tak vás oba vodbouchnu a řeknu, že mi selhala pistole…“ Hvězdičky jenom za Láďu Potměšila alias majora Maisnera. Jinak scénář je dosti slabý a humor laciný. ()

galiea

Narozdíl od americké "předlohy", která je je jen trapná, tato česká verze je i dost vtipná. Po X letech jsem se na BJJP dívala jako na čistou oddechovku a moje nízké nároky splnila bezvadně. Navíc spousta skvělých českých herců ho svým hereckým výkonem povyšuje na solidní komedii. Ladislav Potměšil září a jeho oscilace mezi jednodušším policajtem a těžkým machrem je jedinečná. Nejlepší je ale Miroslav Moravec! ()

0kozel

Mě se to líbí a vždycky se u toho zasměju. Tryská z toho taková nějaká pohoda a bestarostnost, proto se na to rád kouknu když mám špatnou náladu, navíc to perfektně zachycuje takovou tu atmosféru 90.let. Potměšil se v Poldovi asi neskutečně vyřádil :) Je to prostě taková Policejní akademie po česku, není to bůhvíjaká filmařina, ale jako bláznivá komedie to funguje. ()

easer07

Já nevím, jak vy, ale já mám humor rád a dokážu se zasmát i blbosti. Když zakryju obsah filmu, je to kultovní, průměrná komedie. Soukupa nemusím, ale na něho je toto docela dobré. ()

PatrikP4

Boužel nemohl jsem jinak. Když jsem byl malej koukal jsem na to neustále. Ještě na VHS. A do teď se na to rád podívám. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil