poster

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

 • Československo

  Ako utopiť dr. Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách

Komedie / Fantasy

Československo, 1974, 96 min

Předloha:

Petr Markov (kniha)

Hrají:

Libuše Šafránková, Jaromír Hanzlík, František Filipovský, Miloš Kopecký, Vladimír Menšík, Zdeněk Řehoř, Stella Zázvorková, Eva Trejtnarová-Hudečková, Čestmír Řanda st., Míla Myslíková, Vlastimil Hašek, Jiří Hrzán, Miroslav Masopust, Gabriela Wilhelmová, Dáša Neblechová, Milena Steinmasslová, Lucie Žulová, Jiří Lír, Lubomír Kostelka, Bedřich Prokoš, Oldřich Velen, Mirko Musil, Karel Augusta, Raoul Schránil, Jan Cmíral st., Miloš Vavruška, Karel Vavřík, Jiřina Bílá, Adolf Filip, Vítězslav Černý, Valerie Čižmárová, Zdeněk Braunschläger, František Miroslav Doubrava, Karel Houska, Petr Hanus, Miloslav Homola, Karel Hovorka st., Stanislav Hájek, Gustav Bubník, Václav Štercl, Ilona Jirotková, Jan Kraus, Luďa Marešová, Arnošt Proschek, Zdeněk Skalický, Jiří Vašků, Jan Janků, Rudolf Růžička, Miroslav Svoboda, Jan Krafka, Vladimír Ptáček, Jiří Suchánek, Ludvík Wolf, Antonín Filípek, Pavel Kužela, František Horek, Jaromír Laštovka, Karel Schumpeter, Jaroslav Sus, Karel Engel, Bert Schneider, Eva Hnátková, Jitka Nováková, Max Kulhavý, Lubor Tokoš, Jan Libíček, Miroslav Čermák

Střih:

Miloslav Hájek

Scénografie:

Oldřich Bosák
(další profese)
 • Hrabka
  ****

  Pohodová česká komedie z nejlepších tvůrčích let českých komedií. Zajímavé příběhy na hranici dvou světů. Vodníci vs. lidé. 75%(28.12.2007)

 • Oskar
  ****

  Tomuhle filmu, který miluju, bych dal nejradši plné hodnocení, ale nikdy (ani teď, po tolika shlédnutích) jsem se nemohl přenést přes ten konec - donutit postavu noblesního Miloše Kopeckého fyzicky pracovat, to je jako postavit Janu Brejchovou k soustruhu!(22.2.2003)

 • Nancy
  ***

  Další z klasických českých komedií, které si jsou schopny najít své příznivce. Nepopírám, že je to dobrá komedie, ale mě prostě tolik nezaujala. Viděla sem jí hodněkrát, ale nikdy jsem nedokázala najít k tomuhle příběhu cestu. Herecké výkony jsou dobré a jen zpracování je poměrně zastaralé, ale to se dá vzhledem ke stáří pominout. Pro mě to ale už asi navždy zůstane lehce nadprůměrná česká komedie.(24.2.2005)

 • genetique
  ****

  Tento pozoruhodný výtvor mi do rozprávkového zaradenia vôbec nesedí. Je tu len myšlienka, že nesmrteľnosť vôbec nie je viac ako láska, ale to je len doplnok čohosi iného. O to viac sa mi film páčil ako komédia, ktorej myšlienky a spracovanie (na svoj vek) vôbec nezostarli a stále je to veľmi nadčasové. Kto z nás by sa nechcel premeniť na kapra :). 80%..(2.1.2008)

 • Xmilden
  ****

  Příjemná oddychovka. Prejáda výborných herců, to se pak točí filmy samy. Dvojice Amerických vodníků nemá chybu.(29.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace