Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

Romadoor

Dovolím si hodnotit ačkoliv jsem viděl (s otevřenou pusou) jen posledních zhruba 30 minut.....nic předtím to pro mne, ale nemohlo zachránit. Jestli takhle vystupovali hlavní "protagonisté" během celého filmu, obdivuji "vytrvalost" těch, kteří shlédli celé.....odvrácená tvář ochotnického divadla. ()

mr.bredok odpad!

Brr, film jen pro otrlé, ale dalo se to čekat. Pomeje si tímto skvostem postavil pomník své nehynoucí slávy a Troška jakbysmet. Mělo to vůbec nějaký scénář, jestli jo, tak ho nejspíš nikdo nečetl, protože jinak by se to nemohlo natočit. ()

wocicko odpad!

Nic pozitivního: špatné herecké výkony, špatný příběh, jedny šaty pro každého (to že je "kostýmní film"?) Umělohmotný hrad... Nuda, víc než nuda, rozhořčení diváka. Pusťet si Andělskou tvářičku a ta vaše se proměni v kyselou. ()

martins

Historický velkofilm a la Angelika s ambicemi trháku, se nakonec příliš nepovedl, přestože herecky je film obsazen slušně(Vašut, Brousek st., Fišer, Vinklář nebo E. Vašáryová), ani režie Zdeňka Trošky a kamera Brabce nezaostává, přesto film přišel nevhodnou dobu, být uveden o 10 let dříve, byl by z něho zřejmě trhák, takhle v roce 2001 pouze ca 45 tisíc diváků a producentsky zlámal vaz Jiřímu Pomejovi. Dvojice Pomeje Troška předtím úspěšná v Kameňáku vstoupila na jiný žánr a hned to bylo vidět v návštěvnosti. Navíc se ve filmu krom hereckých hvězd objevují i oblíbenci Trošky(Kuklová, Morávková)nebo toporný Blažek, který svými výkony film zrovna neobohatili a ani scénář není bez chyby. ()

harycek

Připadá mi že, že je módní hanit vše co "Troška" natočí a je to póvl. Všichni rádoby znalci se se při jeho filmech ohromě baví, ale potom; aby si nezadali napíšou "odpad". Tento film je koukatelný a vizuálně pěkně zpracovaný.Myslím si že tito "znalci" by dali 5 hvězdiček kdyby něco podobného natočili v "HOLLYWŮDŮ" a učůrávali blahem!!!! ()

infernet

Mám dotaz. Oni se ti lidé pokoušeli hrát? Místo Blažka mohl být silniční kužel s reprákem, vyšlo by to nastejno. Pomeje a Morávková jsou herci tak leda do špatnýho porna a Krampol... ten by měl každej rok dostávat Plyšovýho lva za celoživotní prznění slova herec. Kuklová všechno zachraňuje snad jen tím, že má kozy. Ostatní působí dojmem, že jsou tam tak nějak omylem, protože je vytáhli z tramvaje cestou na zahradu. A přítomnost Vinkláře si dokážu vysvětlit leda tím, že chtěl na tu zahradu koupit bazén, ale došly mu prachy. Tuhle Troškovu hrůzu nezachrání ani slušná výprava a hudba. Vrnět blahem si u toho můžete jen ze tří důvodů. A) Jste pod vlivem. B) Jste debil. C) Jste masochista. Vyberte si. ()

Alden_Larson

Je zvláštní vidět takto vážné drama v podání režiséra, který je známý hlavně svými pohádkami a vesnickými komediemi. Ale podle mě se mu to docela povedlo. Samozřejmě to není perfektní film, je v něm spousta chyb. Například by mohl být mnohem kratší. I tak je ale jeho tempo hodně rychlé, takže film docela utíká, stejně si ale myslím, že se mohlo pár scén vystřihnout. Taky je nutné podotknout, že některé scény byly naprosto nesmyslné a zbytečně přehrané. Velké rozuzlení je možné předpovědět po prvních dvaceti minutách, takže veškeré napětí, které film mohl vyvolat, nevyvolá. Herecké výkony překvapivě nebyly vůbec špatné, obzvlášť Filip Blažek mě v roli Raoula velmi mile překvapil. Prezentace byla fajn, má takový ten "Troškovský" nádech jako všechny jeho ostatní filmy, nijak mi to ale nevadilo. Hudba byla taky dobrá, ale její melodramatičnost trochu ničila atmosféru filmu. 6/10 ()

Simako

Ve své podstatě to není úplně špatný film, všechno, ale sráží strašný scénář!!! Herecké obsazení není vůbec špatné, herecký výkon Filipa Blažka také není k zahození, ale ten scénář!! Líbila se mi hudba a kvalitní kamera, i když někdy až moc hluchých míst na pláži, jen proto, že je tam moře. No co, za tři!! ()

Salus

Potisící obsezení základní dvojice Morávková-Kuklová dává tušit, že originalita tohoto filmu bude dokonalá. Jediný klad by mohlo být to, že Pomeje alespoň zhubnul. ()

Ssova

Ačkoliv vím, že tento film se nesetkal s dobrou kritikou, musím říct, že mě nadchl.Miluju kostýmové historické filmy a tenhle mi nepřišel horší, než zahraniční konkurence. Námět se mi líbil, interiéry i exteriéry byly působivé a hercké obsazení se mi taky líbilo.Ať už Blažek v roli psychopata s nevinným pohledem nebo jeho nohsledi, kteří byli přesvědčiví,ač nehráli hlavní roli. A nejvíc na mě zapůsobil Pomeje. Netvrdím, že je vynikající herec. Ale dlouho jsem přemýšlela, kdo z českých herců by se mu rovnal vizáží, která u této postavy hrála důležitou úlohu. Nenapadl mě nikdo. Ani sexy Roden by se mi tam nehodil. Prostě záběr na Pomejeho vysokou postavu v černém s rozevlátými dlouhými havraními vlasy,tyčící se na útesech oceánu jak se do něj opírá vítr, tam si opravdu neumím představit nikoho jiného. A navíc oceňuji, že Zdeněk Troška jako režisér převážně komedií a pohádek se tohoto úkolu zhostil opravdu zodpovědně.Pět hvězdiček nedávám jen za poněkud zdlouhavý konec.Ukončila bych to obviněním vraha a šmitec... ()

gu-staff

Na tomhle filmu je špatný skoro všechno. Scénář, obsazení, dialogy, délka. Na druhou stranu kamera ujde sem tam je pěkný exteriér, ale víc nic. A Pomeje? Cha cha, to je dílo, od rozhalený košile, přes projev, kterej je fakt k smíchu, o hraní nemůže být ani řeč. Pomeje + Troška = naprostá dokonalost.....Ani nevim za co tu jednu dávám, ale je pravda, že jsem pár horších filmů viděl (hlavně od Trošky), tak asi za to. Ale nekoukejte na to, radši si něco doma ukliďte, spěte, nebo dejte horkou vanu se sklenkou červenýho vína. ()

paniColombova

Nevim proč někdo hodnotí tenhle film tak špatně. Kdyby byl americký, tak se vsadim, že by byl hodnocen lépe. Mě tenhle film, jakož to český, hodně překvapil a nadchl. Konečně jsme natočili něco takového. Bravo. Až na Pomejeho, ten se tam moc nehodil. Nesympatická role. Film byl tajuplný, natočen v krásném prostředí, byl pěkně promyšlen. Zajímavé je, že americké filmy stejného stylu jsou lépe hodnocené. Co v tom asi vězí???? Čeští diváci prostě nechtějí věřit, že naši režiséři umí také točit filmy tohoto žánru. To je ale škoda. Nedáváme jim možnost, aby to příště udělali znovu. Všichni jsou prostě zblblí Amerikou. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje