Dobrodružství začíná, když neidentifikovaný mimozemský vetřelec zničí flotilu klingonských křižníků. Kapitán James T. Kirk se hrdinně vrací do čela nově ztransformované lodi U.S.S. Enterprise, kde převezme velení. Toto dobrodružství odstartovalo jednu z nejdéle běžících filmových franšíz všech dob s hereckým obsazením původní série Star Trek, včetně Williama Shatnera, Leonarda Nimoye, DeForesta Kelleyho, George Takeie, Nichelle Nichols, Waltera Koeniga a Jamese Doohana. (Magic Box)

JohnSmith

Nikdy jsem nebyl fanoušek Star Treku,tak mě ani tenhle film dvakrát nezaujal. Je to sice pěkná sci-fi,ale hrozně mě iritovaly kostýmy a někdy až zbytečně dlouhé záběry. ()

Mishqo

po 2001: A Space Odyssey a aj celej ságe Star Wars som si myslel že ma niečo podobné už len ťažko očarí ale čo sa týka hudby, vizuálnosti ale aj atmosféry som bol spokojný (aj keď určite treba pripustiť že sa autori rozhodne nechali ovplyvniť spomínanými filmami)...a príbeh ktorý sa zo začiatku javil trochu fádny ku koncu pekne prekvapil...75-80% ()

lykan9 odpad!

Já nikdy nebyl moc velký fanda původního seriálu Star Trek, ale s přihlédnutím k době, kdy vznikl a že se jednalo o televizní produkci, jsem spoustu věcí přehlížel a někdy jsem se i bavil. Star Trek: Film je však něco jiného. Je to doslova nudný děs. Prakticky tvůrci natáhli jeden díl seriálu do dvou hodin a příběh, který by se s přehledem vešel do 45 minut vyplnili dlouhými nudnými záběry na postavy, které nic neříkají, jen blbě čumí a když už mluví, tak je to příšerný herecký výkon. Jestli je vůbec možné tvrdit herecký. Přesto jsem se rozhodl vydržet a shlédnou všechny filmy Star Treku a už teď jsem si jistý, že jich budu muset hodně přetrpět. ()

pursulus

Ovšem.¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za celou tuto řadu Star treku. Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 Obě řady "Star treku" jsou z mého pohledu stejné. Nepřihlížím k "modernizaci", nejsem hráčem počítačových her, chodím raději do lesa na houby a nebo hraji bridž. Na "Star treku" mě zajímá zábavnost a vnitřní hodnota. Vnitřní hodnota příběhů je malá, jde o vykalkulované scénáře později také ovlivněné diváckou objednávkou. Zábavnost je slušná, ovšem kažená častou slabostí scénářů. Je třeba si uvědomiti, že zdaleka ne všechno, co se komu líbí, je také dobré.¬                 "Star trek" bude míti jistě větší hodnotu pro pubertální mládež vychovanou na počítačových hrách a taktéž pro už dorostlou generaci oné. Tito lidé budou do značné míry přehlížeti nedostatky a nacházeti často nejestvující klady. ()

VanTom

Pomalé, neakční sci-fi à la 2001 se chvilkami nechává až meditativně unášet majestátností lodi Enterprise či nezměrností záhadné V'Ger sondy - aby ne, s tak nádhernou hudbou Jerryho Goldsmithe! Takhle vypadá pravý (naivní) Star Trek s hlubokou myšlenkou (vynikající pointa!), kultivovanými hrdiny a optimistickým vyzněním. Byť je lehce zdlouhavý a neklimbat u něj chce mírné přemáhání. ()

Jacob23

Na to,ze je to prvni film ze serie a dnes uz ma slusnou letitost(skoro 30 let)je velmi povedeny.Podarena je i znama hudba.72% ()

drackula

Kto by čakal divoké prestrelky vo vesmíre, bude sklamaný. Prvý "celovečerák" sa vyvíja skôr vo filozofickej rovine a aj napriek minutáži viac ako 2h film nenudí a ponúka tie správne scifi otázniky, na ktoré priebežne a šokujúco odpovedá. Pre každého fanúšika scifi je to teda povinnosť a u ostatných pôjde o vec vkusu. 90% ()

blackJag

Kdo čeká duhově roztomilou archaickou sci-fi, může být snad i zklamán, fakt je, že remástrovaný režisérský sestřih z roku 2001 má k papundeklovým začátkům originální série solidně daleko. Příběh je spíše v přemýšlivé rovině a jeho vyústění není vůbec blbé, má přitažlivě temné nuance a nostalgii moderního diváka přijímá s pokorou a ve smíření. Angažování Isaaca Asimova na postu speciálního vědeckého konzultanta nese ovoce i po desetiletích... Ne jinak je tomu u vynikajícího hudebního doprovodu Jerryho Goldsmithe. 85% ()

dragon94

Příběh, který by možná vystačil na jednu slabší epizodu TOS natáhnutý na více jak 2 hodiny. Po shlédnutí 20 nejlepších epizod TOS je tohle kvalitativní sešup jako prase. Navíc se mi vůbec nelíbí ty šedé a ničím zajímavé uniformy. 1* 20% ()

Molir

Vzhledem k serialu a dalsim filmum je tento film ponekud 'mimo', ale vubec to nevadi, protoze to 'mimo' nelezi vubec spatnym smerem... nekona se zadna akcni rezba, zpropadeni zaporaci, ale to, co bylo motivaci puvodniho serialu - zkoumani neznameho... obcas to vypada, ze pri nataceni musel cely stab minimalne kourit jiste latky v mnozstvi vetsim nez malem, ale opravdu me osobne to nevadi... a krome toho je v tomto filmu dost K/S :-)) ()

IMPAIRED

Oproti Start Treku z r 2009 má tohle hloubku. Zpracování je podobně jako u Odyseje nadčasové, příběh příjemný, u filmu jsem se nenudil ani chvíli. ()

Pecival

Velmi milé překvapení, tohle jsem od půdovdního Star treku rozhodně nečekal. Echt pomalé tempo mi vůbec nevadilo, protože Goldsmithova hudba je prostě šik (ostatně jako vždy). Scénář je docela zajímavý, napínavý s hodně dobrou pointou. A nemůžu si pomoc, mě se líbili i ty triky, je to stará poctivá práce, já tohle mám snad radší než to nablýskaný CGI. ()

FIBO

Ježišmarjá! Jako skalní Trekkie mám komplet spešl edici. Jednička, jednička byla díl, která dala světlo všem pokračováním. To, čeho se dopustili tvůrci a fyzicky ztvárnili model Enterprise, to bylo něco neuvěřitelnýho. I když dnes na tenhle film dějově pohlížím trochu méně kvalitně, byl to základ v mnoha ohledech. Fenomenální hudba od Jerryho, která, no však víte. Tu-tum..tu-tum..tu-tum......tu-tum..-tu-tum. Kirk, Bones, Scotty, Chekov, Sulu, Uhura, Spock. Eh, na někoho jsem zapomněl? :D Prostě rodina a každý skalní Trekkie je člen téhle rodiny s nima. ()

ZkuKol

Předem uvádím, že nejsem žádný "trekkie," ale pár dílů jsem nakoukal. Jak z původní série, tak z Picardovi a nakonec i z té poslední, takže jsem byl "jakž, takž" připraven. Po řemeslné stránce není filmu co vyčítat, ale na vesmírné umělce (Scott, Lucas, Kubrick apod.) to nemá. Upřímě herecké obsazení až do Stewartovi party bylo vždy max. druholigové, takže některé projevy zúčastněných nepřekvapí. Dialogy si taktéž podržely svou seriálovou kvalitu, takže nikterak hercům nepomáhají. To ale nikdy nebyly silné stránky téhle vesmírné epopeje. Co filmu nejvíce podráží nohy je naivně ambiciózní příběh pokoušející se o filosofický přesah alá "2001" a velmi špatné tempo. Chápu, že tvůrcům dali jednotlivé modely hodiny práce, ale to fakt neznamená, že si je pak já budu muset hodiny prohlížet spolu s prostřihy na vyjevené tváře, otevřená ústa a vyvalené oči herců, kteří mají problém uhrát normální scény a při těchto "prohlídkách" padají až do grotesek. Opravdu smutné je, že dva nejhorší herci tu mají nejvíce prostoru a tím film posílají na slabých 50% (ao mluvím o Shatnerovi a Collinsovi). ()

Maynard.

Po fantastickém "novém" Star Treku jsem si sehnal staré díly. Těšil jsem se možná až příliš mnoho... Filmové efekty jsou velmi na úrovni, ale samotný příběh mi přijde až příliš zdlouhavý a rozvleklý. Nicméně beru tento film jako první část ohromné sci-fi skládačky. A doufám, že se to pořádně rozjede :o) ()

Mr.Nigga

Navzdory délce filmu a zápletce jsem nepociťoval, že by se děj "táhl", ale pohodlně plaval na vlně klidu, dokonce i ve vypjatějších scénách. Je pravda, že akce skoro žádná a hodně se mluví, ale není to na škodu. ()

DeLaMorte

První Star Trek film,který odstartoval onu velkou ságu.Pro někoho bude hodně pomalý,ale já jsem si v ěm oblíbení našel,protože sebou nese ono poslání a právě tím,že je ten první má své kouzlo už jen kvůli roku kdy byl natočen.Vynikající hudební doprovod a na rok 1979 skvělé filmové efekty. ()

Zemřel mistr speciálních efektů Douglas Trumbull

Zemřel mistr speciálních efektů Douglas Trumbull