Mravenec s touhou odlišit se od davu nemůže mít v mraveništi snadný život. Práce - pivo ze mšic - povinný tanec - spánek - práce - pivo ze mšic... A tak je Zet na vrcholu blaha, když se jednoho dne v baru objeví pohledná Bala, se kterou se dá tančit jinak než podle strojově předepsaných kroků. Štěstí má ale krátké trvání, Bala mizí a Zet se dozvídá, že už ji neuvidí - byla to totiž princezna na útěku. Ale láska je láska a dělník Zet přemluví bojovníka Snovače, aby si prohodili místa. Díky tomu se může zúčastnit vojenské přehlídky, na které je princezna přítomna. Příliš pozdě Zet zjišťuje, že jde o přehlídku válečníků chystajících se k nebezpečnému útoku na sídlo krvežíznivých termitů. Útok dopadne tragicky, Zet jako jediný přežije a díky shodě několika náhod se znovu ocitne v blízkosti princezny a mimo mraveniště. Vydává se hledat bájnou Hmyzutopii a princezna Bala musí s ním, ať chce, nebo ne. Na stopě jim je generál Kusadlo, který chce princeznu pojmout za ženu a připravit strašlivý osud všem dělníkům v mraveništi. (TV Nova)

Adm.Nelson

Keď som dal 5/5 Životu chrobáka, musím to dať aj tu, pretože je to rozhodne dospelejšie a narážky na filmy či ľudské správanie rozhodne potešili, ale mravci od Pixaru sa mi páčili viac, predovšetkým kvôli tomu, že ten mikrokozmos využili oveľa viac ako tu. Mravenisko je ale spravené fantasticky a bitka s termitmi klincuje do sedadiel. 9/10 ()

char_t

Příběh starý jak mravenectvo samo: Mravenec potká mravence, ale mravenec je zasnoubený s mravencem. Tak mravenec narukuje do armády. Nakonec samozřejmě mravenec dostane nejen mravence, ale i mravence a je to. 90% ()

Folky

A já těch pět dám. Když přihlédnu ještě k průměrnosti Života brouka, kterého jsem viděl den předtím, nemá smysl se bránit. Jednoduše zábavná pecka od začátku do konce. ()

Jeand´Boa

Velice příjemný animovaný snímek, který se hodí jak pro děti (kterým se bude líbit prostě už jen sám od sebe), tak pro dospělé (kteří si v tom mohou rozhodně hodně najít - předsudky z důvodu společenského zařazení, diktátorské převraty, válečné hrůzy, atd.)... Podařená animace a také mi to nedá, abych nevyzdvihnul (ač originál byl výtečný) příjemný dabing... ()

Porp

Nemôžem si pomôcť, ale mravce s nepríjemne ľudskými ksichtami mi kazili celkový dojem z tohto animáku. Niektoré scénky boli ale celkom vydarené, napr. jazda na ľudskej botaske a scénka randenia mravčekov v rytme reggae piesne Jimmiho Clifa. ()

gazogazo

Woody debil je s Andy warholem nejhorší co s přihodilo vývoji lidstva, tady naštěstí alespoň není vidět. Zároveň POVSIMNI divaku! Jak je csfd hodnocení rozdílné proti imdb, Češi cení! :) animace mi vždycky přišla spíš hnusná, ale není infantilní a odkazy a příběh a akce a rychlost. Na chill! ()

geek.ondra

Krásná animace ale jinak nic moc. Nezajímavé postavy a tuctový děj posílají tento celkem ambiciózní animák do ztracena. Nicméně lepší než Život brouka to je za což může hlavně boží Woody Allen. DreamWorks tak poprvé a naposledy porazil Pixar 4/10 ()

chlebos

Velmi vtipné dialogy, kopec akce a hodně romantiky dělají z Mravence Z jeden z nejlepších animáků všech dob. Lépe na tom jen snad už jen Toy Story 1,2. ()

Titus

Zajímavě podaná totalitní ideologie, pokrytá jaksi idilickým žitím mravenců a zamaskovaná pohádkovým pojetím. ()

Sosak

Vcelku široké veřejnosti neznámý animák. Tak nějak prošuměl kolem a přitom je to film první třídy. Prostředí broučstva sice není nijak originální, ale je zajímavě pojato a nabízí slušný potenciál. Na dabingu se podílela řada velmi známých hvězd a je to znát. ()

Lorge

Skvěle obsazený, svižný a akční animovaný film, který dokáže pobavit jak děti, tak dospělé. Především díky Woody Allenovi, který se své role Z zhostil nadmíru skvěle, jakoby mu byla napsána na tělo. Dokonce i Sly Stallone jako Snovač, nebo Christopher Walken jako Řezáč, nebo Danny Glover jako Bradáč nebo Gene Hackman jako Kusadlo nebo.... A takhle bych mohl pokračovat (třeba Sharon Stone jako princezna Bala, či geniální Anne Bancroft aka Královna) ještě hodně dlouho. Dokonce i J-Lo jako Azteca byla snesitelná :) Čistých 5 ()

Valkyria

Když jsem byla malá, tohle byl první film, který taťka donesl na CD domů. Vzpomínám si, jak jsme všichni seděli na pohovce a koukali, jak je to krásně kreslené... :o) Taková srdcovka a vzpomínka na dětství. :o) ()

Rudyamon

Nevím proč, ale nesdílím zas až tak moc nadšení mnohých komentátorů. Pohádka je to sice docela povedená, ale pokud někdo tvrdí, že je snad lepší než třeba Shrek, tak myslím, že je na velikém omylu. Po stránce animací mi přišla jako zhruba lepší průměr, po stránce děje vlastně taky. Pohádka se sice snaží tvářit, že má co říct i dospělému divákovi, ale myslím, že hlavně děti si ji zcela užijí a tak to vlastně má být. Nevím jak je to s originálními hlasy Woodyho Allena a dalších, ale český dabing mi přišel docela dobrý. Jako celek byla pro mně pohádka sice docela příjemně stráveným časem, ale jednou snad stačilo i když na podruhé bych byl zas trochu moudřejší, kdoví. V každém případě myslím, že tři hvězdičky jsou málo a do čtyř mi tam něco chybělo. Celkově bych to hodnotil na slabých 70%. ()

danny_21

Až by člověk nevěřil i mimo Pixar je možné přijít s kvalitním animákem, který má ještě navíc výborný příběh - je to zábava slyšel Woodyho a Slye jak si užívají dabing svých postaviček, které se zvláštní ironií parafarázující nesmyslné lidské hemžení - 80 %. ()

Likan7

Nemůžu samozřejmě hodnotit animaci, která ale v té době musela být neskutečná bomba. Je ale zajímavé sledovat, jak se animované filmy postupem času vyvinuly. Z je překvapivě dospělý, ne tak dětský jak se na první pohled může zdát a chytrý film. Dnes se sází jen na barvičky a roztomilost. To přesně Z nemá. Z má naopak zajímavé postavy a dobrý příběh. Na mě to bohužel ale zase tak nefungovalo. Asi jsem zblbej těmi moderními animáky. ()

src

Nejmrazivejsi bitevni scena vsech dob. Fatalita mravencu jdoucich na jistou smrt je primo hruzna a samotna scena vyhlazeni utocici armady termity prispendluje do sedadel. A samozrejme skvele animovane vykony vsech zucastnenych hvezd. ()

Dexx

Velmi povedený a zábavný animák s animovaným dvojčetem Woody Allena v hlavní roli. A taky trochu Hvězdná pěchota a spousta dalších filmů... Bohužel, ke konci mírně ztrácí dech. ()

LadyPig

Mravenec Zet je parádní animák se skvělou zápletkou a sympatickými postavami. Opravdu jeden z nej animáků i filmů vůbec. Mému tátovi se líbil a to je co říct, ten na americké filmy vůbec nekouká a natož animované :) ()