V roce 1519 se Hernán Cortés chystá na výpravu do Nového světa. Dva hledaní podvodníci Miguel a Tulio obehrají pomocí falešných kostek námořníky a před pronásledováním se ukryjí do sudu, který je vzápětí naložen na Cortésovu loď směřující ke břehům legendárního Eldoráda. Když je posádka objeví, jsou vsazeni za mříže. Miguelovi se podaří jablkem podplatit Cortésova koně Altiva, aby jim pomohl k útěku. Kůň se nedobrovolně stane jejich společníkem, když se snaží chytit hozené jablko a spadne přes palubu. Po mnoha dnech dorazí k břehům Ameriky. Všichni tři zlákáni vidinou neuvěřitelného bohatství se vydají džunglí za pokladem ztraceného zlatého města. Čeká je tam nejdůležitější rozhodnutí jejich života - zda dají přednost bohatství před opravdovým přátelstvím. (TV Nova)

LaciLC

Prakticky neznámy animák (aspoň ja som o ňom veľmi nepočul) a začal som ho pozerať len preto, že momentálne nič iné nešlo. Nakoniec sa mi veľmi zapáčil a v tej dobe som ho považoval za jeden z najlepších animákov. Krásna vizuálna stránka a kúzelná atmosféra, to sú dve hlavné klady, ktoré z tohto filmu robia výbornú záležitosť. ()

evapetra

Úvodní část je hodně zábavná a vtipná, pak se ještě občas nějaký ten fór podaří. Příjemná animace a Eltonovy písničky. ()

Beastmaster4

Novodobý disneyovky (i když myslím, že tohle disneyovka není - ELDORÁDO vytvořilo studio DreamWorks Animation a distribuovalo studio DreamWorks Pictures) moc nemusím a to hlavně díky přeblikaným muzikálovým scénkám, kdy se z písničky stává jakési cirkusové pódium, kde vše má najednou jiné barvy, tvary atd. Děti jsou dle mého zvědaví na příběh, kreslené postavičky, vtipné scény a ne na muzikálové cirkusové mezihry. Krom toho je ELDORÁDO pěkná pohádka, řekl bych jedna z nejlepších, nechybí zde pěkná animace (zejména voda, celkem mne překvapila animace lan kolem sudů :-)), vtipné momenty k zasmání, mamon, láska, přátelství, zrada a prohra zla. Vše, co si pro děti můžeme přát a k tomu pěkné písně Eltona Johna s texty Tima Riceho. ()

ScarPoul

Niekde na pol cesty. Je obrovská škoda, že majú tvorcovia potrebu preexponovávať všetky výrazy, gesta a dialógy. Na to o aký dospelý príbeh ide( v rámci načrtnutých ideí) dosť zamrzí že to neustále skĺzava do detinskej zábavy. Pričom film sám o sebe tak vôbec nepôsobí. Už len sexuálne pnutie medzi Miguelom a Chel. Ako keby tvorcovia chceli ulahodiť aj deťom aj dospelým, ale film a jeho posolstvo ide trochu do stratena. Ako aj koniec filmu. Nie je to ale žiadna katastrofa. Len v tom období sa robili o dosť lepšie filmy. Na jedno pozretie to ale neublíži. A Zimmer s Eltonom majú na konte aj lepšie veci. ()

FFilipCZ

Povedený, grafickými a digitálními efekty nepoznamenaný, postaru ručně kreslený animák, který na vyšší level vyzdvihují písničky Eltona Johna. Dobrodružný příběh + vtipná dvojce postav společně s koněm, výrazně připomínajícím toho z pohádky Na Vlásku, k tomu přidejme mou slabost pro animáky a čtyři hvězdy jsou na světě. PS: Měl jsem velké štěstí, že jsem film viděl ve verzi s českým (jako vždy u animáků kvalitním) dabingem, ale nedabovanými (do češtiny nepřezpívanými) původními písněmi Eltona Johna. Věřím, že v případě českých songů by dojem z filmu šel minimálně o jednu hvězdu dolů. ()

zdepapepa

Začalo to jako ztvárnění zábavného DnD questu zloděje a barda/hraničáře a pak s další a další písničkou od Eltona Johna a dalším a dalším zabředáváním do jejich "božské" lži to vyšumělo do ztracena. Ve výsledku z toho mám dojmy jako z natahovaného pilotního (dvoj)dílu nějakého kresleného seriálu. Dva kamarádi cestují v prekoloniální Latinské Americe? Radši Emperor's New Groove. Objevování nových civilizací včetně jejich skrytých bohatství? Radši Atlantis: The Lost Empire. ()

