Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

• Československo Ako utopiť dr. Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách (více)
Československo, 1974, 96 min

Fantastickou komedii o lásce mladé vodnice Jany k nesmělému právníkovi a o tom, jakými možnými způsoby se z vodníka stane člověk, natočil V. Vorlíček v roce 1974. Dr. Mráček chce Janinu rodinu, nic netušíc o jejím původu, vystěhovat z mokrého domku na Kampě a ten nechat zbourat. Pro poslední dynastii vodníků v Čechách by to ovšem znamenalo jistou záhubu. Musejí proto všemi prostředky zabránit asanaci domu - i kdyby měli dr. Mráčka utopit... (Bontonfilm)

Sosak

Další z charakteristických Vorlíčkových komédií. Lehké prvky fantasy, trošku černý humor a hlavně pošahaný (v dobrém slova smyslu) příběh, obsazený nejslušnějšími českými herci své doby a možná i doby dnešní (nikdo lepší se dodnes nevyloupnul). V době totáče to muselo bejt požehnání z nebes. ()

E lan

Vynikající bláznivá komedie ze sedmdesátých let. Výborné herecké výkony v hlavních rolích (Kopecký, Menšík, Hanzlík a Šafránková), dobrý nápad. Velmi příjemná podívaná. ()

HonzaMag

Výborná pohádková komedie s hvězdným obsazením. Má vtip a "šmrnc" - škoda, že takové se dnes již nevidí.... ()

Zahartof

Klasika. Ne tak silná jako Joe, nebo Adéla, ale i tak solidní. Wasserman rulezz :) Tak vy jste ten doktor Mráček. Zlikvidovat. ()

josieaddms

Jako dítě mě to fakt hodně bavilo. A taky je to velká česká klasika, a na to, kolik příšerností se tam tenkrát točilo, myslím že tohle je celkem slušná výjimka. Podle mě je to dost pro děti, i když je tam asi pár narážek které děti moc nechápou. Ale jsou tam vedle "obvyklých" českých herců, i někteří docela dobří. Vorlíček ještě tenkrát točil dost pěkné filmy. A když si vzpomenu jak jsme se sestrami v dětství zpívali úvodní písničku "Znala panna pána, hádejte co bylo dál" tak vím, že si tenhle film nezaslouží míň než čtyři hvězdičky. Myslím že to má celkem dost těch dobrých prvků. Navíc plus, je to hodně originální nápad, na který se pak v historii české kinematografie dost odkazovalo. ()

Armin82

Celá plejáda elitních herců Československa,která udělala z filmu jednu z mnoha výborných komedií 70tých a 80tých let :)Jen mě to utvrzuje v tom,že česká (československá) kinematagrafie v těchto letech, je top v celé historii naší malé země :)Herci jako Stella Zazvorková,František Filipovský,Miloš Kopecký,Vladimír Menšík,Zdeněk Řehoř a mnoho dalších aktivních herců té doby,kteří zrovna ve filmu nehráli,byli opravdu Herci s velkým H a jejich filmy zná a obdivuje snad každý a Jak utopit doktora Mráčka rozhodně není vyjímkou :) Humoru spousta,výborní herci,scénář super,bezchybná režie pana Vorlíčka a super nápad s vodníkama...nemám za co ubrat na hodnocení,takže 100% :) ()

Inozuka

"Seču troubo..." a "Hele ty nejsi zas tak obyčejná buchta..." by samo o sobě stačilo, aby katapultovalo tento film k nadprůměru tuzemské komediální tvorby. Když k tomu přidáme ještě neotřelý příběh o partě vodníků a jejich despotického pána, výborné herecké obsazení a trikové orgie, nemůžeme dát méně než čtyři hvězdy. ()

Nocturno culto

Komedie, ve které jednoznačně dominuje Miloš Kopecký a jeho služebnictvo .Jiří Lír ve své typické poloze hraje snad nejlepší vedlejší roli v tomhle filmu.Největší borci jsou ti 2 vodníci, kteří mají zachránit populaci vodnictva v Čechách a Lord, který všechno odnese.. ()

Likan7

Divná fantasy komedie v ještě divnějším světě, který jsem nesnášel od prvních minut. Režie Václava Vorlíčka je k ničemu, když je všechno ostatní špatně. ()

Tiiso

Film, který exceluje hereckými výkony a triky. Dobře vymyšlený příběh, který pojednává sice o vodnících, ale kde v jejich povahách najdeme rysy veskrze člověčí. Dobré i špatné. I po těch letech neztratil film nic ze svého kouzla. ()

_aandyy_

Tak tuto českou komedii naprosto zbožňuji. Pan Vorlíček byl a je opravdu úžasným režisérem, který přesně věděl, jak poskládat střípky do pořádného celku. I když se dívám po několikáté, vždycky se budu smát tomu, že tetička, tedy mouka s ušima je zase nějaká reklama a že potom jako bublanina pořádně nakyne, jak se krvavá tlačenka moc nehodí do dortu a že Jana Vodičková opravdu není "jen tak nějaká obyčejná buchta". Skvělá situační i konverzační komedie, kterou můžu vidět kdykoli, a pokaždé je stejně zábavná. ()

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková