Petr Pospíšil je autobusák a šéf místních dobrovolných hasičů. Bohužel zase nestihl hasičský výjezd. Ve vesnici si z něj už utahují, a proto se rozhodne podat rezignaci. Kvůli arogantnímu starostovi Vladimíru Urbanovi, který hasičům odmítne výjezd proplatit, to ale prozatím musí odložit. Nejdříve je třeba starostu donutit, aby zaplatil fakturu za hašení pole. Podaří se to? A je možné, aby požár způsobil holub? Petrova syna mezitím okouzlí starostova dcera, kterou potkal po mnoha letech. Nový víkendový chalupář, nepraktický soudce Jára, se pod dohledem své přísné ženy Bětky snaží nafouknout a napustit bazén. (TV Nova)

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Oceňuju, že herci moc nepřehrávají a pokusy o vtip nejsou ani moc prvoplánové, ani moc intelektuální, ale málo platné, osudy těchto postav jsou mi šumák a Bernášková se mi víc líbila jako Bílá paní v jednom dětském seriálu na ČT. Navíc je to úmorně dlouhé. A pokud jde o příběh - zase je řešen nikoliv z podstaty a logiky problému, ale stylem deus ex machina, aby jako měl tenhle mančaft konečně navrch. Fakt nevidím jediný důvod, proč to dál sledovat. Alespoň ne do doby, než bude nějaký díl o Bílé paní. Btw, nechápu, proč je název seriálu s pravopisnou chybou, myslím, že ani ta písnička nemá ten název bez „j“. A pořád mi vrtá hlavou, jak může pták na drátě začít hořet, bez uzemnění? ()

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Měl jsem značné obavy, jelikož podle různých upoutávek a propagace mi to přišlo jako variace na Horní Dolní / Kameňák... Tak takové to není, z velké části i zřejmě proto, že tady humor vůbec není, ačkoliv je to od začátku prezentované jako komedie. Je to zatím takové těžko zařaditelné, humor nic, drama nic, romantika nic... Zatím pro mě dost nijaké, a o ničem. ()

Big Bear

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

TV Nova po majstrštyku Okresní přebor zkusila znovu své štěstí na poli vesnické satiry. To je celkem komfortní zóna pro velké množství diváků a ani samotným obyvatelům našich vísek nějak moc nevadí, že si z jejich způsobu života filmaři leckdy utahují. Vzpomeňme jen na všechny ty Slunce seno, nebo Kameňáky... Lid venkovský je svérázný, mnohdy paličatý po pradědech co do kolektivizace drželi rodinný grunt často až několik staletí, praktický a šetrný. Navíc tam vždy je nějaká sousedská řevnivost buď přímo se sousedy starousedlíky, nebo se sousední vesničkou. A když je vše v cajku, přijede nějakánáplava ideálně z Prahy co tam začne dělat vlny a přinášet vlastní a starousedlíkům nepochopitelnou kulturu a moderní civilizační návyky. Prostoru pro humor tedy habaděj ! Místní fotbalová družstva už byla zmíněna tak co tam máme dál naprosto typického? Ano SDH. Už je to zkrátka tak, že leckdy i na té nejmenší vsi je parta nějaký taťků co v garáži láskyplně opečovávají tu svojí Máňu (většinou trambus pamatující ještě Dubčeka) a rok co rok se modlí aby ještě prošla technickou. Mají schůze, účastní se závodů SDH, někdy zacvičují mládež a když se zadaří a někde blízko zahoří, mají dokonce vysněný výjezd (ano je pravdou, že jsou frustrovaní, když nemají výjezdy). Na zábavách, výročních schůzích a hasičských bálech chodí ve slušivých tmavomodrých uniformách a je to takové zajímavé společenství lidí, kteří i s málem chtějí pomáhat stejně naplno jak je tomu u perfektně vybavených profesionálů. Starostům leckdy dělají vrásky se svými žádostmi na zakoupení toho či onoho vybavení a když se profíci zbavují nějakého toho vozu o proti Máně o tři levely výš, leckdy dojde mezi veničkami na krev, to když ho získají ti druzí zatímco loni vyjeli jen jednou a my dvakrát... Leckomu u slova dobrovolní hasiči cukají koutky a řada ženských to bere jako ulejvárnu pro své manžely, jakousi obdobu hospody. Jenže... Ačkoliv se jedná většinou jen o hořící stohy, meze, nebo po plaváku zatopený sklep, jsou tam často tihle kluci první. Jsou nejblíže a než dojedou profíci, leckdy udělají práci za ně a pak ještě na místě hlídají zatímco profíci jedou na základnu čekat na další výjezd čímž jim neskutečně pomáhají!  A to nemluvím o skutečných průserech kdy hoří barák, nebo se někde stane bouračka. V našem městě máme také takovou partu a já jsem na ně neskutečně pyšný. Bydlím hned vedle hasičárny a tak vždycky když vidím vyrážet do akce jejich fungl novou profi vybavenou tatru, kouknu z okna a přeji štěstí jim i těm, kterým vyráží pomoci ve chvíli kdy všichni už utekli... A oni jen nehasí ale díky blízkosti dálnice jezdí i vyřezávat lidi z pokroucenejch aut. Proč to píšu? Protože na rozdíl od čutálistů mám trochu problém s tohle satirou. A k prvnímu dílu dodám jen jediné. Zatím lejce debilní. Scénář hrozný, herci celkem ok, ale třeba ta nehoda Kopty... No a Rychlého odlepující se vous... Sakra to si nemohl nechat narůst vousy vlastní ???  Sem tam se člověk když zná reálie usměje, ale jak říkám... Tohle není Okresní přebor v modrých mundůrech, tohle je zatím docela zoufalost... ()

blackJag

Nepovedený pokus jak navázat na OKRESNÍ PŘEBOR a tematiku svérázného vesnického folkloru. Opravdu, kameňákovské postupy v akci. Co se v Přeboru podařilo při resuscitaci kariéry Luďka Soboty, toho se tady s Petrem Rychlým nedočkáte. Ani náhodou. Zrovna tohle je miscast jak vyšitý a ten jeho vous, brrr, vlásenkářský průser roku - vybavíte si železniční modeláře a ty jejich krajinky? Vypadá to stejně, koho toto napadlo? ()

korbitch22

Jelikož jsem jezdil celej život na hasičský tábory a chtěl jsem vidět Koptu v záporný roli, tak jsem se zcela výjimečně a dobrovolně podíval na start nového seriálu z Novácké produkce. Je to kvalitou někde na úrovni Okresního přeboru šmrnclé s kdejakým seriálem ČT. Humor jde kolem mě obloukem, ale herci snad i hrají a není to umělý jak Slunečná a tyhle sračky. Nejlepší na tom zatím byl Petr Rychlý, kterému role vesnického Franty sedí. Důvod sledovat dal nevidím. Leda by v dalších dílech měla Lucie Benešová scény jako Alice Bendová v Kajínkovi. ()

• Premiéru epizody zhlédlo 1,47 mil. diváků starších 15 let, jednalo se tak o nejsledovanější pořad pátečního večera i celého dne. (rublik05)