Obchodní loď Sea Star se v jižním Pacifiku ocitne v silné bouři a zachránit se dá jenom v oku tajfunu. Tam objeví velikou, ale liduprázdnou ruskou výzkumnou loď, která jeví známky boje a poškození, není však prázdná. Když posádka opraví její elektrické vedení, začnou se dít neuvěřitelné věci. Objeví se vystrašená vědkyně, která zázrakem přežila a řekne svým zachráncům, že na loď pronikla mimozemská inteligence, která zabila celou posádku! Vesmírní vetřelci zjistil všechno o lidské rase a využívají lidských těl na budování smrtících strojů, jejichž posláním je neutralizovat nebezpečný virus. Od jeho existence ale závisí osud naší planety – tím virem je totiž lidský druh... (Intersonic)

savatage

Tenhle film se mi líbil, když jsem jej viděl poprvé a i když se na něj podívám po letech. Mimozemská inteligence v tichomoří napadne loď robotiky a lidstvo vyhodnotí jako Virus. Líbily se mi triky, J.L.Curtis byla k nakousnutí, D.Sutherland jako vždy skvělý. ()

mrclTV

Umelá inteligencia verzus partička námorníkov na opustenej lodi. A a by to nebolo také obyčajné, tak tá inteligencia sa správa ako všeovládajúci vírus (?) a priletela k nám z vesmíru (??). Koncept teda celkom známy, veď v takom štýle sa sa filmy točia už desaťročia pred týmto (Vesmírna Odysea a jej Hal, ten síce nebol ťažiskom celého filmu, ale tá myšlienka tam je) a aj desaťročia potom (pozerám na teba Dôverný Nepriateľ). Výsledok je dosť nepresvedčivý, jednotlive "killy" sú trápne a dalo by sa im hladko predísť, keby postavy používali mozog a nenechali sa ľahko nachytať (a navyše je ich málo, väčšinou sa posadká ničí medzi sebou) - takto ťažko diváka presvedčíte, že nebohý námorný stroskotanci bojujú proti extrémne inteligentnému a prefíkanému nepriateľovi (i keď príde aj na poriadne sci-fi úlety, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani v Star Treku, ale viac už nebudem prezrádzať). Našťastie, nedôvera medzi jednotlivými námorníkmi je vybudovaná o niečo lepšie ako boj proti IT oddeleniu lode a toto ešte celkom funguje. Keď si to tak zoberiem, tento film mohol dopadnúť ešte horšie, nie je to nič extra, ale pozrieť sa to dá. ()

djbarrel

Asi jsem měl vysoké očekávání a proto jsem dost zklamaný. Úvod ujde, je to zajímavé, tajemné ... ale pak se to začne dost kazit a ve chvíli kdy se člověk dozví o co jako jde to už začíná být fakt nuda. Postavy jsou strašně šablonovitý (tvrdohlavý kapitán, vědátorka co jediná přežila, drsňák, zbabělec ...) a děj je dost předvídatelný.Navíc je snad až komické, že na vědecký lodi bylo 300 chytráků, kteří měli (z důvodu nevysvětleného) na palubě zbrojní arzenál a který použili (vždyť loď je rozstřílená jde se dá) a s obživlými friťáky si neporadili, ale jen co dorazí naše parta buranů z bárky co sotva plave, tak daj obživlýmu elektrošrotu pěkně na prdel. Fakt nevím, logicky je to mimo, dějově taky a o hereckých výkonech radši pomlčím. A to tam jsou skuteční herci a film tak skvěle začínal. Co naplat, nic moc. 40 % ()

J.Mayen

Takovy no, moc dlouhy, videno pred par lety a dnes znova, musim uznat ze trikove solidne zvladnuty, pribehem a dialogama na urovni slohove prace zaka druhe tridy, zvlastni skoly. Pekna skoda, ze se to timhle tak nepekne posralo. Takze podle toho i takova ne uplne hezka znamka ode me. ()

luciekout

Chybí správně zařadit do kategorie komedie. I když je to šrot, je to vlastně docela zábavné. Ve stejném roce startovali filmy, které byly o parník jinde, takže jinak, než komedie se to brát nedá. ()

Ondrew

Kazdy film s podobnou tamatikou ma zvacsa dokaze slusne zaujat, lez v tomto pripade bol finalny dojem znacne nemastny, neslany... Herecke obsadenie fajn, pricom i jednotlive herecke vykony povazujem skor za nadpriemerne (ked uvazim, do akeho typu filmu sa dali "naverbovat"). Avsak minimalne dobre 2/3 filmu su mixom vsetkych moznych i nemoznych predoslych sci-fi snimok, toboz ked k tomu pripocitame i urcitu hororovu stranku. Cokolvek od Votrelca, cez Terminatora, az po Vec... z kadeho filmu tu divak najde co len fragment, ktory vsak v globale skratka tvori dokonaly gulas. Tym skor si film netrufam ohodnotit ani ako priemer, hoci od neho nema zas az tak daleko. Na jedno pozretie relativne znesitelne (ak vsak nie je po ruke kvalitnejsi material), preto udelujem 45%. ()

DaveManiak

Tak tenhle film je opravdovej virus. Mně teda určitě skolil. Při jeho sledování jsem cítil silné pálení v očích a suchu v krku doprovázené bolestmi břicha! Po prvních minutách, které jsou zároveň nejsilnější pasáží z filmu (kromě závěrečných titulků), začne být děj neuvěřitelně nudný a zdlouhavý. Naštěstí po několika minutách kdy se u filmu potíte hrůzou (hlavně z jeho zpracování) přijde vysvobozující happy end. Na závěr bych ještě rád dodal, že nemam rád filmy o bláznivejch strojích a že mně překvapila účast několika známejch herců v tomhle "béčku". ()

BLStryker

JLC sice v jednom rozhovoru doslova řekla, že: „Virus je tak špatný, že je to šokující... Mohla by to být největší sračka všech dob“, ale myslím si, že byla až příliš kritická. Ano, příběh je celkem primitivní (těžko říct jak moc za to může fakt, že předlohou byl komiks) a po prvotním rozjezdu se promění pouze v hru o přežití, ale není to zdaleka tak hrozné. Mám rád filmy, ve kterých hrozí nebezpečí v uzavřeném prostoru a zde se to podařilo navodit docela dobře. Navíc se nešetřilo krví a brutalitou a objevila se i sem tam nějaká lekačka. Asi nejvíc se povedlo provedení všech těch malých i velkých robotů a cyborgů... je jasné do čeho šla většina rozpočtu. I přes toto všechno - včetně středně hvězdného hereckého obsazení - se ale stále jedná jen o průměrné béčko. S propracovanějším scénářem a zručnějším režisérem mohlo vše dopadnout určitě lépe. ()

Sekacik123

Mne sa to náhodou celkom páčilo ako malý som to pozeral každý rok keď to dávali na markíze... nikdy som nič z toho nemal lebo vždy som sa pri tom bál, keďže som chodil len na základku, ale s odstupom času keď som si to dnes znova pozrel je to celkom fajnové na tú dobu. ()

Morlor69

Film námětem jako by z oka vypadl Moontrapu avšak s tím rozdílem, že tento výtvor tady nezachránilo ani hvězdné obsazení. Náhlý rozjezd vybízí diváka k udržení pozornosti, to však rychle padá s tím, jak se film stává krutě nudným a předvídatelným. Neohrabané stroje a až stupidně ftipná mimozemská inteligence udávají i myšlenku tohoto snímku. Béčkový plátek je zakončen masivním výbuchem a já si oddechuji, že je už konec a divím se, že jsem se na takový výtvor výdržel dívat až dokonce. ()

Mark1983

Co se týče námětu,ten je přímo až excelentně vynikající,ale co se týče zpracování, ...no ...není to odpad,ale skvost taky ne,jen čistý průměr. ()

AmunRa

Věčná škoda nevyužitého potenciálu slušného rozpočtu a kvalitních herců. Režisér evidentně nevěděl co si s tím počít a vytvořil tuctový kompilát různých SF a horrorů. Mimochodem, text distributora je úplný blábol. ()

Catch1707 odpad!

Jooo, konecne jsem nasel prvniho favorita na odpad. Zhlednul jsem to na DVD a hoci technicka kvalita Intersonicu jakz-takz sla (samozrejme, original, nee dabing, probuh), tak obsah byl takovej nudnej!!! Po 15 min. (cca jak prijdou na opustenou sovietskou lod) se z filmu stava nudne, pomale, strasne natocene nic, ktere ma jen jedno pozitivum (no hvezdicku si ani pak nezaslouzi). Vono to skutocne po 95min skonci!!! A vy se muzete divat na neco zhola jineho... Mizerne efekty, spatne herecke vykony (nejlepsi byl cernoch, Curtis & Sutherland completely sucks), tohle stalo $80M... hm, tomu rikam prusvih, Universal! ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala