Nahoru, dolů

Pády a vzlety

Drama / Romantický

USA, 2000, 102 min

• pakobylka

----- "To není statečnost, když se nebojíš." ----- Sladkobolná romantika, která je prostá jakékoli inovace, zato plně prožívá všechny svoje pózy. V podstatě je skálopevně přesvědčená, že si bohatě vystačí s oddaným a trpitelským výrazem - obzvláště pokud ho čas od času doplní lehkým, všeobjímajícím, chápavým úsměvem. Myslím, že je zhola zbytečné snažit se její názor jakkoli změnit - nepohnete s ní ani o píď ... takže berte - nebo nechte být ... 2,5*(17.9.2015)

Film, který jsem viděl v noci během cesty autobusem do Paříže. Co k němu říci? Inu, Paříž byla lepší, ale když člověk nemůže usnout a pustí mu k tomu jakýkoliv, alespoň normálnější film, koukne se a rád. Co se samotného filmu týče, hodnotím průměrem, ze začátku solidně se rozvíjející příběh byl podle mého názoru doslova utopen v klasických klišé a principech romantických filmů.(22.8.2010)

• Orlau32

Nic mimořádného, žáden převratný námět. Film byl vypočítavě založen na dvou hvězdách Benem AFFLECKEM a Gwyneth PALTROWové. Vadila mě úplně zbytečná zbabělost Buddyho (B.Affleck), který za neštěstí nemohl, a přece se k události dlouho nejen nepřiznal, ale ani ji neoznámil. (U mě blbec !) A též se tak celou dobu choval.(18.10.2009)

• whisker

Typické drama u kterého se vše dozvíte hned na začátku, a pak vyčkáváte než se to provalí. Ničím nezaujme, ani nepřekvapí. U tohoto filmu jsem nenašel ani jednu světlou chvilku. Konec jsem čekal, ale to asi všichni ;-). Herecké výkony nic moc, možná že ze scénáře se vytřískalo maximum, ale mi to nestačilo!(14.2.2010)

Klišovitá zápletka samotná degraduje film na priemer, ale tá Gwyneth Paltrow má niečo do seba a vie byť aj v tomto dielku presvedčivá. Afflecka neznášam a aj tu (aj napriek snahe) bol "umelohmotný" a pramálo "romantický". Film sa mi v podstsate páčil a najradešj by som jeho celkové vyznenie pripísal na vrub Benovi, ale to finále zo súdom bolo skrátka slabé. NÁHODNÉ STRETNUTIE bolo na tom približne rovnako, ale preišlo mi poctivejšie. Ale tá Gwyneth mi nedá pokoja...(22.1.2007)

• - Kostýmy Bena Afflecka pocházejí z dílny módního návrháře Giorgia Armaniho. (HappySmile)

• - Jedná se o první film v historii distribuovaný přes satelit. (niceholka)