Učeň přezdívaný Píďa se ocitne mezi hvězdami populární hudby. Najednou je z něj klikař šťastně se zamiluje, cizí lidé mu neustále nutí stokoruny a kam přijde, tam někdo slavný zpívá... V této optimisticky laděné růžové hudební skládačce z prostředí mládežnických klubů a zákulisí uvidíme tehdejší špičky naší populární hudební scény, hrají tu orchestry Ladislava Štaidla, Františka Ringo Čecha, Country beat Jiřího Brabce a další. (oficiální text distributora)

harycek

No viděl jsem to v mládí ale nejvíce mi uvízl v paměti skvělý Jiří Schelinger, jinak to byl sníme s průměrným dějem , ale tehdejší mládež plně uspokojil!!! ()

rigby

Přehlídka hvězd populární hudby spojená jakýmsi rádoby vtipným a zábavným příběhem. Ale jde jen o zmatek a vzhledem ke zpěvákům o podprůměrnou zábavu. Snad jen účast Schelingera dnes potěší. ()

Fill16

Když vidím scénu od nás z městečka v areálu bývalé Tesly, tak je to docela zajímavé. I zdejší komparzista svou větičkou zabodoval....ale jinak na to nevím co říct teda ()

merissa

Jedna (rudá) hvězda patří Eriku Pardusovi, který jako jediný v tomhle filmu dokázal, že umí hrát. Jinak je to nehoráznost sprostá, zejména v momentu, kdy se za rozjuchanými interprety objevuje dekorace klubu SSM složená z portrétů Gottwalda, Castra, Che Guevary, Lenina, mezi to Ghándí, Einstein a v rohu dokonce Masaryk. Už jen ten Stalin tam scházel. ()

lingering

Koncentrovaný zlo! Jedna hvězda za píseň Nejkrásnější na světě je láska a scénu, kdy Štaidl nabídne Píďovi kousnout si do jeho tlustý klobásy a on tak vděčně a hladově učiní. ()

Poga

Dve hviezdy za občas slušnú muziku, hlavne Jiřího Schelingera. Ináč je to veľmi veľká normalizačná slabota. 30% ()

J.J.1972

Mulosz, kto nemá rád hudobné filmy, nech to nepozerá. Čo na tom bolo boľševické a tupé, to som nepochopil. Oslavná báseň (v súčasnosti ale skôr perfektný dokument) na vtedajšie hviezdy ČS populárnej hudby - Gott, Vondráčková, Urbánková, Schelinger, Čech, Štaidl. Príbeh zaľúbeného chlapčeka tu hral len o niečo väčšiu úlohu ako príbeh poskoka v Through the Never. Nie nie, nechcem porovnávať hrušky s jablkami.....ale ak by bolo v tomto menej kecov okolo toho Píďu, tak by som kľudne dal aj 4-5*. A tej TESLY vrátane učňáku je tiež škoda... ()

Lockeroom

Lenin, Gándhí, Gottwald, Fidel, Kodeš, Beatles a před nimi Ringo Čech a Jirka Schelinger - tak nějak vypadala normalizace :-) ()

PORTER44

Starší Český hudebně romantický snímek je pokusem o teenager romantiku s nudným příběhem nebýt P.Nárožného a pár starších pop hitů nestálo by to ani za podívání,lehce zapomenutelný snímek. ()

pantokrator odpad!

Nikdy nezapomenu F. R. Čechovi, jak přinutil Schelingera dělat ze sebe vola v téhle zhovadilosti vedle prominentních slouhů bolševika. ()