• Cival
  *

  Je to sice nebetyčná hovadina, ale aspoň 1.5 hvězdičky si zaslouží. Funguje totiž jako výborná kulisa, která neruší - nerozesměje, ani nezaujme. Navíc výkon Hanzlíka v roli dementního mladíka je opravdu neuvěřitelný.(24.4.2003)

 • Tommassi3
  **

  "Já tě zaškrtím jako holuba !!" - "Slyšels to ?? Na to ale musej bejt dva !! Jeden aby škrtil a druhej aby držel.. A nesahej na mě nebo ti urazím palici !!" No, ty Vo(r)le !! Teda vlastně Vorlíčku..;) To byla ale rozkošná, jak říkáme u nás na Moravě, kokotina !! Vykastrovaný Václav Vorlíček se v téhle naivní normalizační báchorce, agitka neagitka, vyznává ze své lásky k povinné vojenské službě, za vydatné pomoci Václava "kam vítr tam plášť" Oplustila, mi(ni)stra(nta) oné krásné komunistické estrádní zábavičky.. Ale zato náš Laďa, jak ten se nám vybarvil, když si snad taky střihnul jedinou nečernobílou postavu "milujícího"otčíma Pacholíka.. Jak ten se nám tady zase rozjel !! A právě už jen kvůli Vladimíru Menšíkovi, věrohodnému jako málokdo, stojí tenhle uvědomělý snímek vlastně vůbec za vidění.. Nicméně ten symbolický vtípek s tím luxusně kýčovitým paroháčem, co ho Hanzlík v roli naprostého idiota dostal jako svatební dar, mě hodně pobavil.. A Josef Somr ?? Ten hokej měl za to, že s láskou dělal bráchu kdejaký švadlence.. Vojna přece není kojná, Pepiku !! ;)(25.5.2015)

 • sud
  ***

  Když jsem se na film koukal, přišlo mi, že v TV programu píší o úplně jiném filmu. Psali, že je film o chlapci, kterému říkají Švadlenka, jenž dostal povolávací rozkaz a vojna (prostřednictvím otcovského soudruha velitele) z něho udělá chlapa. Není to tak úplně pravda. Tato dějová linie tu sice je, zvláště v první půli. Zobrazení vojny je značně zidealizované a romantické. Ovšem dle mého je hlavní dějovou linií vztah Švadlenky s dívkou Julkou. Tudíž tento film je pro mne spíše než komunistickou agitkou celkem dobrým melodramatem o chlapci, který se ožení s dívkou, která má nemanželské dítě, aby vyvrátili sousedské pomluvy. 50%.(11.3.2007)

 • dobytek
  odpad!

  Hanzlík jde na vojnu jako totální idiot a maminčin mazánek a vojna z něj udělá chlapa (respektive o něco menšího idiota). Hanzlík tam fakt hraje takovýho kokota, že mi bylo až líto Jorgy Kotrbový, že se s nim musela někde tahat. No řek bych, že soudruzi chtěli filmem přesvědčit nebohý brance, aby se na vojnu těšili, i když na mě by to asi neplatilo. Berte to tak, že moje hodnocení je trochu ovlivněný tim, že jsem zapřísáhlej odpůrce armády.(30.4.2006)

 • igi B.
  **

  "Schopen, odveden!"... Jiřík Valentů ač nesmělý je hrd a šťasten, že může na vojnu a vůbec... Leč vojna není kojná, že - Jirka, neznalý světa a žen nakonec vzmužen jest a vůbec... Jó, byla to šťastná doba normalizační, "moderní družstvo a žádný Kocourkov" a taky "soudruh kapitán tady hlavu nikomu neutrhne" a vůbec... Nu a Jirka dělá dobré skutky a domů se nám vrátí jako chlap a vůbec... Vojenské prostředí a dobu vůbec značně idealizující komedie, z dnešního pohledu místy až odpudivě naivní film, nikterak nevybočující z tehdejší bezkrevně >angažované< tvorby. Až bych řekl, že tenhle film snad musel V.V. natočit >na společenskou objednávku< , jak bývávalo zvykem, že...(16.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace