Pod povrchem

Pod povrchom

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2000, 124 min

• Jara.Cimrman.jr

Nikdy mne příliš nerozhodilo, když mě pronásledovali duchové, bezdůvodně v mé blízkosti praskalo sklo ani když na mne zákeřně vybafnul nějaký paranormální jev. Bubáci mě zkrátka vždy spíše nudili a tak jediným důvodem pro sledování tohoto snímku pro mne byla Michelle Pfeiffer, kterou jsem ochoten zcela zdarma přivést v posteli na jiné myšlenky, ale ani myšlenka na TO mi neumožnila zblajznout nabízenou krmi i s nevěrohodným navijákem.(21.9.2012)

Zemeckisovy sa darí diváka držať v napätí, práca s atmosférou sa mu darí, škoda len, že z očakávaného thrilleru sa nakoniec vyprofiloval čistokrvný horor. Bolo by dobré, keby sa nejakou hororovou scénou žáner pripomenul o niečo skôr, pretože to film potom akosi rozdeľuje a úplne to nenapĺňa ani thriller ani horor. Určite stojí za to film vidieť a štvrtá hviezda mu ušla len veľmi tesne. 60%.(3.4.2013)

Dokonalé manželství Harrisona Forda a Michelle Pfeifferové stále více narušuje duch zemřelé ženy. Zpočátku "manželský" thriller, duchařský prostředek filmu a hororově akční závěr. První část nudí, ale pak děj postupně graduje, ale nevyděsí a bohužel ani moc nepřekvapí. Jediná dobrá scéna je s bezvládnou Pfeifferovou ve vaně plné vody. I přes hvězná jména Zemeckis, Ford, Pfeifferová jde jen o průměrný film, bohužel. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Vm4Fw2QElA4(4.6.2009)

Prekvapivo dobrý mysteriozne ladený thriller.Plus zaujímavá úloha pre Harrisona Forda spolu tiež zo zaujímavo-prekvapujúcou pointou.Ja som im to dokonale zožrala. Nie som zástanca duchariny,ale toto Vás dokonale zvedie z cesty.Bude Vás chcieť odpútať od podstaty veci,ale nedajte sa.Ak si ho pozriete z odstupom času budete sa naň pozerať inými očami.(30.3.2013)

Vcelku průměrná duchařina navlečená do poněkud těsného thrillerového kabátku sází především na "chemii" mezi M. Pfeiffer a H. Fordem. Ta bezpochyby funguje, stejně jako všechny více či méně povedené odkazy na Hitche (Okno do Dvora, Psycho,...). Kdyby ale Robert Zemeckis trošku přitlačil na pilu a hlavně si odpustil neuvěřitelně úsměvný, možná až lehce stupidní "vodní" závěr s oživlou digitální mrtvolou, byl by můj verdikt určitě o hvězdičku lepší. Pár scén se dozajista povedlo (vana s omámenou pozvolna se topící obětí), jinak je ale tenhle film něco mezi poctou legendárnímu Alfiemu a obyčejnou spotřební "lekačkou", no a to mi na režiséra Zemeckisova formátu přijde trochu málo.(26.4.2007)

• - Dům zobrazený ve filmu byl používán pouze pro natáčení scén odehrávajících se ve dne. Dům byl totiž po natáčení zbourán, protože nesplňoval místní stavební předpisy. Pokoje byly tedy zhotoveny na jevišti v LA a zde se dotočily noční scény. (HappySmile)

• - Trailer obsahuje scénu, kde si Claire prohlíží fotografii a zahlédne v okně obličej ducha. Tato scéna se ale ve filmu nakonec neobjevila. (HappySmile)

• - Když Michelle Pfeiffer leží omráčená na zemi a nad ní se sklání vrah, kamera se zdánlivě posune až dolů pod podlahu, aby zabrala zblízka její obličej. Tento efekt byl vytvořen použitím skleněné podlahy. "Normální" podlaha na začátku záběru byla vytvořena počítačem. Skleněná podlaha byla použita i později, když Michelle Pfeiffer shodila klíče. (HappySmile)