poster

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

 • slovenský

  Ako utopiť dr. Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách

Komedie / Fantasy

Československo, 1974, 96 min

Předloha:

Petr Markov (kniha)

Hrají:

Libuše Šafránková, Jaromír Hanzlík, František Filipovský, Miloš Kopecký, Vladimír Menšík, Zdeněk Řehoř, Stella Zázvorková, Eva Trejtnarová-Hudečková, Čestmír Řanda st., Míla Myslíková, Vlastimil Hašek, Jiří Hrzán, Miroslav Masopust, Gabriela Wilhelmová, Dáša Neblechová, Milena Steinmasslová, Lucie Žulová, Jiří Lír, Lubomír Kostelka, Bedřich Prokoš, Oldřich Velen, Mirko Musil, Karel Augusta, Raoul Schránil, Jan Cmíral st., Miloš Vavruška, Karel Vavřík, Jiřina Bílá, Adolf Filip, Vítězslav Černý, Valerie Čižmárová, Zdeněk Braunschläger, František Miroslav Doubrava, Karel Houska, Petr Hanus, Miloslav Homola, Karel Hovorka st., Stanislav Hájek, Gustav Bubník, Václav Štercl, Ilona Jirotková, Jan Kraus, Luďa Marešová, Arnošt Proschek, Zdeněk Skalický, Jiří Vašků, Jan Janků, Rudolf Růžička, Miroslav Svoboda, Jan Krafka, Vladimír Ptáček, Jiří Suchánek, Ludvík Wolf, Antonín Filípek, Pavel Kužela, František Horek, Jaromír Laštovka, Karel Schumpeter, Jaroslav Sus, Karel Engel, Bert Schneider, Eva Hnátková, Jitka Nováková, Max Kulhavý, Lubor Tokoš, Jan Libíček, Miroslav Čermák

Střih:

Miloslav Hájek

Scénografie:

Oldřich Bosák
(další profese)
 • Tosim
  *****

  Tenhle film je prostě pohádka. Moderní, z tehdejší současnosti, ale právě proto je o to půvabnější. Všechno končí tak, jak má být a všichni dojdou svého cíle... ALE STRÝČKU, NESMRTELNOST JE PŘECE V NĚČEM ÚPLNĚ...JINÝM...(29.8.2002)

 • igi B.
  ****

  Hezký film, pár dobrých triků, bavili jsme se tenkrát asi víc než dost... Kdyby to šlo, dal bych jen tři a půl. Ale přece jen to byla v té normalizaci taková nenormální :-) komedie...(13.9.2005)

 • Ivoshek
  ****

  Sedmdesátková komedie s luxusním obsazením. Hlavně Hrzán jako západoněmecký vodník.(4.9.2007)

 • - Množstvo pozoruhodných trikov má na svedomí kameraman snímku Vladimír Novotný, ktorý dokázal vytvárať zaujímavé zábery bez ďalšieho trikového spracovania. Napríklad pred umývadlom, ktorým pricestuje Miloš Kopecký je zrcadlo zarezané do určitého tvaru a odráža umývadlo umiestnené mimo záber. Alebo v scéne, kde Miloš Kopecký vystupuje s Jaromírom Hanzlíkom zo zaplavenej pivnice, je schodisko rozdelené sklenenou stenou. Preto je tam Miloš Kopecký úplne suchý a Jaromír Hanzlík premočený. (genetique)

 • - Píseň "Znala panna pána" natáčeli kvůli pracovní vytíženosti Helena Vondráčková a Václav Neckář každý zvlášť. Jedná se o jejich poslední společný duet. (M.B)

 • - Natáčanie pôvodne začalo v inom hereckom obsadení. Tretieho zo slúžiacich vodníkov, Aloisa, hral pôvodne Jan Libíček, ktorý ale zomrel počas natáčania priamo na place. Na jeho miesto bol potom dosadený Zdeněk Řehoř. (genetique)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace