California Man

Chlapec z praveku

Komedie / Fantasy

USA, 1992, 88 min

• masw

Z vetsi casti nevtipna komedie s ve sve roli nudnem Fraserovi a buzerantsky vyhlizejicim a hrajicim Shoreovi jehoz jedina dobra role byla ta minutovka v Zenatem se zavazky. Film ale rychle ubiha a je koukatelny. A ta Rose McGowan, kvuli ktere sem si to poridil, potesi, ale ne moc protoze je tu ve 2 zaberech a rekne 2 vety :)(23.10.2009)

• honajz

Nu, taková studentská oddechovka, ale nějak jsem čekal víc - legrace, zápletky, situací. Tohle jede od začátku docela pomalým, a přitom předvídatelným tempem, že čekám alespoň nějaká ozvláštnění, ale nic nepřichází. Jeskynní muž se sakra rychle sblíží se současným světem, a v té chvíli je to prostě zas jen film o studentech a jejich řádění na střední. Chybí tomu víc zábavy, legrace, vtipu.(21.7.2013)

Myslel som že to bude katastrofa, ale v tejto nenáročnej komédii sa nájde dosť dobrých vtipov. Samozrejme nechýbajú ani totálne otrasné, ale je ich o dosť menej ako som čakal. Kedˇ si vopred uvedomíme že téma filmu je úplná blbosť, môžeme sa celkom dobre pobaviť. Aje tam Brendan Fraser samozrejme akom pračlovek.(12.1.2004)

Zábavná blbost o dvou loserech co na zahradě vykopou pračlověka. Brendan Fraser je tu super, dělá na střední samý píčoviny a všichni ho tam berou jako husťáka. Kdežto Seana Astina a jeho přiteplenýho kámoše všichni stíraj. Sean Astin je docela sviňka, jelikož chce pračlověka jen využít k tomu, aby byl cool, zatímco ten druhej s ním fakt kámoší. Naštěstí to ale dobře dopadne :)(12.9.2013)

California Man je film, který obsahuje snad všechny dnes již tradiční klišé, které se v tomto tradičním stylu a ději dala použít. Máme tu jeskyního muže (Brendan Fraser), kterého se ujmou dva přátelé, samozřejmě jeden z nich je pohodář a druhý je... normální. A ten normální má, opět tradičně, zálusk na svou kamarádku z dětství, která však chodí s namachrovaným debílkem. A pak tu i máme nějaké ty problémy okolo toho, jako je hádka hlavních hrdinů, trojice zloduchů, kteří chtějí všechno posrat, HAPPY END ve stylu setkání dvou pračlověků... Prostě nic, co by vás překvapilo, proto také ten závěr nepovažuji za spoiler. Jenže, tady je dokonce i zábavnost! A to zatraceně vysoká. Já jsem se upřímně bavil každou sekundu a ani na chvíli by se mi nestalo, že jsem se nudil. Jeden z mých nejoblíbenějších herců Brendan Fraser na sebe tímto snímkem hodně upozornil a otevřel si tím cestu mezi celebrity, navíc tenhle snímek ukazuje, že opravdu umí hrát. Později si podobnou roli zahrál také v Král džungle. A pak tu máme i v Seana Astina alias Sama z Pána prstenů, který se právě ujal té role "normálnějšího" z dvojice. A proč vám to píšu? Protože si tím šikovně nahrávám na fakt, že je tu i naprosto skvělé obsazení. A tito dva herci (opravdový herci) tomu jenom přidávají. A aby toho nebylo málo, dokonce i postavy jsou dokonale trojrozměrné, každá má své světlé i tmavé stránky a je jenom na divákovi, aby si domyslel, jaká z nich převládá. Humor je tu na místě, párkrát jsem se od srdce zasmál a v některých scénách naopak soucítil s postavami - např. když Matt (Michael DeLuise) vrazí Brendanovi a já čekám, co udělá. Závěr byl též skvělý, ačkoliv takový... to je jedno, prostě typický HAPPY END. :) Až vyrostu, určitě natočím druhý díl :D PS: Tohle je můj delší komentář po dlouhé době, berte na to prosím ohled(11.6.2011)

• - Když Link zapne televizi, hraje v ní film Terminátor (1984). (StrYke)

• - Skupina, která hraje na párty, se jmenuje "Infectious Grooves" a můžete v ní vidět Mikea Muira z heavy metalové skupiny Suicidal Tendencies, a Roberta Trujillo, který hraje v Metallice. (HappySmile)

• - Filmový debut Rose McGowan. (HappySmile)