Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

hellstruck

Překvapivě já, kritik všeho českého, dávám tři lepší hvězdičky.Nevím,možná je to celkově tím napínavým příběhem,dřívější dobou,kostýmy.. ale mně se to líbilo.Líbil se mi ten nečekaný zvrat s Blažkem a Pomeje to taky zahrál hodně dobře. ()

sud

Škoda mizerného provedení po výtvarné stránce podařeného filmu. Knižní předloha je také dobrá, ale scénář a hlavně herecké obsazení je věc jiná. Energická Michaela Kuklová se těžko hodí na křehkou pannu, Filip Blažek se snaží být slizký, je však toporný až běda a Jiří Pomeje je kapitola sama pro sebe. Jak je to možné, že Zdeněk Troška stále obsazuje stejné herce, o jejichž hereckých schopnostech se mnoho nedá mluvit. Film na jedno zkouknutí přežijete (ze zvědavosti), ale víckrát se k němu nebudete vracet. ()

Tyler

Nebylo to rozhodně tak špatné,jak jsem čekal.Scénář byl přesně podle pravidel červené knihovny předvídatelný,ale to je snad i plus.Hlavním kladem filmu je především výborná kamera a opravdu pěkná hudba.Jako celek příjemná oddychovka,a to tomuhle žánru zdaleka nefandím... ()

kulyk

Tak na to se nechtějí lidé koukat, Jirko? To NECHÁPU! Takových peněz, snahy a ,,dějových" peripetií, aby mohlo dojít na plátně ku spáření nehezkých lidí, jednoho mešuge neherce a jedné Holomkové - a ti tupí knedlíci z toho nesedli na své vyžrané, slovanské prdele! Hvězdinku zasílám za to, že se jedná o interiérově i kostýmně hezky zabalené pomeje. ()

Niktorius

Výprava, kamera i hudba vypadají, jako by snad ani nepocházeli z českého filmu - natolik jsou dobré a v tuzemských podmínkách neotřelé. Tímto Troška příjemně překvapil. Celkově je však film nudná a trapaná srágorovina hodná časopisecké edice "Večery pod lampou"...V tomto ohledu Troška nepřekvapil ani trochu. Ale za technickou stránku a hlavně za ten pokus natočit film žánru a ažení, který se u nás moc nenosí dávám dvě **. ()

troufalka

Film, kterému jsem se dosud úspěšně vyhýbala. Ale byla jsem v dobré náladě, řekla jsem si, dám tmu šanci a budu velkorysá. V skrytu duše jsem doufala, že to přece nebude tak špatné, jako je zdejší hodnocení ... Myslím si, že jakýkoliv rozbor je plýtváním času. Do očí bolela červená barva (byl to záměr nebo laciný materiál?), uši si ani na chvilku neodpočinuly, všeho bylo tak trochu moc. ()

Reiniš

Troška tentokrát sází na kostýmy a výpravu.A na filmu je to bohužel vidět.Nic jiného totiž tato stokrát omletá ,červená knihovna´ nenabízí. ()

paascha odpad!

trapná až tragická ukázka nezvládnuté šance. Postavit historický film na Pomyjem, to vyžaduje opravdu silný žaludek. Hošku Troško, radši na to příště ser a ser se radši do pohádky, tam aspoň nesereš:-) ()

ajuska

Pokus o velkou kostýmní podívanou, ze kterého mi utkvělo jen to, že tam neustále stojí někdo ve větru na skále, že postavy byly průhledné jak sklo, že to obsahovalo typické klišé, kdy ten na pohled hodný a sladký synáček byl pěknej hajzl a z černé ovce rodiny se "nečekaně" vyklubal hrdina a především, že to byla velká nuda. ()

Big Bear

Asi budu kamenován, ale mně se to celkem líbilo. Samozřejmě scénář stál za starou belu, ale kostýmy i exteriéry se povedly i přesun Vranova na mořské pobřeží. S Pomejem mám jako hercem odjakživa problém. Podle mně neumí hrát a o barvě jeho hlasu ani nemluvě. Oproti tomu krásná Kuklová se na roli velmi hodila. Neustále kopat Trošku do zadnice se stalo národním sportem. Netvrdím, že je kdo ví jaký řežisér, ale oproti jeho pro masy natočeným Kameňákům je toto přeci jen krapet jiná káva. * * ()

Ruut odpad!

