Nahoru, dolů

Pády a vzlety

Drama / Romantický

USA, 2000, 102 min

• Deimos

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 2/10/// +poutavá zápletka, film překvapivě nenudí, slušný výkon Gwyneth Paltrow -z tématu se dalo vytěžit více, mno hrajte tam Ben aFlek/// Rozhodně jsem se nenudil. I když technická stránka filmu je hodně mizivá, tak veškerou pozornost na sebe strhne hlavní představitelka. Když k tomu připočteme zajímavou zápletku, nejedná se o úplnou tragédii./// Celkem 46%///(17.7.2006)

• tron

„Tajomstvá sa nesmú vyzrádzať.“ Scenárista akoby sa vytrieskal jedným dobrým nápadom (Čo by sa stalo, keby ste dali letenku z dobrej vôle niekomu, kto ju potrebuje viac, lietadlo s ním sa zrúti, vy začnete piť, vyhľadáte kvôli výčitkám svedomia rodinu pozostalého a zamilujete sa do nej?) a na ostatné nevládal, alebo kašľal (obzvlášť finálny debilný zvrat s videokazetou je humus). Ani režisér (inak jedna a tá istá osoba) sa príliš nesnaží a snímka skoro vôbec nie je zabývaná podarenými podpornými figúrkami, ktoré sú súčasťou každej poriadnej filmovej romantiky. Nevraviac o tom, aké je to „strašne komerčné“ (kde sú časy, keď Weinsteinovci produkovali filmy ako PULP FICTION, SMOKE a DOBRÝ WILL HUNTING?). Našťastie zostal aspoň nesúrodý, no práve preto zaujímavý, pár Gwyneth Paltrowová a Ben Affleck, ktorým sa pravdepodobne páčila spolupráca v skvelom ZAMILOVANOM SHAKESPEAROVI a tak si vydupali vlastný film.(21.9.2009)

Buddy (Ben Affleck) je mladý a úspěšný spolumajitel reklamní agentury. Jednou se vrací z jednání, a prokáže dobrý skutek Gregovi - věnuje mu svoji letenku, aby mohl být dřív u své manželky (on to až tak dobrý skutek nebyl, Buddy radši zůstal s hezkou Mimi na noc v místním hotýlku). Bohužel až druhý den se dozvídá, že letadlo, kterým Greg letěl, mělo nehodu. Buddyho žere svědomí, a tajně vyhledává Gregovu rodinu, manželku Abby (Gwyneth Paltrow) a jeho dvě malé děti. To ještě netuší, že se s Abby do sebe zamilují, a teď nastávají problémy - má se jí přiznat nebo ne? ... Docela příjemně romantický film, který ničím zvláštním nepřekvapí, ale také nikterak nenudí. Ben Affleck namyšlené fousky hrát umí, Gwyneth Palthrow je v roli vdovy perfektní. Sice od jejich prvního setkání je naprosto jasné, jak to celé skončí, ale i tak to za podívání stojí...(1.2.2005)

• whisker

Typické drama u kterého se vše dozvíte hned na začátku, a pak vyčkáváte než se to provalí. Ničím nezaujme, ani nepřekvapí. U tohoto filmu jsem nenašel ani jednu světlou chvilku. Konec jsem čekal, ale to asi všichni ;-). Herecké výkony nic moc, možná že ze scénáře se vytřískalo maximum, ale mi to nestačilo!(14.2.2010)

Jedná se o vcelku milý a sympatický snímek. Ben Affleck zde hraje jak jinak hlavního hrdinu, který je ten špatný, ale poučí se a všechno napraví. Gwyneth Paltrow tu hraje jakousi oběť, která touží po lásce a nakonec ji dostane. Do toho všeho letecká katastrofa, boj s alkoholem a potom romantika, rozchod a znovu návrat k romantice. Jak typické pro romantické filmy. Ale tento snímek je udělaný tak, že jsem byl po celou dobu zvědavý na vyústění celého příběhu, na to, jak tohle všechno skončí. Nebylo to totiž dopředu odhadnutelné, tedy alespoň pro mne ne. Celkové vyznění snímku je tedy takové, že diváka neurazí a je vysoce pravděpodobné, že ho zaujme. Jedná se o docela milý civilní snímek, který je vcelku propracovaný. Prakticky nemám co vytknout. Ale několik klišé se zde objevilo, a proto tři hvězdičky, ale i tak se jedná mezi romantickými filmy o jakýsi menší nadprůměr a stojí za to tento snímek vidět.(17.11.2007)

• - Jedná se o první film v historii distribuovaný přes satelit. (niceholka)

• - Kostýmy Bena Afflecka pocházejí z dílny módního návrháře Giorgia Armaniho. (HappySmile)