poster

Pod povrchem

 • USA

  What Lies Beneath

 • Slovensko

  Pod povrchom

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2000, 124 min

 • Maq
  ****

  Mainstreamové drama, ale vysoko nad běžným standardem. Zemeckis dlouho vystačí s nejasnými náznaky, pracuje s napětím a tísní z neurčitého, a dělá to skvěle. Teprve poslední čtvrthodina se zvrtne v obyčejné nastavované "vyvrcholení". Spoiler: Kdyby oba z té koupelny nevyšli živí, byla by to elitní záležitost.(10.11.2016)

 • Shaqualyck
  ***

  Vcelku průměrná duchařina navlečená do poněkud těsného thrillerového kabátku sází především na "chemii" mezi M. Pfeiffer a H. Fordem. Ta bezpochyby funguje, stejně jako všechny více či méně povedené odkazy na Hitche (Okno do Dvora, Psycho,...). Kdyby ale Robert Zemeckis trošku přitlačil na pilu a hlavně si odpustil neuvěřitelně úsměvný, možná až lehce stupidní "vodní" závěr s oživlou digitální mrtvolou, byl by můj verdikt určitě o hvězdičku lepší. Pár scén se dozajista povedlo (vana s omámenou pozvolna se topící obětí), jinak je ale tenhle film něco mezi poctou legendárnímu Alfiemu a obyčejnou spotřební "lekačkou", no a to mi na režiséra Zemeckisova formátu přijde trochu málo.(26.4.2007)

 • POMO
  **

  Režijne slušne odvedné Zemeckisove remeslo, ale scenáristicky tak neskutočne otrepané thrillerové klišé, až človeku zostáva rozum stáť! A to Silvestriho vykrádanie Herrmannovej hudby zo PSYCHA je ako päsť na oko! Silvestri so Zemeckisom síce tento thriller zamýšľali ako poctu svojmu obľúbenému Hitchovi, ale evidentne zabudli, aký veľký je rozdiel medzi vzdaním holdu a brutálnym kopírovaním za účelom čo najviac skomerčniť výsledný produkt. Ostuda!(12.4.2002)

 • Morien
  **

  Velmi dojemný příběh o tom, jak se probouzí ženino nitro ve snaze vymanit se ze zhoubného vlivu muže neboli vnitřního Modrovouse. Clarissa Pinkola Estés by byla pyšná. Dále bych také chtěla poznamenat, že záběr na Michelle Pfeiffer s vilně roztaženýma nohama mi v ranných fázích dospívání zřejmě silně poškodil psychiku.(14.12.2014)

 • MikO_NR_1909
  **

  Keď sa stretne hviezdna smotánka v krízových časoch, ani zázrak nepomôže. Je až k neuvereniu tých 100 mega, z ktorých sa rozhadzovalo potokom počas každej kŕčovitej scény. Film bez nápadu, bez duše, bez réžie zato so spŕškou klišé a dialógovými kvázi perlami tvorcovia nešetrili. Merítkom fakt úspešného, desivého trileru autor dosiahne spravidla tým, ako dokáže pracovať s tou atmosférou, ktorú na začiatku filmu pomocou šikovne nastavenej zápletky rozpracuje k súvislostiam. Zemeckisove súvislosti sa rozpŕchavajú úplne v základoch, za onou základnou zápletkou.(6.12.2014)

 • - Když Michelle Pfeiffer leží omráčená na zemi a nad ní se sklání vrah, kamera se zdánlivě posune až dolů pod podlahu, aby zabrala zblízka její obličej. Tento efekt byl vytvořen použitím skleněné podlahy. "Normální" podlaha na začátku záběru byla vytvořena počítačem. Skleněná podlaha byla použita i později, když Michelle Pfeiffer shodila klíče. (HappySmile)

 • - Michelle Pfeiffer a Harrison Ford byli režisérovou první a jedinovou vobou do rolí Claire a Normana Spencerových. (HappySmile)

 • - Datum narození na zprávě o pohřešování Madison Frankové je skutečné datum narození Amber Valletty, která ji hrála. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace