Čaroději druhé kategorie Rumburakovi se ve světě lidí nevede nejlépe. Přes den poletuje po světě jako havran a lidské podoby si může užívat jen v noci. Největším a vlastně jediným jeho potěšením je půvabná krasobruslařka Helenka Trojanová, která každé ráno trénuje na zimním stadiónu. Naopak největší nepříjemností je inženýr Zachariáš, zavilý nepřítel zvířat, který po něm každý den střílí, a navíc se vytrvale dvoří Helence. Rumburak by se chtěl vrátit do říše zvířat, to by si však musel vzpomenout na odpovídající zaklínadlo. Zdá se, že největší šancí je spolupráce s počítačem, přezdívaným Kecálek. Znovunalezené zaklínadlo se však dostane do rukou Zachariáše, který se s jeho pomocí rozhodne nechat zmizet všechna zvířata. (TV Nova)

Krt.Ek

Na seriál to samozřejmě nemá, ale do odpadu bych to taky určitě neházel. Když jsem byl menší, tak se mi to upřímně líbilo. Jediné co mi bylo docela líto je nepřítomnost pohádkové říše. 60% ()

topi

"Zvířata : HUBERO KORORO!" Zlatá éra českých fantastických komedií. Nejkrásnější na tom je, jak se všichni herci krásně převtělili do svých rolí a zahráli je tak, jako by takový vysněný svět doopravdy existoval. Okouzlující. ()

kajas

I když patřila videokazeta s tímto filmem mezi ty nejohranější z mojí dětské sbírky, musím zpětně uznat, že "Rumburakovi" chybí mnohé z kouzla a vtipu původního seriálu. Kromě nějakých těch drobných krádeží už hlavně Rumburak vůbec není tím démonickým padouchem, kterého jsme všichni tolik zbožňovali. Kaiserův inženýr Zachariáš je naopak boží. ()

easaque

nostalgické +2* není divu, že po úspěchu Arabely chtěli autoři z projektu vyždímat co se dá a tak vznikl Rumburak. Mýma dětskýma očima to nebylo tak špatné, ale s odstupem času musím uznat, že to za moc nestálo. Rozhodně to však není takový propadák jako "Arabela se vrací". [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

rakovnik

Děj byl příliš rozvláčný a připadá mi, že tvůrci si mysleli, že je Rumburak populárnější, než ve skutečnosti byl. Ale bez svých klasických pohádkových protivníků zbyl jen ztracenec, protloukající se životem, bez šťávy a bez nápadu. Jiří Lábus to prostě sám neutáhne. Navíc, problémy, které Rumburak řeší mi připadají příliš vážné a dospělé, aby toto byla pohádka, která má být pro děti. Myslel jsem, že snaha vytřískat peníze z úspěchu předchozích filmů, na které tento odkazuje/navazuje, byl a je spíše doménou tržně ekonomického hospodářství - filmařství. ()

Martin741

kto by nepoznal Rumburaka? Ako decko som na to cumel, teraz uz sice bych to neurobil, ale stale ide o kvalitnu, aj ked iba priemernu zabavu : 69 % ()

tomtomtoma

Jakési pokračování Arabely, je o trampotách čaroděje II. kategorie Rumburaka (Jiří Lábus), který musel zůstat ve světě lidí, ale lidskou podobu má jen v noci, tu havraní zase přes den. Rozjíždí se trochu pomalu, ale pak se to dostane na celkem solidně zábavnou úroveň. Rumburak nejdříve prahne po cestě zpět do pohádkové říše, ale když už se tam dostane, zjistí, že ho už ten stereptyp nebaví a je rád, když je mu umožněno vrátit se do světa lidí. Dokonce u něj dochází k obratu a stává se dobrým člověkem, s prací a s opětovanou láskou od Helenky Trojanové (živě půvabná Eva Jeníčková). Jeho sokem je milovník techniky a pokroku a nepřítel všech zvířat, inženýr Zachariáš (Oldřich Kaiser), kterého i přes pokání postihne tvrdý trest. Z dalších rolí stojí za zmínku Helenčiní sourozenci Vilík (dětská hvězda Lukáš Bach) a Jakub (Michal Rynes), ředitel Trojan (Vlastimil Hašek) je moc veký suchar, jeho sestra Evženie (Jiřina Bohdalová) zase příliš naivní. ()

WolfR

Už to není ono, chybí tomu postavy z Arabely a Rumburk/Lábus to s tak střeleným scénářem prostě neutáhne sám, 2 hvězdy. ()

BoXBe

Působí sice jako nastavená kaše, ale v dětství jsem si ho ani jednou neodpustil a s touhle vzpomínkou na něj nedám dopustit. ()

filmmovier

Na Arabelu to nemá, ale sakra, je tam Ruburak a jeho nádherné solo. Dřív se mi to líbilo stejně jako Arabela, byl tam dobrej počítač a bylo to docela vtipné. Jen Rumburak není vůbec a ani trochu zlej, což mi vadilo!! ()

honz

Čaroděj druhé kategorie Rumburak je ve světě lidí, kde je v noci člověkem a ve dne krkavcem. Díky počítači nalezne zapomenuté zaklínadlo, lstí pronikne do rodiny ředitele Trojana, kde se dvoří jeho dceři Helence... Oproti nápaditému a vtipnému seriálu Arabela opravdu dost chabé. ()