Macejko

Dve veci to delili od statusu totálnej animovanej parády: lepšie finále (šaman a Cortéz mali hrdinom ešte nejako skomplikovať život - nábeh bol na to tak obrovský, až ma napadlo, či nešlo o prepis scenára na poslednú chvíľu) a lepšiu gradáciu k nemu. Inak fakt bez výhrad. Výtvarná stránka je nádherná, hrdinovia sympatickí, hudba Powella a Zimmera lahodí uchu a samotné El Dorado pôsobí na diváka (ktorý je pri podobných zápletkách tiež svojho druhu objaviteľ) tým správnym jaw-dropping efektom. A ešte malá drobnosť - tento film má asi najerotickejšie vyzerajúcu ženskú postavu, akú kedy kto nakreslil pre detský animák. ()

honajz2

Už fakt hodně dlouho mě žádný animák takhle nepotěšil. První půlka pro mě byla na jasných 5*, druhá ale trošku začala ztrácet dech a i těch písniček mohlo být míň (ale překvapivě většina z nich nejen že ušla, ale dokonce se mi líbila!), proto ten plný počet nedám, ale jinak to mělo všechno, co bych si od takového ideálního animáku přál. Zajímavý příběh, sympatické postavy, spoustu vtipných (a přitom neinfantilních a nefekálních) scén, trocha té inteligence a vůbec jsem se u toho nenudil. A bylo to i správně dobrodružné. Fakt se mi to moc líbilo, zvedlo mi to náladu a k tomuhle filmu se určitě budu rád vracet - a o to víc jsem rád, že jsem na něj narazil, protože donedávna jsem o jeho existenci vůbec nevěděl. Silné 4* ()

Streeper

Tak tohle se mi opravdu nelíbilo. Vždy spoléhám na to, že když příběh není dost zajímavý a poutavý, tak tam bude vždycky nějaká vtipná hláška, tady to všechno zůstalo na bodě mrazu. Jen párkrát jsem zasmála nad grimasy koně, ale to je vše, je to jedna velká animovaná nuda. ()

pakobylka

Exotické dobrodružství, které mělo na víc ... ať už jde o vtip nebo o zápletku. Krom toho ... nějak nemůžu přijít na chuť jeho problematickým hrdinům - nejsem si úplně jistá, zdali příběh pojednává o jejich nápravě nebo spíš o tom, že ve světě lze docela dobře obstát i s pochybným charakterem. ()

tomeek

typická disneyovka, krásný svět, příběh a padouch s obrovským hrudníkem. ten kamenný tygr byl možná už trochu moc :) ()

otík

Podařený tradiční animací vyprávěný příběh dvou kamarádů, kteří se dostanou do bájného města El Dorádo a tam zažijí klasická Disneyovská dobrodružství. Příběh plný radosti, vtipů, hezké hudby i písniček Eltona Johna potěší malé i velké diváky. Hudba: John Powell & Hans Zimmer ()

VaHo

Zábavný animák, který si nehraje na nic "extra", ale vypráví relativně prostý příběh. Ústřední dvojice to následně povyšuje na úplně jiný level. Jednu hvězdu navíc dávám za těch pár pomrknutí na dospělého diváka (a zvlášť kvůli jedné konkrétní scéně...) :-D ()

filmmovier

Animovaná dobrodružná podívaná, která je ve své první polovině naprosto výborná, ale v té druhé to bohužel tvůrci mě zcela neznámým způsobem nějak pokazili. Na začátku mě to chytlo, byl jsem nadšený z každého záběru, ale po vynikajícím fotbalovém zápase už nejen bylo jasné, jak to dopadne, ale přestalo to být zajímavé a nic se už nedělo. Ovšem Eltonovy písničky jsou super. A i přes dvě zcela rozdílné poloviny je to pořád sympatický animák, který je zcela rozhodně nadprůměrný, ale jen tak tak. A krom toho, klasické animace není nikdy dost a existují i horší kousky. 70%. ()

Magneto

Zábavná rozprávka z dielne štúdia Dreamworks, ktorá ma teda zabavila oveľa viac ako Shrek 2..Škoda že komerčne prepadla.Humor je bláznivo uletený a atmosféra celkovo povznášajúca a radostná.Hudba s nádychom španielska nemá chybu... ()

Lachtaan

Stejně jako se mi kdysi líbilo Ztracené město Z, mě i Eldorádo kvůli svému obecnému kultu nějakou tu dobu lákalo a přestože jde tady o dobrodružný animák s notnou příměsí komedie, to prostředí snoubené s historií Jižní Ameriky na vás dýchne z nejedné strany a budete chtít do oné džungle vyrazit taky. Jeden z těch správných animáků z přelomu tisíciletí, co stál ještě na staré dobré 2D animaci, pohrával si se stereotypy prostředí (pásovec ftw) a obsahoval balanc mezi nosným příběhem a poutavou akcí. [viděno na SkyShowtime 18.4.2024] ()

Kmotr76

Viděl jsem to sice už před lety a líbilo se mi to. Samozřejmě, zápletka je jednoduchá a naivní, ale to se od takových filmů očekává. Líbilo se mi to mnohem víc než třeba o rok mladší Tarzan. Pěkná klasická animace vykresluje zajímavý svět Eldoráda. ()

_DAVE_

Je vidět, že klasická 2D animace má pořád co nabídnout. Dle tržeb je ale vidět, že davy si to nemyslí. Za mě ale moc pěkné ()

VanTom

Vcelku vtipná groteska s nepříliš infantilním humorem a v povedené 2D CGI animaci. Zábavnost ale v průběhu snímku značně kolísá. ()