Nahoru, dolů

Hore a dole

Pády a vzlety

Drama / Romantický

USA, 2000, 102 min

Jedná se o vcelku milý a sympatický snímek. Ben Affleck zde hraje jak jinak hlavního hrdinu, který je ten špatný, ale poučí se a všechno napraví. Gwyneth Paltrow tu hraje jakousi oběť, která touží po lásce a nakonec ji dostane. Do toho všeho letecká katastrofa, boj s alkoholem a potom romantika, rozchod a znovu návrat k romantice. Jak typické pro romantické filmy. Ale tento snímek je udělaný tak, že jsem byl po celou dobu zvědavý na vyústění celého příběhu, na to, jak tohle všechno skončí. Nebylo to totiž dopředu odhadnutelné, tedy alespoň pro mne ne. Celkové vyznění snímku je tedy takové, že diváka neurazí a je vysoce pravděpodobné, že ho zaujme. Jedná se o docela milý civilní snímek, který je vcelku propracovaný. Prakticky nemám co vytknout. Ale několik klišé se zde objevilo, a proto tři hvězdičky, ale i tak se jedná mezi romantickými filmy o jakýsi menší nadprůměr a stojí za to tento snímek vidět.(17.11.2007)

Film, co se mi absolutně vytratil z paměti. Takže napodruhé jsem byl chvílemi dojatý snad ještě víc než poprvý (nepamatuju si první zážitek). Je sice fakt, že to má také průběh nahoru a dolů, protože po hodně slibně rozjetém začátku (pocit viny, odpovědnost letecké společnosti, ztráta manžela při tragické události atd) z toho je nakonec obyčejná ubulená slaďárna, ale jestli to uvidím ještě někdy znovu, nebudu se zlobit. Potřetí jsem si zase nic nepamatoval :) Ale začátek mě i tak zaujal, že bych se na to na celé znovu vydržel dívat.(26.5.2008)

• Chlo0opek

Asi to měla být velká romantika, ale v podstatě vůbec u mě nezabodoval. Ben mi byl nesympatický, oproti tomu Gwyneth se mi zas líbila. Ale možná je to způsobeno tím, že to beru z mužského pohledu:) Jinak však film jako takový, jak již jsem psal, nezabral - zkrátka nuda.. Po pádu letadla již to vypadalo, že se film rozjede a přitom to byl jen planý poplach. A scéna, kdy se Buddy na konci loučí s dětma a jedno dítě řekne druhému, že se s tím nemá trápit a odstrkuje jej pryč, je vyloženě trapná, až to do nebe ječí! 2 * dávám snad jen za zmíněnou Gwyneth a závěrečnou píseň, která ve mně vyvolala pocit úlevy, že už to mám za sebou :)(5.2.2010)

• ThomasL

Už jen ten nápad se mi nelíbí natočit romantický film na téma: jeden týpek dá druhému letenku, ten se zřítí s letadlem a tak ten první jde zbalit vdovu. Hovado ten scénárista.... Ben nestál za nic (jako obvykle) a Gwyneth to zrovna moc neslušelo jako ženě v domácnosti. Už v první chvíli bylo jasné, že ta čubka z letiště, se kterou tam ti dva chlastali v baru a natáčeli to na kameru, se dříve či později objeví s kazetou a předá ji Gwyneth, aby to ten Ben neměl zas tak jednoduché....kolikrát už tady byla podobná pičovina.(15.7.2009)

• RomanHyde

Tohle už zde bylo x-krát a já se ptám proč? Proč se to pořád dokola točí, pouze se vyměňují herci a detaily v zápletkách? Ben Affleck je navíc naprosto tragický.. hnedle by si zasloužil zlatou malinu. Gwyneth Paltrow je alespoň místy přesvědčivá a navíc je to pěkná ženská, takže se na to dalo i dokoukat. Ovšem jestli to mám zhodnotit v krátkosti, tak Nahoru, dolů je spíše dolů a hodně pod průměrem. Je to snímek hodný hlavního sobotního vysílacího času TV NOVA. Tam mu to bude slušet a reklamy navíc dají filmu trošku napětí :)(12.7.2009)

• - Kostýmy Bena Afflecka pocházejí z dílny módního návrháře Giorgia Armaniho. (HappySmile)

• - Jedná se o první film v historii distribuovaný přes satelit. (niceholka)