Obchodní loď Sea Star se v jižním Pacifiku ocitne v silné bouři a zachránit se dá jenom v oku tajfunu. Tam objeví velikou, ale liduprázdnou ruskou výzkumnou loď, která jeví známky boje a poškození, není však prázdná. Když posádka opraví její elektrické vedení, začnou se dít neuvěřitelné věci. Objeví se vystrašená vědkyně, která zázrakem přežila a řekne svým zachráncům, že na loď pronikla mimozemská inteligence, která zabila celou posádku! Vesmírní vetřelci zjistil všechno o lidské rase a využívají lidských těl na budování smrtících strojů, jejichž posláním je neutralizovat nebezpečný virus. Od jeho existence ale závisí osud naší planety – tím virem je totiž lidský druh... (Intersonic)

corpsy

Skvelý akčný horor s kvalitnou technickou stránkou a výbornou atmosférou. U mňa ďalší nezaslúžený komerčný prepad. ()

Z0oMb3E

Film na daždivé sobotné popoludnie. Béčková likvidačka čo viac dodať. Jednu hviezdičku dávam kvôli tomu, že vďaka tomuto filmu a robotom v ňom som si spomenul na stavebnicu MERKÚR s ktorou som sa ako decko hrával. ()

blackrain

Opět další film, kde člověk slouží jako biologický materiál pro stvoření něčeho hnusného. K lodi duchů se radši vůbec nepřibližovat, hrozí totiž, že nepřežijete. Možná, že pouze nepřežijete tento film s hvězdným obsazením. ()

MATADOR

Jako by to bylo včera, když jsem na Virus koukal v televizi a bál se u něj. S postupem let film sice ztratil na zajímavosti, ale pořád má co nabídnou a to i mě po letech. ()

Jango_Fett

Film natočený jako Béčko podle celkem neznámého komixu. Ovšem s oreginálními záporáky a zápletkou. Nenajdete zde nějakehé mutanta či obludu z vesmíru, vetřelecem je nyní počítačový virus který vyrábí roboty a spojuje je s lidským masem. To dává tvůrcům krativitu vytvořit opravdu nechutné kousky. Snažení omezovat počítačove triky se vyplatilo, kyborgové vypadají reálněji a určitě by nebudili takovou hrůzu, kdyby byli uděláni nějakou lacinou počítačovou grafikou. ()

Martin741

Na moje pomery sa to az prilis inspiruje seriou Alien a Carpenterovou The Thing. Prva polka filmu akoze fajn, hlavne ta ruska opustena lod uprostred oceanu, ale potom v druhej polke sa film straca, zacne sa len bezmyslienkovite behanie po temnych chodbach a do toho kopa prazdnych rozhovorov. Reziserska Praca Johna Bruna je podpriemerna, a herci mne neznami. 5 % ()

honajz2

Ano, jsou tam nelogičnosti, postavy se taky občas chovají nelogicky, je to kopírka Věci, Vetřelce a mnoho dalšího, ale i tak se mi to nakonec líbilo. První polovina byla celkem poutavá, a to i přes to, že se dá dost snadno odhadnout už od začátku, co z toho nakonec bude a druhá polovina už se proměnila v klasickou vyvražďovačku, ale i tak se na to pořád dobře dívá a nakonec je z toho příjemné béčko. Nic extra se od toho čekat nedá, ale jak jsem se toho bál, tak jsem z toho nakonec příjemně překvapen. 3* ()

cariada

Tohle je slušná jízda, ala "Terminátor". Má to pěknou atmosféru i nápad, jen škoda, že jsou od začátku postavy daný na , které barikádě stojí což je chyba. Mohlo být mnohem víc zvratů. Já se dobře bavil a uměl bych si představit pokračování. ()

