• ivishka

Film, který by se dal klidně přejmenovat na smutné pohledy Jaromíra Hanzlíka aneb Dr.Mráček na vojně :-D. Občas se zadaří, že mě takovéto filmy baví ale u tohoto to zas až tak valné není, jelikož jsem málem usnula. A korunku tomu dodalo nevyholené podpaží Jorgy Kotrbové :-D.(12.2.2012)

• gouryella

Naivni scenar z vojenskeho prostredi - cely film nudi a zabavy je opravdu hodne poskrovnu.(7.8.2002)

• dobytek

Hanzlík jde na vojnu jako totální idiot a maminčin mazánek a vojna z něj udělá chlapa (respektive o něco menšího idiota). Hanzlík tam fakt hraje takovýho kokota, že mi bylo až líto Jorgy Kotrbový, že se s nim musela někde tahat. No řek bych, že soudruzi chtěli filmem přesvědčit nebohý brance, aby se na vojnu těšili, i když na mě by to asi neplatilo. Berte to tak, že moje hodnocení je trochu ovlivněný tim, že jsem zapřísáhlej odpůrce armády.(30.4.2006)

• AngelAngie

Mladý Hanzlík byl prostě vynikající... ale tady mu to nestačilo k ničemu...(25.10.2008)

• ORIN

Ten Valeš byl ale parchant.(28.12.2007)

• - Natáčelo se na Mělníku, na pražském Rašínovém náměstí a v kasárnách v ulici Čínská v pražských Dejvicích. Stejná kasárna bylo možné spatřit i v jedné scéně filmu Šakalí léta (1993). (BrianStorker)

• - Scénář napsal podle svých zážitků z vojny Gustav Oplustil. (M.B)

• - Vítězslav Jandák má na začátku filmu paruku, než se dá „ostříhat“ na rozkaz velitele. (M.B)