Nahoru, dolů

Hore a dole

Pády a vzlety

Drama / Romantický

USA, 2000, 102 min

Jedná se o vcelku milý a sympatický snímek. Ben Affleck zde hraje jak jinak hlavního hrdinu, který je ten špatný, ale poučí se a všechno napraví. Gwyneth Paltrow tu hraje jakousi oběť, která touží po lásce a nakonec ji dostane. Do toho všeho letecká katastrofa, boj s alkoholem a potom romantika, rozchod a znovu návrat k romantice. Jak typické pro romantické filmy. Ale tento snímek je udělaný tak, že jsem byl po celou dobu zvědavý na vyústění celého příběhu, na to, jak tohle všechno skončí. Nebylo to totiž dopředu odhadnutelné, tedy alespoň pro mne ne. Celkové vyznění snímku je tedy takové, že diváka neurazí a je vysoce pravděpodobné, že ho zaujme. Jedná se o docela milý civilní snímek, který je vcelku propracovaný. Prakticky nemám co vytknout. Ale několik klišé se zde objevilo, a proto tři hvězdičky, ale i tak se jedná mezi romantickými filmy o jakýsi menší nadprůměr a stojí za to tento snímek vidět.(17.11.2007)

• Orlau32

Nic mimořádného, žáden převratný námět. Film byl vypočítavě založen na dvou hvězdách Benem AFFLECKEM a Gwyneth PALTROWové. Vadila mě úplně zbytečná zbabělost Buddyho (B.Affleck), který za neštěstí nemohl, a přece se k události dlouho nejen nepřiznal, ale ani ji neoznámil. (U mě blbec !) A též se tak celou dobu choval.(18.10.2009)

• Chlo0opek

Asi to měla být velká romantika, ale v podstatě vůbec u mě nezabodoval. Ben mi byl nesympatický, oproti tomu Gwyneth se mi zas líbila. Ale možná je to způsobeno tím, že to beru z mužského pohledu:) Jinak však film jako takový, jak již jsem psal, nezabral - zkrátka nuda.. Po pádu letadla již to vypadalo, že se film rozjede a přitom to byl jen planý poplach. A scéna, kdy se Buddy na konci loučí s dětma a jedno dítě řekne druhému, že se s tím nemá trápit a odstrkuje jej pryč, je vyloženě trapná, až to do nebe ječí! 2 * dávám snad jen za zmíněnou Gwyneth a závěrečnou píseň, která ve mně vyvolala pocit úlevy, že už to mám za sebou :)(5.2.2010)

Film, který jsem viděl v noci během cesty autobusem do Paříže. Co k němu říci? Inu, Paříž byla lepší, ale když člověk nemůže usnout a pustí mu k tomu jakýkoliv, alespoň normálnější film, koukne se a rád. Co se samotného filmu týče, hodnotím průměrem, ze začátku solidně se rozvíjející příběh byl podle mého názoru doslova utopen v klasických klišé a principech romantických filmů.(22.8.2010)

• Deimos

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 2/10/// +poutavá zápletka, film překvapivě nenudí, slušný výkon Gwyneth Paltrow -z tématu se dalo vytěžit více, mno hrajte tam Ben aFlek/// Rozhodně jsem se nenudil. I když technická stránka filmu je hodně mizivá, tak veškerou pozornost na sebe strhne hlavní představitelka. Když k tomu připočteme zajímavou zápletku, nejedná se o úplnou tragédii./// Celkem 46%///(17.7.2006)

• - Jedná se o první film v historii distribuovaný přes satelit. (niceholka)

• - Kostýmy Bena Afflecka pocházejí z dílny módního návrháře Giorgia Armaniho. (HappySmile)