Tancuj tancuj vykrůcaj, ale hodně daleko ode mě. Brrr. "kostýmní" "drama" - ty dvojíté uvozovky mají smysl pro nezvládnutí obého. Á koukam že režisérem je Troška. Tak kdybych tohle věděl dřív než v momentě kdy píšu tenhle komentář ... ()

Allien.9

Čím déle se pohybuji po čsfd, tím více začínám pochybovat o objektivitě a nepředpojatosti zdejších uživatelů - obzvlášť, jedná-li se o tvorbu Zdeňka Trošky. Ještě pochopím narážky na trilogie "Kameňák" (tady se k vám přidávám), výjimečně i na "Slunce, seno" (tady se teda nepřidávám). Ale co se vám, proboha, nelíbí na tomhle?!? Nebýt známých tváří, přemýšlela bych, zda se vůbec jedná o český film... Úžasná výprava, skvělá hudba, překrásné kostýmy, vhodně zvolené lokace, dokonce i (všemi zatracovaní) herci odvádějí velmi slušnou práci. Pro ty, kteří nečetli knihu, film navíc poskytuje řadu nečekaných zvratů a napínavých scén, které fungují především díky mistrně rozvinuté atmosféře... Pokud se dá něco nazývat "českým velkofilmem", pak je to právě "Andělská tvář". ()

Mi Nü-Chai

Chystala jsem se zrovna přepnout na DVD, když mě zaujal groteskní dialog, příslib slušné porce nechtěného humoru „Vy jste anděl.“ – „Ale já nejsem anděl, jsem jen obyčejná dívka a navíc chudá.“ Nicméně, tak zábavné, abych vydržela do konce, to nebylo. Kromě oněch nechtěných vtipů obsahuje Andělská tvář ještě pár positiv; jsou tu hezké kostýmy a záběry a docela pohledná hlavní hrdinka…no a to je tak všechno. Děj (on to není ani děj jako spíš několik špatně poslepovaných situačních výstupů) je debilní a herci vesměs strašní - nevím, zda vinou svou nebo režisérovou. Zejména v pomyjích se rochnící parodie na rozervaného romantika s tváří jihočeského burana je vážně nedostižná. ()

MIMIC

V 90-tych rokoch som si občas kupoval istú sériu brakových zošitových romantických románov, tzv. ženských (ženy sú pravdepodobne presvedčené, že muž nie je v stave pochopiť nič romantické) a musím priznať, že napriek stereotypnej štruktúre "dokonalá žena + zámok + strašné tajomstvo + dokonalý muž" mali isté čaro. Ak by som mal sfilmovať čosi také, rozhodne by som sa neuchýlil k tristnému akademickému prepisu, pretože by šlo o nepokrytú adoráciu braku (interpretovať gýč prostredníctvom gýča je natoľko šokujúce, až to má dadaistické rozmery), ale sústredil by som sa na určitý aspekt predlohy, ktorý by som doviedol ad absurdum. Najskôr by som nakrútil hypercrazy komédiu alebo taký slasher horor, že by neostalo "suché" ani jediné políčko filmu. Ale na niečo také by mi nikto nedal ani korunu,však, takže uvažujme ináč. Či už Anjelská tvár je alebo nie je adaptáciou, musí zaujať predovšetkým príbehom. Tento nedosahuje ani priemerných kvalít spomínaných zošitových románov. Pokiaľ je divák ľahostajný k príbehu, ťažko ho upútať výpravou, kostýmami, castingovou perlou či čímkoľvek iným. ()

k212

Děj - na nic, otřepané, hloupé... Nicméně práci Jaroslava Brabce za kamerou nelze než neocenit. Jasně a prostě to vyjádřil můj bratr: Ten film vypadá jako by ani nebyl českej! A právě za tím stojí ta úžasně nasnímaná krajina a barevnost, což ještě více umocňuje širokoúhlý formát. Takže po formální a technické stránce (a musím k tomu připočíst i výbornou hudba od Petra Maláska, zajímavé kostýmy a překvapivě dobrý zvuk) je ten film na naše poměry dost dobrý. A jistě je průhledně poplatný velkoformátovým romancím. Avšak co naprosto selhává je už zmíněný scenář a okoukané obličeje starých známých pana Trošky, která nemají co hrát a některé i neumí. ()

kingik

Kostýmní romantické drama, které je velmi solidně nasnímáno, vypráví příběh o chudé dívce, která je mezi dvěma bratry, ale příznivý dojem velmi kazí nevhodné herecké obsazení. Zdeněk Troška sáhl po kousku z červené knihovny a sáhl poměrně vedle. Film se totiž svým pojetím blíží parodii, a to on určitě neměl v úmyslu. Technická stránka filmu ovšem na velmi vysoké úrovni. 60% ()

MaedhRos

Celkem ucházející, byť poněkud nemastná, neslaná podívaná. Pomeje by sice za svoji parodii na temného romantického hrdinu měl být brutálně a bez umrtvení vykastrován (a hned poté brutálně umrtven), ale kostýmy jsou pěkné, pokoukání je to vesměs líbivé a tak vůbec. Tři hvězdičky jsem dala už i zbytečnějším počinům. Tenhle film, jakkoli je blboučký, aspoň v rámci současné české tvorby nějak žánrově vybočil ze zajetých kolejí - a ačkoli snaha není koksovatelná, přece jen se musí ocenit. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje