Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Buddy (Ben Affleck) je společníkem v úspěšné losangelské reklamní agentuře, kde rozbíhá množství projektů. Je odvážný, sebevědomý a neuvěřitelně šarmantní, takže ho milují nejen jeho klienti, ale díky jeho nebezpečně atraktivnímu vzhledu i všechny ženy, se kterými se setkává. Buddy je prostě dítětem štěstěny dokud jedné prosincové noci neuvízne kvůli sněhové bouřce na letišti v Chicagu. Tam se seznámí s Gregem Janellem (Tony Goldwyn), který pospíchá domů strávit Vánoce s rodinou. Buddy, který díky svým kontaktům sehnal letenku na jediný volný let, má dvě možnosti: odletět, anebo strávit větrnou noc se vzrušující kolegyní Mimi (Natasha Henstridge). Samozřejmě zvolí slibnější variantu a velkoryse nabídne svoji letenku Gregovi. Následující ráno se dozví šokující zprávu o pádu letadla, v kterém měl sedět. Člověk, který má vždy na všechno odpověď, náhle nenachází slov Když navíc vyhraje cenu Cleo za reklamu na inkriminovanou leteckou společnost, rozhodne se utišit výčitky svědomí a navštíví Gregovu vdovu (Gwyneth Paltrow). Tento nečekaný krok radikálně a rozhodně nezapomenutelným způsobem změní životy dvou lidí, kteří by se normálně nikdy nesetkali. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (85)

freddy 

všechny recenze uživatele

Jedná se o vcelku milý a sympatický snímek. Ben Affleck zde hraje jak jinak hlavního hrdinu, který je ten špatný, ale poučí se a všechno napraví. Gwyneth Paltrow tu hraje jakousi oběť, která touží po lásce a nakonec ji dostane. Do toho všeho letecká katastrofa, boj s alkoholem a potom romantika, rozchod a znovu návrat k romantice. Jak typické pro romantické filmy. Ale tento snímek je udělaný tak, že jsem byl po celou dobu zvědavý na vyústění celého příběhu, na to, jak tohle všechno skončí. Nebylo to totiž dopředu odhadnutelné, tedy alespoň pro mne ne. Celkové vyznění snímku je tedy takové, že diváka neurazí a je vysoce pravděpodobné, že ho zaujme. Jedná se o docela milý civilní snímek, který je vcelku propracovaný. Prakticky nemám co vytknout. Ale několik klišé se zde objevilo, a proto tři hvězdičky, ale i tak se jedná mezi romantickými filmy o jakýsi menší nadprůměr a stojí za to tento snímek vidět. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Klišovitá zápletka samotná degraduje film na priemer, ale tá Gwyneth Paltrow má niečo do seba a vie byť aj v tomto dielku presvedčivá. Afflecka neznášam a aj tu (aj napriek snahe) bol "umelohmotný" a pramálo "romantický". Film sa mi v podstsate páčil a najradešj by som jeho celkové vyznenie pripísal na vrub Benovi, ale to finále zo súdom bolo skrátka slabé. NÁHODNÉ STRETNUTIE bolo na tom približne rovnako, ale preišlo mi poctivejšie. Ale tá Gwyneth mi nedá pokoja... ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Tajomstvá sa nesmú vyzrádzať.“ Scenárista akoby sa vytrieskal jedným dobrým nápadom (Čo by sa stalo, keby ste dali letenku z dobrej vôle niekomu, kto ju potrebuje viac, lietadlo s ním sa zrúti, vy začnete piť, vyhľadáte kvôli výčitkám svedomia rodinu pozostalého a zamilujete sa do nej?) a na ostatné nevládal, alebo kašľal (obzvlášť finálny debilný zvrat s videokazetou je humus). Ani režisér (inak jedna a tá istá osoba) sa príliš nesnaží a snímka skoro vôbec nie je zabývaná podarenými podpornými figúrkami, ktoré sú súčasťou každej poriadnej filmovej romantiky. Nevraviac o tom, aké je to „strašne komerčné“ (kde sú časy, keď Weinsteinovci produkovali filmy ako PULP FICTION, SMOKE a DOBRÝ WILL HUNTING?). Našťastie zostal aspoň nesúrodý, no práve preto zaujímavý, pár Gwyneth Paltrowová a Ben Affleck, ktorým sa pravdepodobne páčila spolupráca v skvelom ZAMILOVANOM SHAKESPEAROVI a tak si vydupali vlastný film. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Pozerať sa na to dá, ale ako tu už spomeniem snáď po stý krát, tak maximálne niekedy poobede po víkendovom obede s plným žalúdkom, ktorý vám nedovoľuje premýšlať. Mne Affleck nikdy ako herec príliš nevadil, sú aj tvrdšie herecké drevá a Paltrowka sa k nemu celkom hodí. Takže problémom je hlavne, ako to už pri romantických filmoch častokrát býva, scenár. Raz a dosť. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 2/10/// +poutavá zápletka, film překvapivě nenudí, slušný výkon Gwyneth Paltrow -z tématu se dalo vytěžit více, mno hrajte tam Ben aFlek/// Rozhodně jsem se nenudil. I když technická stránka filmu je hodně mizivá, tak veškerou pozornost na sebe strhne hlavní představitelka. Když k tomu připočteme zajímavou zápletku, nejedná se o úplnou tragédii./// Celkem 46%/// ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • Jedná se o první film v historii distribuovaný přes satelit. (niceholka)

Reklama

Reklama