Nahoru, dolů

Pády a vzlety

Drama / Romantický

USA, 2000, 102 min

• Anderton

Pozerať sa na to dá, ale ako tu už spomeniem snáď po stý krát, tak maximálne niekedy poobede po víkendovom obede s plným žalúdkom, ktorý vám nedovoľuje premýšlať. Mne Affleck nikdy ako herec príliš nevadil, sú aj tvrdšie herecké drevá a Paltrowka sa k nemu celkom hodí. Takže problémom je hlavne, ako to už pri romantických filmoch častokrát býva, scenár. Raz a dosť.(2.1.2013)

• Chlo0opek

Asi to měla být velká romantika, ale v podstatě vůbec u mě nezabodoval. Ben mi byl nesympatický, oproti tomu Gwyneth se mi zas líbila. Ale možná je to způsobeno tím, že to beru z mužského pohledu:) Jinak však film jako takový, jak již jsem psal, nezabral - zkrátka nuda.. Po pádu letadla již to vypadalo, že se film rozjede a přitom to byl jen planý poplach. A scéna, kdy se Buddy na konci loučí s dětma a jedno dítě řekne druhému, že se s tím nemá trápit a odstrkuje jej pryč, je vyloženě trapná, až to do nebe ječí! 2 * dávám snad jen za zmíněnou Gwyneth a závěrečnou píseň, která ve mně vyvolala pocit úlevy, že už to mám za sebou :)(5.2.2010)

• tron

„Tajomstvá sa nesmú vyzrádzať.“ Scenárista akoby sa vytrieskal jedným dobrým nápadom (Čo by sa stalo, keby ste dali letenku z dobrej vôle niekomu, kto ju potrebuje viac, lietadlo s ním sa zrúti, vy začnete piť, vyhľadáte kvôli výčitkám svedomia rodinu pozostalého a zamilujete sa do nej?) a na ostatné nevládal, alebo kašľal (obzvlášť finálny debilný zvrat s videokazetou je humus). Ani režisér (inak jedna a tá istá osoba) sa príliš nesnaží a snímka skoro vôbec nie je zabývaná podarenými podpornými figúrkami, ktoré sú súčasťou každej poriadnej filmovej romantiky. Nevraviac o tom, aké je to „strašne komerčné“ (kde sú časy, keď Weinsteinovci produkovali filmy ako PULP FICTION, SMOKE a DOBRÝ WILL HUNTING?). Našťastie zostal aspoň nesúrodý, no práve preto zaujímavý, pár Gwyneth Paltrowová a Ben Affleck, ktorým sa pravdepodobne páčila spolupráca v skvelom ZAMILOVANOM SHAKESPEAROVI a tak si vydupali vlastný film.(21.9.2009)

Buddy (Ben Affleck) je mladý a úspěšný spolumajitel reklamní agentury. Jednou se vrací z jednání, a prokáže dobrý skutek Gregovi - věnuje mu svoji letenku, aby mohl být dřív u své manželky (on to až tak dobrý skutek nebyl, Buddy radši zůstal s hezkou Mimi na noc v místním hotýlku). Bohužel až druhý den se dozvídá, že letadlo, kterým Greg letěl, mělo nehodu. Buddyho žere svědomí, a tajně vyhledává Gregovu rodinu, manželku Abby (Gwyneth Paltrow) a jeho dvě malé děti. To ještě netuší, že se s Abby do sebe zamilují, a teď nastávají problémy - má se jí přiznat nebo ne? ... Docela příjemně romantický film, který ničím zvláštním nepřekvapí, ale také nikterak nenudí. Ben Affleck namyšlené fousky hrát umí, Gwyneth Palthrow je v roli vdovy perfektní. Sice od jejich prvního setkání je naprosto jasné, jak to celé skončí, ale i tak to za podívání stojí...(1.2.2005)

• Jeanne

Utahaný film, který měl být o výčitkách svědomí a pocitech viny "ve skutečnosti kladných hrdinů" a neustálém hledání té "viny". Postavii to však na dost špatném výchozím bodu - "proč otec rodiny letěl tímto letadlem, co spadlo a ne jiným? Spěchal důmů kvůli synovi, ženě nebo je vinen ten, kdo si s ním vyměnil letenku ...?" Mělo tam být něco silnějšího, aby všechny ústřední postavy se silným pocitem viny nepůsobily tak neuroticky, jako planeta vyšinutých cvoků na zhroucení, co mají potřebu obviňovat se něčím, za co evidentně nemohou...(1.12.2003)

• - Jedná se o první film v historii distribuovaný přes satelit. (niceholka)

• - Kostýmy Bena Afflecka pocházejí z dílny módního návrháře Giorgia Armaniho. (HappySmile)