Čaroději druhé kategorie Rumburakovi se ve světě lidí nevede nejlépe. Přes den poletuje po světě jako havran a lidské podoby si může užívat jen v noci. Největším a vlastně jediným jeho potěšením je půvabná krasobruslařka Helenka Trojanová, která každé ráno trénuje na zimním stadiónu. Naopak největší nepříjemností je inženýr Zachariáš, zavilý nepřítel zvířat, který po něm každý den střílí, a navíc se vytrvale dvoří Helence. Rumburak by se chtěl vrátit do říše zvířat, to by si však musel vzpomenout na odpovídající zaklínadlo. Zdá se, že největší šancí je spolupráce s počítačem, přezdívaným Kecálek. Znovunalezené zaklínadlo se však dostane do rukou Zachariáše, který se s jeho pomocí rozhodne nechat zmizet všechna zvířata. (TV Nova)

Nocturno culto

Milá nenáročná pohádková podíváná, jejíž natáčení si podle mně všichni zúčastnění užili .. Mihne se tu spousta známých filmových osobností, řekněmě, druhého sledu ale dávají tomu všechno a divák se u toho zasměje a pobaví a o to tu jde v první řadě .. ()

Inozuka

Možná je škoda, že autorský tandem film nazval Rumburak. Kdyby to totiž postavil na jiné postavě, než legendárním čarodějovi 2. kategorie, mohl film být mnohem lepší. Takhle většina lidí čeká asi něco jiného. Už samotný fakt, že Rumburak na konci Arabely skončil jako pračka a ne jako havran je zavádějící. Povahově se také jednalo o docela jiného týpka. Jinak ale nápadité a řekl bych dobré. Parádní je, když Helenka říká ing. Zachariášovi, že jeho technické vynálezy - např. ovládání světel hlasem - za pár let budou naprosto běžné a nebudou nikoho ohromovat. Jak vizionářské, dnes to opravdu zvládne obyčejný mobilní telefon. Takže jo, já se bavil. ()

topi80

Jde o dozvuk Arabely v pravém slova smyslu. Dozvuk dějový i kvalitativní. Kvalit seriálu to nedosahuje, ale jako pohodové navázání to bez problémů funguje, ani o vtipné situace není nouze, byť smích diváka je přecejenom o něco tlumenější než u geniálního opusu magnum. Přesto jde asi o lepší pokračování než Arabela se vrací. Tam sice o nápady nebyla nouze, ale ještě víc tam chyběla ochota horší nápady a rozplizlosti seškrtávat. ()

Clark_Kent

Přiznám se, že český srágory moc nemusím. Jenže Rumburak, ten uměl vykouzlit pohádkovej úsměv. Vlastně překvapila i Eva Jeníčková, jedna z mála českých hereček. Která se tolik tenkrát, nepřetvařovala. ()

majky19

I tento film v režii Václava Vorlíčka nebyl v žádném případě nepovedený a i zde nás bude bavit celá řada předních českých herců, kteří se objevili nejen v seriálu "Arabela" ale třeba i v neméně slavném seriálu "Létající Čestmír". ()

kubilov

Milá pohádka s fantasy a sci-fi modely, která docela dobře funguje jako sequel původní řady Arabely. Jiří Lábus zde jako Rumburak dokazuje, že to, že funguje v seriálu jako antagonista, neznamená, že je zlým černokněžníkem - jde jen o postavu, která byla ke svým činům donucena ostatními. Milé, bláznivé... nechápu nízké hodnocení. ()

ostravak30

I seriál Arabela byl alespoň vtipný. Tady sice humor je, ale malinko. Rumburak se ani za mák nevrací k původní pohádce, což je škoda. Jako nový příběh totiž také nefunguje. Krásně je to vidět na postavě Oldřicha Kaisera. Jeho zaujetí proti zvířatům je tak silné, že už tomu divák jen těžko věří. Když tvrdí, že by nejraději vyhladil všechny zvířata a zároveň balí Helenku. Slušelo by se, kdyby se alespoň před ní snažil o přetvářku, když už má o ní zájem. A pak, přestože disponuje kouzly, překvapivě rychle ustupuje. O návštěvách lidí v pohádkové říši se jen mluví. Například Bronislav Poloczek v seriálu hrál a přesto tu hraje úplně jinou postavu. Takže abychom si to shrnuli. Nefunguje to jako komedie, ani jako pohádkový film. Ještě, že tam byla alespoň kvalitní Jiřina Bohdalová. Buď měl být vymyšlen silnější příběh, nebo se měl film opřít o Arabelu. Jedno z toho by fungovalo. ()

JosefTomas

Pohádka o tom, jak chytrý počítač dokáže všechno, dokonce vyluštit zaklínadlo, kterým se postava z povedeného seriálu dostane do jednoho dost obyčejném filmu, zvlášť na poměry dua Vorlíčka s Macourkem. ()

Pitryx

Jasně že to nemá kvalitu Arabely, ale přesto jsem se pořádně nachechtal. Takže u mne v klidu za osmdesát procent. ()

Via

Menší pokračování Arabely, ale v sólovém podání Jiřího Lábuse a dalších - havran Ferda vs Rumburak a velmi hezký počítač ;) ()