Čaroději druhé kategorie Rumburakovi se ve světě lidí nevede nejlépe. Přes den poletuje po světě jako havran a lidské podoby si může užívat jen v noci. Největším a vlastně jediným jeho potěšením je půvabná krasobruslařka Helenka Trojanová, která každé ráno trénuje na zimním stadiónu. Naopak největší nepříjemností je inženýr Zachariáš, zavilý nepřítel zvířat, který po něm každý den střílí, a navíc se vytrvale dvoří Helence. Rumburak by se chtěl vrátit do říše zvířat, to by si však musel vzpomenout na odpovídající zaklínadlo. Zdá se, že největší šancí je spolupráce s počítačem, přezdívaným Kecálek. Znovunalezené zaklínadlo se však dostane do rukou Zachariáše, který se s jeho pomocí rozhodne nechat zmizet všechna zvířata. (TV Nova)

Přemek

Povězte - to jen já si pamatuju, že ve scénách, kdy Rumburakova "stará" spílá krákoráním, běžely kdysi dávno dole "překladatelské" titulky? ()

DocBrown

Autorum spravne doslo, ze hvezdou serialu Arabela nebyla Arabela, ani kral Hyacint, ani inzenyr Petr, ale Rumburak ! A navic mu tu zdatne sekunduje jeho partak Kaiser. ()

Paity

Souhlasím, že Jiří Lábus, respektive Rumburak si zasloužili nějaký samostatný projekt. Ovšem ne takový. Film Rumburak měl rozhodně na víc, potenciál byl celkem rozsáhlý. Nakonec se z toho stal roztáhlejší příběh o tom, jak se jeden zlý čaroděj snaží vrátit ke své moci. ()

Wishkah

Seriál o pohádkové postavě se přece nemůže natočit bez světa pohádek. A přece stalo se. Seriál už jen rýžuje z popularity Arabely a až na pár povedených vtípků se tenhle seriál příliš nepovedl ()

Prochy38

Pokrašování sriálové Arabely se mi moc nelíbilo, ale tento film mě nezklamal skoro v ničem. J. Lábus tady má mnoho prostoru a nešetří svým hereckým umem. Do toho skvělý O. Kaiser. Zasmál jsem se a lehce zavzpomínal. Škoda jen, že z té pohádkové říše jsme toho moc neviděli. Ale zklamání u mě tedy nehrozí :). ()

Hanes88

Ani pokračování a ani toto filmové zpracování mě opravdu nenadchlo a už to prostě nebylo ono. Lábus sice jako vždy super, ale jen za něj dávám ty dvě hvězdy. 40%. ()

filipvrbik

Není to úplná katastrofa,ale ty předpotopní triky a nesmyslný příběh, který mimochodem vůbec nenavazuje na Arabelu a Rumburak je tu vlastně vybarven jako dobrák, což vůbec nedává smysl. Člověk se pobaví, je tu pár vtipných momentů, ale to je vše...40% ()

ekomo

Typická klasická česká pohádka, která právem může být považována za klasiku českých filmů osmdesátých let. Jiří Lábus ve své první hlavní roli v pohádkovém filmu, ukázal jak se dá zahrát několik postav jedním člověkem v jednom filmu tak, aby divák nelitoval času stráveném u filmu a naopak byl spokojen naprosto se vším. ()

mira007

Na tomhle jsem byl kdysi se školou v kině ... nějak jsem nepobral, že to má souvislost s tím geniálním seriálem a už vůbec jsem nepochopil, jak se mohl z Rumburaka stát dobrý člověk ( načež v Arabele II. byl zase ten gauner. Ale jako malýmu se mi to líbilo ()

Movie Gourmet

Spíš film nežli pohádka, ale ucházející. Čiší z ní na mě doba komunizmu a temna, která mi nahání strach víc, než samotný Rumburak. Verdikt: 3* a 70 %. ()

laepus

Chabý pokus o neoficiální pokračování Arabely. Na druhou stranu je to pořád lepší než druhá série Arabely a je tady krásná Eva Jeníčková a slizký Oldřich Kaiser (kterého v mnoha ohledech chápu v jeho počínání). Havelka je taky v pohodě a tím asi tak plusy končí - ještěže to má jen hodinu a půl a není to seriál. Závěrem - Hubero Kororo. ()

rsimonyi

Slabší a civilnější než seriál Arabela, na který tento film volně navazuje. Jen zamrzí absence lepších triků a mizerná hudba. Ale stále si pamatuju ....... zvířata - HUBERO KORORO a taky...... pane Rumburaku OROROK OREBUH. A taky zjistíte jak vypadaly v této době počítače:-) ()

zdeny99

Rumburak už není pohádkou pro děti jako Arabela. Je to především pohádka pro dospělé, a to se mi líbí. Konečně jsem viděl ty monstrózní počítače ze 70. a 80. let, které vypadaly jak veliké kredence. Umí ale jen jedno, a to tvořit slova. Poté je Kaiser naučí mizet lidi a hlavně zvířata, takže je celá pražská ZOO bez zvířat. A jak podotkla jedna rejpavá ženská k vnoučeti: "Pojď, jdeme si stěžovat!" [4992. hodnocení, 80. komentář, 55%] ()

Ydrosten

Hubero kororo s celou touhle kalamitou. Hraje si to na pokračování něčeho co pokračování vůbec nepotřebovalo. Je sice hezké nám ukázat jak to z Opilým-ořechem dopadlo ve světě lidí, ale nepovedlo se to. ()