Didi pracuje ve skladu mezinárodní přepravní kanceláře. Jeho snem je stát se řidičem nákladního auta. V pracovní době si skutečně staví vlastní vozidlo z různých součástí, jejichž původ mnohdy není zcela legální. Napotřetí a za krkolomných okolností si opatří řidičský průkaz. Jeho první zakázkou je však zrovna nelegální jedovatý odpad a Didi má rázem na krku tisk a policii. (oficiální text distributora)

skinnee

Poriadna nostalgia: Po videni tohto snimku som chcel byt kamionistom a veril som ze to je najlepsie zamestnanie na svete. ()

kingik

Pokud se Hallervoden sám nerežíruje ztrácí jeho úderně groteskní komika na síle. Vzniká pak jakýsi sled skečů bez pořádného zakotvení v ději. Tady už jsem se skoro vůbec nebavil a spíše jsem se nudil, protože režie byla průměrná a celkově mně přišel příběh bez pořádného a chytlavého nápadu. Hallervoden dobrý, zbytek za ním zaostával. 40% ()

nascendi

Dieter Hallervorden, Jacques Tati a Norman Wisdom tvoria trojicu komikov, ktorí ma vo filmoch, v ktorých vystupovali, dobre bavili. Samozrejme len do doby, keď sa na scéne objavil Rowan Atkinson. Filmy s Dieterom Hallervordenom nesledovali žiaden vyšší cieľ, stačilo, že diváka rozosmiali a v dobrej nálade ho držali až do konca. A pritom to bola, ako povedala Simona Stašová, "taková blbost". Nečudo, že si z jeho filmov nepamätám ani jeden gag. Ale pri prípadnom premietaní by som našiel málo toho, čo by sa mi v pamäti nevybavilo. ()

corpsy

Klasika predrevolučnej televíznej zábavy, keď sa smialo celé Československo a na druhý deň sa rozprávali a diskutovali scény a hlášky s filmu ( v mojom prípade na základnej škole ). Príjemná nostalgia. ()

Martin741

Filmy Dietera hallervordena su tak na urovni filmov BS/TH. Nijaky vyssi princip ani vyssi zmysel nemali, chceli len rozosmiat  a ukazat realitu 80s v NSR - Nemeckej Spolkovej republike   : 68 % ()

Juto

Táto komédia má málo úspešných vtipov. Možno to mohla byť mierna satira na (politickú) korupciu týkajúcu sa likvidácie chemického odpadu, ale je to bezcieľna a únavná fraška. 5/10 ()

haffen

Za komančov v kine, to bolo pánečku niečo. Dnes sa to čaro ale vytráca a ostáva len priemerný film. A ja že sa nasmejem ako kedysi keď mi bolo cca 8-9 rokov. Sentimentálne 3*. ()

ELBE8585

Tento film je moja stara srdcovka :D na tie roky to bolo celkom fajn... naj tak najlepsi bol ten instruktor v autoskole s walkmanom v usiach ... ()

Ruthen

Jasné, že plný počet. Nie žeby to bola komédia akú svet nevidel ale v porovnaní s debilom Jimom Carreyim a jeho blbým a blbším ktorý tu dosial cez 70% je to neporovnateľne lepšie. ()