klúčik

Vianoce bez niektorých filmov by neboli také pekné. Aj tento film patrí ku klasickým dielam , ktoré sa premietajú cez sviatky. Jan Werich a Vlasta Burian vytvorili krásnu dvojicu, len škoda že sa stretli až tak neskoro. ďalej sú perfektný traja princovia, ale aj ďalší herci. Takže " přiměžene" 95%. ()

rozbris

Sůl nad zlato, tak jsem ji říkal, říkám a říkat budu. Pohádka na které se nikdy neusadí prach, protože je dokonalá a to dokazuje fakt, že ji můžeme vidět každé vánoce v televizi. ()

jondoe

Zo vsetkych ceskych rozpravok je pre mna tato ta najrajsia. Jan Werich a Vlasta Burian boly fakt uzasny herci. Scenar je naozaj perfetny z vynikajucim dialodmi pri ktorych sa vzdy smejm ako keby som videl prvy krat. Tomuto sa hovori klasika. ()

Wally

Jedna z nejlepších českých pohádek o tom, že sůl je opravdu nad zlato. Krásná záležitost pro všechny věkové skupiny diváků... ()

see_sawandrew

Krásná pohádka s výborným Janem Werichem a stárnoucím Vlastou Burianem, který zde však bohužel předváděl již poslední dozvuk svého komediálního umění - což je ale stále obdivuhodné vzhledem k tomu, jaké svinstvo mu provedl režim. Pohádka je jinak lehce pozměněnou a veselejší adaptací Krále Leara, obsahuje několik velkých myšlenek a prezentuje je lépe a lidštěji než jeho současník Císařův pekař (Pekařův císař). Každopádně nezapomenutelné hlášky.90% ()

brooklyn73

Reziseru Borivoji Zemanovi se za nemaleho Werichova prispeni podarilo dat dohromady neuveritelnou skupinu hercu, ktera se podilela na perfektni filmarske praci,jejimz vyustenim byla tato po vsech smerech dokonala pohadka. Neni mozno kohokoliv z hereckeho kolektivu vyzdvihovat, kazda i ta sebemensi role byla napsana s primym a jasnym planem tak aby vse do sebe zapadalo v konecne dilo. Presto a nebo prave proto si dovoluji zde napsat jedno jmeno Vlasta Burian, cimz jen potvrzuji ,ze cely filmovy stab pracoval jako spravne namazana a serizena masina jako dobre fungujici sportovni tym. ()

xaver

Nádherná pohádka, herecký koncert Jana Wericha a Vlastu Buriana. No a vidět herecké bardy Miloše Kopeckého, Lubomíra Lipského a Miroslava Horníčka jako mladé prince, to je prostě paráda. K tomu všemu vynikající humor a neskutečné hlášky, to je ale už spíš pohádka pro dospělé. A konstatování krále po nezdařeném pečení lívance pro celé království ...já už vím jedno, na odbornou práci potřebuješ odborníka... je až neuvěřitelně trefné a neuvěřitelně nadčasové. ()

Chegi

Tak tohle je skvost české kinematografie. Asi nejlepší tuzemská pohádka, spolu s Císařův pekař, Pekařův císař. Co slovo to hláška. Duo Werich-Burian a nebesky krásná Milena Dvorská. Netypická zápletka bez vysloveně záporné postavy je naopak ku prospěchu. Prostě nádhera! Kdybych mohl, dal bych hvězd deset... ()

666Carnage

Excelentní Werich a Burian. Pohádka jak má být. Klasická pohádka, která si na nic nehraje jen dokazuje, že i král mohl být omylný. ()

iXtr3m3

Klenot medzi československými rozprávkami s rozprávkovým spracovaním aj obsadením počnúc nesmrteľným Janom Werichom, cez Vlastu Buriana až po Kopeckého, Horníčka atď. ()

Zagros

Jedna z nejhezčích českých pohádek vůbec. Nevím, co mám chválit dřív. Jestli ústřední dvojici, která ke klasické pohádce přidává výtečný humor, nebo všechny ostatní postavy či povedenou výpravu, milý klasický příběh… jednoduše zaslouží chválu všechno. Těším se, až se budu dívat se svými dětmi a zvedám hodnocení na maximum. ()

Slimak

Plný počet...je to učiněná nádhera...už jenom sám Král Já I. nebo princové jsou naprosto skvělé záležitosti..opravdu z jedna našich nejlepších pohádek na kterou se vždy rád podívám a občas objeví se i nějaká ta slza..."jé.....ty jsi hezká babička....já už jsem tě...někde viděl...ale..to je už hrozně dávno..." ()

eagle-eye

Jedna z našich nejlepších pohádek, filmová klasika, dokonalý(jako vždy) Jan Werich a jeho smršť lidových mouder a pravd... ()

wosho

Nejlepší, nejkvalitnější, nejmoudřejší, nejvtipnější, nejnesmrtelnější a nikdy a snad navždy nepřekonatelná pohádka jaká u nás kdy vznikla. Opravdový náš Vánoční klenot. ()