destroy83

Hutně zafinancovaná béčkárna konce 90-tých let, která je navíc zaštítěna řádkou slavných jmen (Jamie Lee Curtis, William Baldwin a Donald Sutherland), nadopadá nijak slavně. Na začátku dílka tvůrci divákovi nabídnou atak mimozemského viru na ruskou vědeckou loď, který vypadá velmi slibně. Poté diváka pošlou na vetchou bárku táhnoucí neznámý náklad, které velí kapitán Sutherland komandující strojníka Baldwina a jedinou ženštinu na palubě Curtis. Je tam ještě pár námořníků, kteří shodou okolností spolu s výše uvedenými narazí na onu ruskou loď, kde je čeká nemilé překvápko, ale ti, kromě pološíleného černocha, který mi přišel z celého ansáblu nejzábavnější, nedostávají ve snímku nijak výrazný prostor. Film, který potápí blbě se tvářící herci v čele s Badlwinem, kolísavá atmosféra, nepasující vtipné momenty, vytahují na druhou stranu z bláta velmi slušné efekty, pekelně krvavé scény a obstojná akce. Hudební stránka dílka také není zdaleka nejhorší a béčkově zaměřený divák si dozajista z elektrického vetřelce odnese pár dobrých dojmů, díky kterým dávám VIRu i třetí hvězdu. ()

Juto

Nenáročný a zábavný sci-fi hororový thriller a to napriek tomu, že dej je predvídateľný a hlúpy tak som sa bavil. 6/10 ()

majo25

Absolutne podhodnotený film. Skvelá odychovka plná tajomna, akce, hviezneho obsadenia a s brilantnou zápletkou. Partia ludí , ktorá pristane na obrovskej lodi, z ktorej už nemožnú uniknúť. Po radosti z možnej odmeny sa členovia postupne dozvedajú pravdu, ktorá za tú odmenu nestojí. Efekty takisto ujdú, film pretečie rýchlo ako voda a o zábavu na 95 minút máte postaranú. ()

kosta73

V průběhu sledování jsem na film asi třikrát měnil názor od nenáročné, zábavné věcičky ( velmi slibný start + přítomnost mých oblíbených herců ) do naprosté hovadiny, až z toho nakonec vylezl neutrálně slušný béčkový výplach mozku. To co tvůrci nenahnali na originalitě scénáře, popř. na hereckých výkonech (smutné zklamání, ale nevím co jsem čekal ), dohánějí zodpovědně na brutalitě a krvavosti. Suma sumárum, průměrné dílko, ale pro fanouška tohoto typu zábavy to ztráta času rozhodně není. ()

Decker

Prumerny scifi becko s celkem odpornymi momenty. Jestli chcete opravdu totalne vypnout a mate naladu na scifi becko s Jamie Lee Curtis a Donaldem Sutherlandem jdete do toho, jinak snad ruce pryc. ()

lennyd

Na ruské vědecké lodi právě probíhá čilá komunikace (= rozuměj hraní šachů) s vesmírnou stanicí Mir, když se TO stane. Nějakej šmejd z vesmíru se přes přenosové signály přenese na tuto loď. Blik. Maličká loď kapitána Evertona (Donadl Sutherland) Sea Star dostala do bouře, a přišla o svůj veškerý náklad. Ale na obzoru se jí zjeví opuštěná sovětská loď - a to si nemohou nechat ujít. Bohužel posádka Sea Star neví, co ji na ruské lodi čeká... Béčko jak vyšité, s velmi zajímavým námětem (i když již tisíckrát viděným - šmejd z vesmíru chce ovládnout zemi - tentokrát ale lidi potřebuje na "náhradní díly"). Bohužel zpracováním film kapku (slabé slovo) pokulhává, zvlášť ke konci už je to taková ptákovina, že jsem "hrdinům" přál aby je TO rosekalo na nudličky a snědlo :) Sice zajímavé herecké obsazení, ale i známí herci (Donald Sutherland, Jamie Lee Curtis, William Baldwin) se nikterak nevyšvihli... A při tom to mohlo být tak zajímavé... ()

eugeene

Dnes jsem si tenhle film pustil znovu a nyní koukám na fakt, jak nízký hodnocení tahle záležitost má. Podle mě jde o dost dobrej snímek, nápad je podle mýho naprosto super, zpracování taky a dokonce i výběr herců a jejich výkony mi přišly super. Když jsem to viděl poprvý jako menší, tak jsem se tech robotů/kyborgů opravdu bál. Podle mého se jedná o film, kde se člověk nenudí ani minutu a to hned od začátku. Já si nemůžu pomoct, ale míň jak 4 hvězdičky ze mě nikdo nedostane... ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala