Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

HoneyBunny

Dvě hvězdičky hlavně za to, jak Andělská tvář vypadá. Nemůžu se přimět k tomu věřit, že to ostatní tvůrci mohli myslet vážně. Scénář i herecké výkony se topí hluboko v tom nejtemnějším odpadu a opravněně vyvolávají smích. ()

Marthos

Hana Marie Körnerová je pojem. Alespoň pro cílové divačky a tím pádem i čtenářky nejkřišťálovějšího literárního braku našich luhů a hájů. V poměru se zahraniční konkurencí (a nemusíme chodit ani tak daleko, i když typicky profilovými se staly až latinskoamerické telenovely, byť to samé, i když v poněkud sofistikovanější podobě, dá-li se to vůbec o tomto žánru s klidným svědomím tvrdit, bez problémů najdeme v některých západoevropských státech) se TVÁŘ dokonce jeví jako ne zcela konzumní součást národní identity porevolučního filmového spotřebitele. Tzv. spotřební divák bude s filmem spokojen čistě pro jeho účelové vyznění, které bylo spoluvytvářeno s ohledem na potenciální zpětnou vazbu, jíž se mu dostává v míře ne právě malé. Milan Kundera v románu Nesnesitelná lehkost bytí předkládá definici kýče jako druhé slzy: objekt sám o sobě se kýčovitým stává pouze tehdy, nestavíme-li se k němu s pomyšlením "To je krásné!“, ale s úvahou "To je tak krásné, že nás to dojímá!“ Bezbřehá sebeonanie nachází své uskutečnění v emocionálně vyhraněných exteriérech, které v rámci svého poslání plní funkci samoúčelného výtvarného zátiší, nahrazeného v opačném směru přemírou efektních dekorací, ulpívajících na obecných představách dobové autenticity. Pro srovnání je zajímavé sledovat, jak s tímto typem filmového prostředku pracuje například Formanův Amadeus. Kunderově definici kýče pak nejlépe odpovídá Maláskova hudební kompozice, neomylně se strefující do vkusu cílového diváka. Zmiňovat se o jednotlivých hereckých představitelích je takřka zbytečné, neboť film jich mnoho nemá. Má pouze duševně prázdné šablony, jakými jsou v první řadě étericky prkenná Michaela Kuklová a humpolácký Jiří Pomeje. Zdá se tedy, že vše do sebe bez výjimky zapadá a není důvod se domnívat, že by Troškův film mohl a dokonce měl zklamat. Ale zklamal. Diváky a posléze producenty. Proč? Že by konečně nastal posun obecného vnímání kvality? Kam se poděla typická česká malost? Kdo koho zmanipuloval? Co dělá Hana Marie Körnerová? A co na to Jan Tleskač? ()

taira

Tak tohle je opravdu honosné dílo, které přivedlo dost lidí k bankrotu. Přiznejme si, že takový hodnotný děj nepotřeboval tak šílený rozpočet. Věřím, že všem nám stačil pohled na odhaleného věčně někde pobíhajícího Pomejeho a už to nemohlo nic přebít, takže všechny ostatní nádherné kostýmy přišly vniveč. Děj se hned od počátku zdá plytký a místo jakékoliv gradace akce se stále divák babrá v záběrech na vyděšenou Kuklovou a vlající vlasy Pomejeho. ()

Chrustyn

Příšerná historická romance, kde jsou jediným plusem krásné exteriéry. Pomeje na tom zkrachoval ... dobře mu to, je to strašná konina s kvalitou venezuelských telenovel. ()

Zazie

On by ten film v rámci romantického žánru možná nebyl až tak špatný, nebýt tam ten zoufale srandovní Pomeje. ()

SOLOM.

Typický příklad toho, když se dva „experti“ serou někam, kde nemají co dělat. Troška si udělal jméno na trilogii Slunce seno, od té doby se už moc nepředvedl – Kameňáky nic moc – Babovřesky jsem dosud neviděl a až s panickou hrůzou se jim raději vyhýbám. Tady se společně s Pomejem vrhl na historické drama – dodnes nechápu, jak si na tomto filmu mohl nadělat Jiří takové dluhy (no vlastně NOVA, tak to jo a ještě tahanice po soudech) – děj nic extra, herecký výkony jakbysmet – Jiřík alespoň ukecal svou Míšu, ať odhodí svršky, každopádně zklamání a místy až ochotnické představení některých aktérů mi prostě nedovolí dát ani to průměrné ohodnocení… ()

Ilicka

Nevím proč mi to přišlo tak neskutečně nudné a pitomé... Asi protože to bylo neskutečně nudné a pitomé... ()

Tommassi3

"Nemusíte se bát, drahá Charlotto !! Je to neškodný blázen.." A to jako kdo ?? Zdeněk Troška, který si splnil svůj sen, když mohl konečně vecpat své milované baroko plné velkolepých kostýmů do rámce jiného žánru než pohádkového ?? Nebo Jiří Pomeje, který se znovu bezezbytku ztrapnil svým dalším marným a drah(n)ým pokusem přesvědčit diváka o svém herectví ?? To už by spíš jeden uvěřil Janu Přeučilovi, že si nechal udělat pro tuhle roli fešácké dredy..;) Zlatá, vole, Angelika, chce se jednomu říct, když s utrpením sleduje, jak Troška znovu tupě mrhá řemeslným nadáním svým i většiny ostatních v nováckém veleprojektu se scénářem tak tragickým, až má jeden navíc se všemi těmi Raouly pocit, že sleduje jihoamerickou telenovelu bizarně přesazenou na velké plátno.. Co je to platné, že Filip Blažek znovu hraje jako o život v bohužel tradičně obludně napsané roli ?? Když pronáší všechny ty zvěrské repliky, jeden musí kroutit hlavou jako na kolotoči, a ptát se sám sebe, proč tolik mrhá svým talentem.. A tak baví snad jen výborný Marek Vašut.. Dramaturga ukřižovat a raději zapomenout na příšerný snímek bez kouska nadhledu, jehož ani navýsost skvostná, byť nakonec vlastně smysluzbavená, kamera Českým lvem oceněného Jaroslava Brabce nedokáže učinit snesitelnějším.. Nicméně já se chvílemi i bavil, když jsem si místo těch Pomejí raději představoval Van Damma.. Hádejte proč..;) Co však jednoho musí znechutit ještě víc, když tolik kvalitního řemesla a peněz znovu přišlo v rukou Trošky s Pomejem vniveč, je jednoznačně zpráva, že Troška jednal s Rusy o koprodukci na zamýšleném sequelu, u něhož by navíc v případě trilogistického troškaře rozhodně nezůstalo.. ()

SaNcHeZ_cz

Obávám se, že tenhle film nikdy do konce neshlédnu. Neskutečně otravné a nezábavné. Tenhle pokus o rozmáchlou velkoprodukci skončil tak maximálně u dobré kostýmní výpravy, ale to je tak vše. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje