Učeň přezdívaný Píďa se ocitne mezi hvězdami populární hudby. Najednou je z něj klikař šťastně se zamiluje, cizí lidé mu neustále nutí stokoruny a kam přijde, tam někdo slavný zpívá... V této optimisticky laděné růžové hudební skládačce z prostředí mládežnických klubů a zákulisí uvidíme tehdejší špičky naší populární hudební scény, hrají tu orchestry Ladislava Štaidla, Františka Ringo Čecha, Country beat Jiřího Brabce a další. (oficiální text distributora)

wictoria

naivní, nepravděpodobné, propagandistické... přesto se u toho občas doma zasmějem (hlavně Eriku Pardusovi zamlada) i tomu, v čem se tenkrát chodilo :-) ()

Ydrosten

Jak si za korunu ( náhodu ) užít bezva noc. Na tehdejší dobu , to byl dobrej film , který neurazil a v té době todle byly hity jak cip. Jak tady psal " offlineman " , kdyby to natočily v dnešním pojetí , bude to stát za 2 prdele , páč by z toho udělaly takovej slátanec že by to nedávalo smysl. Natočit todle v dnešní době KAREL JANÁK , a hrál tam přitroublej Mádl , tak tady vystřelí všichni 5 hvězd. Mě se to líbí a nemám problém přiznat že jsem se díval na ty starší filmy tak nějak jinýma očima , než na ty dnešní blbosti. 3 hvězdy ( Vondráčkovou jsem neměl rád nikdy ) Dobrá zábava na nudný večer. ()

analog

Á-Maruna a Píďa ! To je skvelá blbosť-to môžem vidieť aj 10x za sebou a stále sa dobre bavím-optimistický,remeselne dobre namiešaný koktail naivity a bezstarostného blúdenia nočnou Prahou...Kája Gott konzumujúci na václaváku buřta, hardrockovo šťavnatého Jirku Schellingera v klubu SSM z fotomontáže na stenách sleduje Vladimir Iljič Lenin...Pôvodne som dal**,ale dávam***-nemôžem inak. ()

yamk5 odpad!

Myslel tento "film" niekto fakt ako vážne? Alebo je to len taká alegória na niečo, čomu nikdy nepochopím. ()

Zevon odpad!

Ach jo, když si vzpomenu, jaký to byl ve své době propagovaný trhák...naprosto ideální, nicneříkající a hlavně na nic nepoukazující produkt. Přesně takový, jaký se soudruhům líbil. Mladý člověk, nezatížený předsudky, nevnímající žádné problémy kolem sebe ke kterým by se mohl vyslovit, jim perfektně zapadal do krámu. Jak šťastná to doba a jak se nám dobře žilo :-) ()

rivah

Mnohým uniklo, že to Zbyněk Brynych nemyslel tak docela vážně. Film lze totiž chápat nejen jako romantickou představu mladých lidí jak se důvěrně přiblížit jejich idolům, ale i jako nadsázku, parodii těch bláhových představ. Brynych byl stejně ostřílený filmař jako Martin Frič, a tak divákům schopným dívat se z odstupu a vnímat ironický podtext nabídl něco podobného jako je PYTLÁKOVA SCHOVANKA. A tu v době vzniku také mnozí nepochopili, brali ji vážně, kritizovali a vysmívali se jí. V případě ROMANCE to ovšem není tak zřetelné a jednoznačné. Právě pro toto druhé "čtení" hodnotím film výše. (max.70%). ()

coco.brice odpad!

strašný,viděl jsem to jednou a můžu říct,že jsem nevěřil vlastním očím,tohle je prostě nechutné varieté východního typu... ()

Rattlehead

Náhodou je to fajn snímek, z učně Pídi se přes noc stane Jára Cimrman pražského hudebního světa. Líbila se mi kamera, vystupuje zde plejáda známých nehereckých tváří a vlastně je to takový pomník pop music sedmdesátých let. I když mám raději tu z let šedesátých, tak i zde jsou příjemné melodie, božský Kája (říkejte si, co chcete, ale po jeho smrti už Český slavík v kategorii "zpěvák" postrádá smysl) a navíc rocker Jirka Schelinger. Já jsem spokojen a klidně si dám i opáčko. P. S. Odpad by zasloužily všechny ty superstár současné doby. ()

offlineman

Z nesympatického "bítlsáka" se později stal Erik Pardus! :-) Krásná písnička Heleny Vondráčkové o Lásce a taneční kreace Karla Gotta! Jinak pro ty všechny "uvědomnělé" členy EU a voliče TOP 09, co dávají odpad! Chápu vaši frustraci, že vám nikdo ještě nic nenatočil podobného s Evou Farnou a Sámerem Issou, ale pokud příště pořádně přesvědčíte bábu, tak to bude, ale bude to fakt stát za h...o!!!! ()

Pitryx odpad!

Jako mladý jsem na film nešel, neb nemám rád filmy, kde se zpívá. Po letech jsem však změnil trochu názory, stále tyto filmy nesnáším, ale zvědavost zvítězila. Zklamání nepřišlo, čekal jsem blbost a blbost jsem viděl. a protože nemíním hodnotit film, ale příběh, který se snad mezi zpěvem odehrává, musím jen konstatovat, že je stupidní, zakyslý, obyčejný a primitivní, stejně jako herci, kteří zde neměli co hrát. 201108079217/9230 ()

joelly01

Me se to nejak extra nelibilo, ale tchyne se tetelila radosti. Te jsem se trefila do vkusu! Pribeh ji moc nezajimal, ale ujela si to na pisnickach. Tak to ma byt. K vanocum dostane mixed tape (CD). ()

Fajt

Neuvěřitelná slátanina, která slouží hlavně k prezentaci zpěváků. Děj zoufalý stejně jako hlavní představitel Pardus. Dvě hvězdy za hezkou M. Šafránkovou, která strčí do kapsy svoji sestru. ()

Actio

Na Brynycha dost dobry a ten soundtrack mam dodnes a jsou tam fajn songy. Dej neni podstatnej, kdyz to bylo novy, tak jsme to dost zrali. Mozna proto, ze nic takovyho podobnyho neexistovalo. ()

Lewaso

Byl jsem tenkrát prakticky ve stejných letech jako hrdina té doby a tak budu zřejmě neobjektivní. Ale atraktivní prostředí šoubyznysu spojené s příběhem puberťáka, který se snažil být svůj a sám si dokázal pomoc v nejednoduchých situacích a ještě z toho vytěžit víc než maximum - co víc si přát... 75%. ()

jakoby

Chtela jsem videt jen Schelingera. A ten tam stal v poncu s lahvacem v ruce a cigaretou v druhe a muj idol ztratil svou svatozar.Mozna v roce 1975 se film libit mohl, ted uz je jen vzpominka na neco co jsem nezazila. ()