Devatenáctiletý Seth Davis nechá vysoké školy a začne provozovat ilegální domácí kasino, kam chodí především jeho bývalí spolužáci. Nerozumí si s otcem, váženým soudcem, kterému se nelíbí způsob jeho života a podnikání mimo zákon. Kamarád Adam se starším Gregem Feinsteinem ho navnadí řečmi o výši výdělků u makléřské firmy J. T. Marlin natolik, že se Seth rozhodne práci získat. Láká ho i možnost dostat poctivou práci a udělat tak dojem na přísného otce, který se s ním odmítá bavit, dokud se nebude živit poctivě. Začínají tři měsíce, během nichž se má Seth zaučit v Gregově týmu. Dostávají seznamy potenciálních klientů a denně musí zvládnout i několik set hovorů. Z nováčků je to kupodivu on, komu se podaří ulovit prvního klienta doktora Jacobse, kterého přesvědčí o koupi akcií nového léku, který mu pak prodá zkušený makléř Chris. Záhy se stane náhodným svědkem podivného chování šéfů Michaela a Jima a začne si všímat drobných nesrovnalostí v obchodech. Začíná tušit, že s firmou není něco v pořádku. Sleduje ji také FBI, která si ho vytipovala jako možného kandidáta na spolupráci. Krátce nato mladík zjistí, že firma, jejíž akcie prodávají, vůbec neexistuje. Odtud už je jen krok k tomu, aby odhalil šokující pravdu. (TV Nova)

pupidup

Čekala jsem daleko propracovanější scénář...především v druhé půlce filmu. Váhám zhodnotit reálnost situací za předpokladu předkládané vysoké inteligence hlavního představitele, neboť mám dojem, že v druhé polovině se spíš choval, jako by právě vyšel z mateřské školy. A to je pro mě kámen úrazu. Jediná možnost tolerance je právě jeho "filmový" věk - 19 let a životní "nezkušenost". Takže pro mne zbytečně moc zamotané a dost slabá poenta na konec. Velmi dobré téma, jen na konci trochu "vyčichlo"... Přesto jsem vydržela až do konce, na film se jistě dá koukat.... ()

Moravian

Mně se film docela líbil. Co byla ovšem tragedie, to byl dabing a překlad televize Prima. Něco tak nedůvěryhodně adaptovaného jsem ještě neslyšel. Případným zájemcům o shlédnutí tohoto snímku doporučuji původní znění s titulky. ()

Lubyk

Bohužel dosti pravděpodobně hodně realistické. Za to jsem tomu chtěl dát 4. Nakonec jsem se rozhodl pro 3, protože mi není sympatické, když někdo nalejvá do ostatních posedlost mamonem bez ohledu na všechny, které jejich obchod ovlivní. Takže 3 z principu. Jinak to má ale spád, je to dobře zahrané. Po celou dobu jsem se nenudil. Pokud vás zajímá to, jak to může fungovat ve společnostech, které nemají dobrý produkt, a jdou na svoje obchodní přes prachy, tak tento snímek lze doporučit. ()