Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

starbrejkr

A jéje, Troška se pokusil natočit něco vážnýho...ten film se ale tak nevěrohodný a umělý, že ve výsledku jako celek působí jako žánr, který mu jde nejlépe - trapná komedie. Plus vidím jen v pěkných extreriérech, pěkné finty s Krásenskou rozhlednou (kdo tam byl, ví o čem mluvím) a ano, taky v tom jednom záběr na Michaelu Kuklovou, to se kouká pěkně:-))) ()

zette

Tak to byl zase filmovy zazitek toto... Pochvalit lze snad jen tech par kostymu ve filmu a hudbu. Velice pitomoucky a strohy scenar, kycovita kamera ( zapad-vychod slunce nad morem a strih na zamek v mlze, fakt bomba ), pitome sepsane dialogy a spatne herecke vykony vsech zucastnenych ( snad s vyjimkou Blazka a Vasuta ). Nikdy ale asi nezapomenu na herecky vykon Jiriho Pomeje, kdo nevidel neuveri-uplne z jine planety:-))! ()

pufina

Příběh nebyl špatný, ale chyběla tomu ta správná špetka napětí a plné pozornosti diváka. Takže mé hodnocení je především za Jiřího Pomeje - postava podle mého gusta! A Filip Blažek taky předvedl dobrý herecký výkon a překvapil mě tím zvratem z dobráka na takovýho netvora. ()

Ice123

Nechápu proč tak záporné hodnocení. Fanda Trošky rozhodně nejsem, spíše naopak. Nicméně tento počin řadím mezi nejlepší filmy české kinematografie. Kdyby Pomeje zvládl svojí roli lépe, tak bych dal i plný počet hvězd! 85%. ()

Baker

Typický romanticko/dobrodružný americký film, ovšem s českými (nováckými:-) herci a režírované Troškou. Poměrně nekoukatelné. ()

bartias odpad!

Špatný scénář, tím vše začíná. Troškovi jsem nikdy moc nevěřil a teď si to u mě dokonale zpečetil. Jediným dobrým hercem v téhle překombinované srajdě je Marek Vašut. Zhola nic nezachraňuje ani kamera F.A.Brabce a trikové záběry dotvářející romantickou krajinu. V tak velké míře totiž začnou překrásné obrázky brzy lézt na nervy. Ovšem ten scénárista, ten se snad posral v kině. ()

otík

Nebyla to taková tragédie, jak se z toho bzry po uvedení filmu udělalo. Film sám o sobě je malovanou freskou bohatě zaplacenou, samozřejmě že vzhledem k jménu režiséra nepřekvapí, že scénář je mlácení prázdné slámy. Ale je se nač dívat a když si člověk uvědomí, jaké nesmysly v čele s Kameňáky pak Troška natočil, mohlo to dopadnout ještě hůř. Já osobně byl spokojen. Hudba: Petr Malásek ()

Belbo

Na to jak je toa kritikou strhané se mi to ve své době líbilo víc než všemi vychvalovaný Tmavomodrý svět. ()

Honzíno

Tohle je prostě špatné. Neskutečné plýtvání hudbou, totální zvuková přeplácanost. Na place se buď ječí, řve nebo bulí a do toho hraje ochrestrální odprovod úderně vystavěné hudební bariéry. Už jenom pro tuhle zprasenou zvukovou stránku jsem to začal nenávidět. Umělé gradování komplexního vyznění každých třicet vteřin nemůže vydržet dvě hodiny. Do toho pan Zdeněk Troška nemá prostě režisérský styl mně blízký. Pokud tedy nějaký má - asi ano - , tak se mi prostě nelíbí. V pohádkách se dá leccos překousnout.. ale v tomto propadáku.. hraje pro jednu hvězdu jen to, že to vizuálně hezky vypadá. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje