Pod povrchem

Pod povrchom

What Lies Beneath

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2000, 124 min

Od tohto filmu som čakal len veľmi málo, t.j. hlavne nudu, klišé a otrepaný filmový príbeh - proste nudnú kravinu. Trailer, ktorý som pred filmom videl, mi poskytol o filme takýto nelichotivý obraz. Ale keď sa začal film, úškleb opadol a začal som film vnímať pozitívne. Nie je to nič svetoborného, originálneho, na čo by sa spomínalo s úctou aj po dlhých rokoch, avšak film mal dobré napätie, čiže atmosféru, herci sú dobrí a to hlavne Michelle Pfeiffer. Prekvapili ma (čakal som že vo filme bude poznať ich pokročilí vek – hlavne Harrisona Forda, Michelle je výborná, všade pôsobí tak sviežo). Dobré 3*.(6.4.2007)

Docela zvláštní horor v hlavní roii s Harrisonem Fordem a Michelle Pfeiffer. Začíná to dost neškodně, ale nakonec se to promění v noční můru. Je tam pár zajímavých zvratů. Některé jsou očekávatelné, jiné méně. Každopádně to má ke konci dost dobrou atmosféru. Vytkl bych leda delší stopáž... Jinak zajímavý kousek. "Nedotýkej se mě!"(26.6.2019)

Zemeckisovy sa darí diváka držať v napätí, práca s atmosférou sa mu darí, škoda len, že z očakávaného thrilleru sa nakoniec vyprofiloval čistokrvný horor. Bolo by dobré, keby sa nejakou hororovou scénou žáner pripomenul o niečo skôr, pretože to film potom akosi rozdeľuje a úplne to nenapĺňa ani thriller ani horor. Určite stojí za to film vidieť a štvrtá hviezda mu ušla len veľmi tesne. 60%.(3.4.2013)

• Anderton

Toto že natočil Zemeckis? Nie je to chyba v kolonke režisér? Absolútne nevhodný žáner pre tohto režiséra velkofilmov. Prvoplánová pointa nemala v čase vzniku, keď letel Šiesty zmysel, žiadnu šancu. Film ako keby vznikol iba preto, aby ukázal Harrisona Forda v zápornej úlohe a producenti to dávali v propagácii filmu najavo. Pod povrchom sa neskrýva nič.(15.2.2007)

Keď prišiel veľmi zručne (Robertom Zemeckisom – trilógia NÁVRAT DO BUDÚCNOSTI, SMRŤ JEJ PRISTANE, FORREST GUMP) nakrútený mysteriózny triler POD POVRCHOM do slovenských kín, mal reklamu "hitchcockovského trileru". Rozhodne MÁ zopár šikovných odkazov na majstra (sychravý Vermont, meno Norman, dôraz kladený viac na napätie, než šok). Ale žiadne nadšenie nie je na mieste. Napriek tomu ma prekvapilo, ako dobre všetky klišé fungujú a ako som sa zľakol, hoci som vždy čakal, že sa zľaknem. Z hercov by som vyzdvihol zaujímavý výkon Harrisona Forda, ktorý dáva na frak svojej povesti "v pohode chlapíka z vedľajšej bytovky" (ale aj tak hrať príliš nevie...). Pekná výprava, strašidelná atmosféra, nečakané dejové zvraty a vôbec, stávka na žánrovú istotu s niekoľkými výbornými scénami (vaňa, seansa, ďalekohľad). Kino Považan 2000(23.10.2004)

• - Most ukázaný ve filmu je celkem blízko místa, kde byl postaven dům (Addison, Vermont, blízko State Park). Filmaři uzavřeli most na několik dní, což způsobilo spoustu problémů místním obyvatelům na obou stranách jezera Champlain. Most je totiž jedním z mála míst, které spojuje 120 mil dlouhé jezero. (HappySmile)

• - Natáčelo se od 23. srpna 1999 do 19. ledna 2000 ve Vermontu, New Yorku a Kalifornii. (Varan)

• - Když se Claire probírá oblečením v Caitlynině šatníku, navrchu leží figurka E.T.ho. Manželka Harrisona Forda Melissa Mathion napsala a produkovala film E.T. - Mimozemšťan. Harrison Ford zde hrál ve vystřižených scénách ředitele školy. (HappySmile)