Pod povrchem

Pod povrchom

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2000, 124 min

• Superpero

Cože?!!! Jak tohle mohl natočit Zemeckis?!!!!!!!! Z tak debilního scénáře nemohlo vzniknout žádný veledílo, ale stejně to byla hrůza. Připouštím, že ze začátku mě to bavilo a příjemě mě mrazilo v zádech a ještě jsem se stíhal gebit tomu jakej je James Remar kašpar (i když tady to zahrál asi nejlíp). Ale pak už to začalo být jen nudnější, trapnější a debilnější. Samý ujetý a nelogický dějový zvraty no prostě shit. Jedinný co tomuhle filmu ještě mohlo pomoct by byl rychlej konec. Jenže ouha, 130 minutová stopáž!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak tohle se nedělá pane režisére a doufám, že ničeho tak debilního se z vaší strany už nedočkáme děkujeme pěkně. Radši natočtě další trháky typu Forrest Gump nebo Návrat do budoucnosti. Have a nice day.(20.11.2005)

• Morien

Velmi dojemný příběh o tom, jak se probouzí ženino nitro ve snaze vymanit se ze zhoubného vlivu muže neboli vnitřního Modrovouse. Clarissa Pinkola Estés by byla pyšná. Dále bych také chtěla poznamenat, že záběr na Michelle Pfeiffer s vilně roztaženýma nohama mi v ranných fázích dospívání zřejmě silně poškodil psychiku.(14.12.2014)

Neskutečně výborná práce Dona Burgesse, ty nájezdy na detail moc pomáhaly atmosféře a napětí. Michelle Pfeiffer táhne celý film a její výkon je opět tradičně nadprůměrný, kterým dokáže zastínit i svůj kvalitní mužský protějšek v tomto případě to odnesl Harrison Ford i když pravda Mišel pomohl i scénář, který jí dopřál herecky hodně zajímavou postavu. Bohužel celý film podraží finále, když už si myslím, že je konec, přijde další konec, a pak další konec a člověk už čeká, kdy se tam objeví zahradník a hodí se to všechno na něj.(10.10.2016)

„Pod povrchem“ je prvním Zemeckisovým nahlédnutím do hororu, který by nebyl komediální, ale je pojat vážně. Je vidět, že je schopen převzít základní stavební kameny současné podoby žánru a udělat lekací scénu, ale nějak mi přišlo, že to prostě není ono, že je to křečovité a že to nefunguje tak dobře, jak by si tvůrci přáli. Snaha dobrá, ale výsledek tolik nezaujal.(29.12.2016)

• Anderton

Toto že natočil Zemeckis? Nie je to chyba v kolonke režisér? Absolútne nevhodný žáner pre tohto režiséra velkofilmov. Prvoplánová pointa nemala v čase vzniku, keď letel Šiesty zmysel, žiadnu šancu. Film ako keby vznikol iba preto, aby ukázal Harrisona Forda v zápornej úlohe a producenti to dávali v propagácii filmu najavo. Pod povrchom sa neskrýva nič.(15.2.2007)

• - Když se Claire probírá oblečením v Caitlynině šatníku, navrchu leží figurka E.T.ho. Manželka Harrisona Forda Melissa Mathion napsala a produkovala film E.T. - Mimozemšťan. Harrison Ford zde hrál ve vystřižených scénách ředitele školy. (HappySmile)

• - Michelle Pfeiffer a Harrison Ford byli režisérovou první a jedinovou vobou do rolí Claire a Normana Spencerových. (HappySmile)

• - Claiřina a Normanova loď je pojmenovína "Good Genes" (Dobré geny). (HappySmile)