poster

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

 • Československo

  Ako utopiť dr. Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách

Komedie / Fantasy

Československo, 1974, 96 min

Předloha:

Petr Markov (kniha)

Hrají:

Libuše Šafránková, Jaromír Hanzlík, František Filipovský, Miloš Kopecký, Vladimír Menšík, Zdeněk Řehoř, Stella Zázvorková, Eva Trejtnarová-Hudečková, Čestmír Řanda st., Míla Myslíková, Vlastimil Hašek, Jiří Hrzán, Miroslav Masopust, Gabriela Wilhelmová, Dáša Neblechová, Milena Steinmasslová, Lucie Žulová, Jiří Lír, Lubomír Kostelka, Bedřich Prokoš, Oldřich Velen, Mirko Musil, Karel Augusta, Raoul Schránil, Jan Cmíral st., Miloš Vavruška, Karel Vavřík, Jiřina Bílá, Adolf Filip, Vítězslav Černý, Valerie Čižmárová, Zdeněk Braunschläger, František Miroslav Doubrava, Karel Houska, Petr Hanus, Miloslav Homola, Karel Hovorka st., Stanislav Hájek, Gustav Bubník, Václav Štercl, Ilona Jirotková, Jan Kraus, Luďa Marešová, Arnošt Proschek, Zdeněk Skalický, Jiří Vašků, Jan Janků, Rudolf Růžička, Miroslav Svoboda, Jan Krafka, Vladimír Ptáček, Jiří Suchánek, Ludvík Wolf, Antonín Filípek, Pavel Kužela, František Horek, Jaromír Laštovka, Karel Schumpeter, Jaroslav Sus, Karel Engel, Bert Schneider, Eva Hnátková, Jitka Nováková, Max Kulhavý, Lubor Tokoš, Jan Libíček, Miroslav Čermák

Střih:

Miloslav Hájek

Scénografie:

Oldřich Bosák
(další profese)
 • igi B.
  ****

  Hezký film, pár dobrých triků, bavili jsme se tenkrát asi víc než dost... Kdyby to šlo, dal bych jen tři a půl. Ale přece jen to byla v té normalizaci taková nenormální :-) komedie...(13.9.2005)

 • Oskar
  ****

  Tomuhle filmu, který miluju, bych dal nejradši plné hodnocení, ale nikdy (ani teď, po tolika shlédnutích) jsem se nemohl přenést přes ten konec - donutit postavu noblesního Miloše Kopeckého fyzicky pracovat, to je jako postavit Janu Brejchovou k soustruhu!(22.2.2003)

 • Radek99
  *****

  Naprostá evergreenová klasika mezi komediemi, geniální a vtipný snímek nestora české filmové crazykomedie Václava Vorlíčka aneb další část traktace o tom, kterak smutná doba plodí nadčasová humorná díla (viz kupříkladu Saturnin a doba okupace...)(22.5.2007)

 • Tosim
  *****

  Tenhle film je prostě pohádka. Moderní, z tehdejší současnosti, ale právě proto je o to půvabnější. Všechno končí tak, jak má být a všichni dojdou svého cíle... ALE STRÝČKU, NESMRTELNOST JE PŘECE V NĚČEM ÚPLNĚ...JINÝM...(29.8.2002)

 • nash.
  ****

  Originální, zábavná, kouzelná klasika a nápaditými triky a vynikajícím scénářem, který s pomocí skvělých herců navléká jednu vychytanou slovní perlu za druhou a vytváří dokonalý perlový náhrdelník, který zůstává ozdobou české komedie.(10.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace