• sud
  *****

  Úplně první a jedna z nejhezčích českých pohádek. Je pravda, že se podle některých výroků nechá poznat, kdy byl film natočen, ale ta propaganda je úplně neškodná. Výborně napsaný scénář, který v žádném případě není hloupý a pochopí ho i ty nejmenší děti. K vynikajícímu hereckému obsazení (Alena Vránová, Vladimír Ráž, Stanislav Neumann, Miloš Kopecký...) nemusím nic dodávat. To by bylo nošení dříví do lesa. Nestárnoucí klasika a symbol Štědrého večera.(25.12.2005)

 • salahadin
  ***

  Pozitivně uvědomělá pohádka, Ráž je s Pepíkem Zímou ten nejčestnější princ našich pohádek. Ale narozdíl od princezny se zlatým tetováním na čele, tahle na začátku umíněná princeznička je zábavná, jak ale začne "kecat Rážovi do řemesla" a stávat se hodnější, začíná pohádka trochu ztrácet. PS: Zajímalo by mě, jak tvůrci dosáhli toho "syntetyzátorového" zvuku zpívající květiny...na 50. léta hodně slušný prvek.(5.10.2008)

 • boshke
  ****

  Některé klasické, nesmrtelné pohádky moc nemusím, leč Pyšná princezna je trefa do černého. Miroslav je správný chlap, Krasomila je krásná, Kopecký se svými nohsledy jsou skvělí intrikáni a pan král... je asi nejkouzelnější král ze všech... 90%(19.9.2012)

 • Dadel
  ***

  Pro někoho je to nejlepší česká pohádka všech dob, ale pro mě je nepříliš zajímavá, téměř bez vtipu a plná staromódních morálních poučení.(5.11.2003)

 • Fingon
  ****

  Taky by to nemuseli dávat pořád...(6.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace