poster

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

 • SK název

  Ako utopiť dr. Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách

Komedie / Fantasy

Československo, 1974, 96 min

Předloha:

Petr Markov (kniha)

Hrají:

Libuše Šafránková, Jaromír Hanzlík, František Filipovský, Miloš Kopecký, Vladimír Menšík, Zdeněk Řehoř, Stella Zázvorková, Eva Trejtnarová-Hudečková, Čestmír Řanda st., Míla Myslíková, Vlastimil Hašek, Jiří Hrzán, Miroslav Masopust, Gabriela Wilhelmová, Dáša Neblechová, Milena Steinmasslová, Lucie Žulová, Jiří Lír, Lubomír Kostelka, Bedřich Prokoš, Oldřich Velen, Mirko Musil, Karel Augusta, Raoul Schránil, Jan Cmíral st., Miloš Vavruška, Karel Vavřík, Jiřina Bílá, Adolf Filip, Vítězslav Černý, Valerie Čižmárová, Zdeněk Braunschläger, František Miroslav Doubrava, Karel Houska, Petr Hanus, Miloslav Homola, Karel Hovorka st., Stanislav Hájek, Gustav Bubník, Václav Štercl, Ilona Jirotková, Jan Kraus, Luďa Marešová, Arnošt Proschek, Zdeněk Skalický, Jiří Vašků, Jan Janků, Rudolf Růžička, Miroslav Svoboda, Jan Krafka, Vladimír Ptáček, Jiří Suchánek, Ludvík Wolf, Antonín Filípek, Pavel Kužela, František Horek, Jaromír Laštovka, Karel Schumpeter, Jaroslav Sus, Karel Engel, Bert Schneider, Eva Hnátková, Jitka Nováková, Max Kulhavý, Lubor Tokoš, Jan Libíček, Miroslav Čermák

Střih:

Miloslav Hájek

Scénografie:

Oldřich Bosák
(další profese)
 • sud
  ****

  Když to vezmu tak či tak, je to vlastně moderní pohádka, něco jako "Dívka na koštěti", nebo později seriál "Arabela". Proti hereckému obsazení nejde říci ani popel. Ovšem i když se Václavu Vorlíčkovi a Miloši Macourkovi film velmi povedl, konec jim malinko ujel.(24.3.2008)

 • Javert
  *****

  Jako dítě jsem to zbožňoval, zbožňuju to i teď. Je to geniální! Jen si to vemte. Klasičtí čeští vodníci převedení do moderního kabátu a dokonce celosvětového měřítka (viz.konference vodníků). A ta hudba! :))(9.8.2007)

 • swamp
  *****

  Pro mě neotřelá klasika, na kterou se vždy rád podívám. :)(5.11.2005)

 • - Píseň "Znala panna pána" natáčeli kvůli pracovní vytíženosti Helena Vondráčková a Václav Neckář každý zvlášť. Jedná se o jejich poslední společný duet. (M.B)

 • - Film v premiérovém uvedení vidělo dva a půl miliónů diváků. (krib)

 • - Bazén který v ateliérech postavili pro podvodní scény, měl na konci volný prostor s přepadem vody a architekt postavil dekoraci sklepení tak, aby Jaromír Hanzlík (dr. Mráček) šel do vody a Miloš Kopecký (Wassermann) do sucha. Kamera vše snímala v rovině hladiny, čímž se ztratil při správném nasvícení rozdíl mezi suchou a mokrou polovinou schodiště. (Redyx1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace