Profesor Glendon pátrá v Tibetu po vzácné rostlině kvetoucí jen při úplňku. Květinu objeví, je však napaden vlkodlakem. Přežije, ale... Potkává doktora Yogamu, který mu poví o rostlině a možném prokletí. Glendon mu nevěří. Po první proměně se však rozhodne udělat vše proto, aby se vyléčil. Jediný lék je rostlina z Tibetu, kterou mu však ukradl Yogami, aby zachránil sám sebe, neboť on je vlkodlak, který Glendona napadl. (ČSFD)

Ironfood

V době svého vzniku to možná divákům stačilo, z dnešního pohledu už tomu ale chybí nějaké to napětí a gradace děje, takže se to navzdory krátké stopáži poněkud vleče. Botanická linka mně nepřišla moc zajímavá, spíš poněkud křečovitá, naopak komická dvojka babek alkoholiček celkem pobavila. Hodně nevydařený a hodně zbytečný mi přišel závěrečný proslov hlavní postavy. ()

vitekpe

Sedmdesatiminutova parada. Sice vite vzdy 10 min dopredu kudy se bude dej ubirat, ale myslim, ze to vubec nevadi. Klasika a prvni "vlkodlaci" film. :))) ()

Han22

První vlkdodlačí horor začíná celkem dobře - výpravou do Tibetu, kde hlavního hrdinu pokouše vlkodlak. Poté už to jde s kopce - režisér nažene na plac hejno lidí z lepší společnosti, kteří začnou žvanit a prožvaní prakticky celý film. Napětí je díky tomu nulové a moc nepomáhá ani posledlost hrdiny měsíční kytkou nebo dvě opravdu příšerné "dámy" pronajímající pokoj. Co se celkem povedlo je vlkodlačí maska i to klasické téma marného boje hrdiny proti kletbě, samotný vlkodlak má rovněž pár pěkných scén a celkem slušné finále. Proto dávám horší tři hvězdy i s ohledem na rok výroby, ale do špičky té doby to má dost daleko. PS: SPOILER - odkdy na zabití vlkodlaka stačí obyčejná kulka? ()

Přemek

Tohle je nejdůležitější americký film o vlkodlakovi - a ne o šest let mladší film s Lon Chayneyem ml. Obsahuje již všecky atributy, které si později drze přisvojí scénárista Siodmak - ale je o mnoho sevřenější, herecky preciznější (Lon junior opravdu neumí hrát!) a navíc obsahuje příjemně vtipné scény se dvěma domácími - alkoholičkami, které drama dobře odlehčují. Též postava dr. Yogamiho je skvělá. ()

Petrus1

"To byl mužský! Chodil z práce pod obraz, dítě talířem praštil, omáčku do krbu hodil...a vidličkou propíchl kanárka. Pak zkopal mě botama těžkýma, že prý mě máma nepozná, protože na vepřovém nebyla kůrčička." Teď teda nemluvím o vlkodlakovi, ale o tom, jaxe jedna postarší paní vyjadřuje o svém manželovi. A to je možná kámen úrazu tohoto filmu. Na jedné straně sem se smála - vtipné hlášky tu pronáší hlavně (nebo jen?) ženský, který obdobně dobře i chlastají. :-) Ale s příběhem to nemá v podstatě nic společné. A na druhé straně má jít o seriózní horor o vlkodlacích a o jedné kytičce, která kvete jen za úplňku a dokáže na chvíli potlačit vlkodlačí prokletí. Jenže to bohužel nejde dohromady. Chtělo by to rozdělit na dva filmy. Ale jinak je to vlastně docela dobrá pohodovka s přijatelnou stopáží, bez krvavých scén a lítaní vlkodlaka po lese. Líčení je na tu dobu povedené - škoda, že je vidět jen u jednoho z nich. Ovšem samotnej Glendon je takovej vlkodlačí nudař - borec mu evidentně jede do staré a ještě se od něj jako vlkodlak nechá "zmlátit". A taky sem myslela, že zabírá jen stříbro...no nic: "Dvě kořalky pro dvě dámy!" ()

Lengyel

Ešte o trochu lepšie ako Vlkodlak s Lonom Chaneym Jr. - skvelý príbeh (Tibet, botanici) a množstvo príjemných drobností (mäsožravé rastliny, dve staré alkoholičky...). Akurát tam chýba viac exteriérov zahmleného Londýna (ten sa k tomu priam ponúka) a trochu menej ukecanosti. Maska vlkodlaka je perfektná, rovnako ako jeho premena počas chôdze. K tomu všetkému dobré herecké výkony a sugestívna hudba, z ktorej v kombinácii so ženským krikom tuhne krv v žilách. Lahôdka pre milovníkov žánru... ()

peeko

Kde jsou ty časy, že stačilo tak málo k postrašení diváka. Překvapivě jsem se bavil celých 75 minut. Doporučuji jako porovnání k nedávno natočenému "Wolfmanovi". Podle mě o 100% lepší atmosféra, příběh a místy i herecké výkony, což je co říct, vzhledem k době natočení. Howg ()