Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

JP84 odpad!

Příšerné.Já tedy nevím,jak si Troška představuje to,že se jeho filmy budou někomu líbit,ale u mě platí,že pokud si mám vytvořit k filmu kladný vztah,musí tam být někdo,kdo je mi sympatický nebo se dokážu sžít s jeho postavou.A tady?Tady mi postavy nejsou nesympatické,ale přímo odporné.Pomeje vypadá a chová se,jako by právě vylezl z nějakého sado-maso porna,Kuklová je ztělesněním nespokojené slepice,záporák je überslizoun a Vašuta nemůžu cítit v žádným filmu.Děj je nudný a pro všímavého člověka naprosto předvídatelný.Za řeč stojí pouze kamera,jenže ta tady stojí jako poslední voják v poli. ()

ethel91

absolutně nechápu, proč je zrovna tenhle snímek tak brutálně kritizován. neříkám, že bych si film pouštěla každý týden, ani každý půlrok, ale paradoxně ač romantické historické filmy nejsou absolutně šálek mého čaje, tenhle mě bavil. povedená snaha o něco "nečeského" s celkem napínavým dějem, poměrně slušnou atmosférou a hodně dobrou kamerou. kdyby šlo o zahraniční produkci, řekla bych průměr, možná slabší průměr. ale na současné české poměry rozhodně minimálně lehký nadprůměr. ()

klapqua

Po právu bych mala dať odpad, ale že mám ráda Troškove Slunce, seno.... (áno, ja viem, ale tak nostalgia je nostalgia), ulakomím sa na tú jednu. Inak, ja neviem, nechcem byť prehnane kritická, ale toto bol proste prúúúúúser jak vrata. Strnulá réžia, príšerné dialógy, o hereckých výkonoch sa radšej nevyjadrujem, to bol strašný des... kostými des, zvláštny mix interiérov, exteriérov, furt vlajúce šaty na skale a furt tí istý herci hrajúci ten istý typ postav a navyše po x-tý raz vážne zle. Proti Kuklovej nič moc nemám, v dabingu je fajn, ale do tejto roly sa ozaj ozaj ozaj nehodila. O Morávkovej radšej pomlčím. Keby Pomejeho part zahral nejaký ozaj charakterný herec, mohla z toho byť celkom zaujímavá postava, to čo ale z toho vzniklo bola len akási karikatúra hrdinských chlapíkov z lacných harlekíniek (a že tie krávoviny fakt nemám ráda). A navyše, rátať s tým, že takýto film zaujme širšie publikum je fajn opovážlivosť až slepota... hold, prúser v každom smere... keď dačo historické, daleko radšej si pustím starého Pekara, alebo Husa a basta.... toto ne, nikdy viac, ani za prachy ()

saillor

Že to bude blbost, se čekat dalo. Ale tohle? Scénář je výsměch stejně jako herecké výkony všech zúčastněných. Přitom kostýmy i exteriéry jsou skutečně působivé a stačil by průměrný romantický příběh a mohlo to všechno fungovat, na červenou knihovnu nikdo vysoké nároky neklade. Obzvláště pikantní je, jak si hrdinové chodí povídat zásadně na útes v prudkém větru, aby jejich nesmyslné dialogy dostaly tu správnou atmošku. A Jirka vyskakující dramaticky zpoza rohů, citově rozervaný jak jeho vlající košile je kapitola sama pro sebe. Tento film lze doporučit jen jako encyklopedii shromažďující maximum zpackaných filmařských položek v jednom díle. ()

nolme

Zajímavost: Film stál 70 milionů Kč a v kinech totálně propadl. Jiří Pomeje, který si tu zahrál jednu z hlavních rolí a současně film i produkoval, se tím dostal na mizinu. ()

Amaranta

Výborné! V non-stopu při vypnutém zvuku a směsi písní z jukeboxu byl rozevlátý Pomeje na pobřeží nezapomenutelný. Ovšem moje favoritka Kuklová drží prvenství. ()

Aidina odpad!

Film plný nesympatických tváří a neskutečné nudy. To je skutečná perla, kam ten Troška na takové nápady chodí? ()

Klarkys

Velká škoda, že knihu nečetl před Troškou někdo, kdo by z dobrého příběhu neudělal takovouhle šaškárnu. Za největší průšvih považuju obsazení Pomejeho, na jeho výkon se vážně nedalo dívat a nevěřila jsem mu ani pozdrav. Celému jeho nepřesvědčivému bububu, já jsem tady ten zlej, jsem se jen smála a kdykoliv ho teď někde vidím, vzpomenu si na to kozí hopsání po útesech a vyžehlený vlásky poletující kolem hlavy. A abych jen nekritizovala, myslím, že nebýt "Pomíka", nemuselo to vůbec dopadnout takhle špatně. Hudba perfektně stupňovala hutnou atmosféru, líbily se mi záběry moře, interiéru Mornay- té zanedbané části, Kuklové to slušelo ještě víc než v Jasněnce a do role Micheleta nemohli vybrat drzejší ksicht než Rudolfa Kubíka. Druhý díl bych nedoporučovala natáčet, abysme zase X let v bulvárech nečetli o zadluženém Jirkovi ;) ()

VeraF odpad!

Vhodné k mučení - přivázat, nutit se na toto dívat, do hodiny podepíše každej cokoli, jen když to vypnete ()

Scaevola

Jako romanticko-dobrodružná báchorka celý film obstojí, ale z téměř každého záběru je jasně cítit Troškova režie zbytečně si všímající emocionálního (ne)rozpoložení herců. Podotknu jen, že už od začátku muselo být všem jasné, že vynaložené peníze se nikdy nemohou vrátit... ()

hn253 odpad!

Tenhle film je "nekoukatelný", zápletka a herci jsou katastrofální, jediným kladem filmu jsou lokace, ale to opravdu nestačí. Jiřího Pomeje by režiséři raději neměli obsazovat, v kombinaci s Michaelou Kuklovou učiněná katastrofa. Jako by strhli ke špatným výkonům i ostatní. ()

tatka

Náhodou je to skvelé, a s klesajúcou hladinou 10 ročnej Eradour vo fľasi sa mi to zdalo priam úžasné.Dávno som sa tak nenasmiala, zvyšujem hodnotenie na 3 hviezdy. V prípade, že si otvorím ďalšiu fľašu, budú možno aj 4. Nie na fľaši, v hodnotení. ()

allegria

Nevím proč, ale čekala jsem něco jako pohádkovou romanci. Místo toho krvavej horor plnej násilí, zmatků, rádoby záhad a strašidelností, fuj. Děsně se to táhlo a vyšla z toho nuda. ()

svatto

Potencial, ktory sa dal vytazit z exterierov a vypravy, je hrubo nevyuzity. Nechapem ako niekto moze chvalit technicku stranku filmu. Motivy sa nezmyselne opakuju - este jeden zaber na skalne utesy pri zapade slnka s vejucimi satami hrdinky a exploduje mi hlava. Strih je nezmyselne rychly, viac nez pokus o historicky velkofilm to cele pripomina rusku telenovelu. ()

Fill16

Zdeněk Troška se dal na červenou knihovnu? Říkal jsem si, že to bude paráda – konečně něco nového. Dočkal jsem se, ale zprzněný scénář mě od tohoto filmu odradil. Poprvé jsem to nedokoukal. Podruhé jsem však viděl úžasnou práci s kamerou, atmosferickou hudbu a toporné herce. Určitě lepší dílko pana Trošky, než triologie Kameňáků. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje