Epizody(8)

Sdružení dobrovolných hasičů z malé obce Horní, v jehož čele stojí svérázný velitel Petr (Petr Rychlý), se vrací v plné sestavě, včetně Mirka (Marek Holý), Edy (Radim Kalvoda), Láďy (Jaromír Nosek) a pohledné veterinářky Lenky (Jana Bernášková). I ve druhé řadě budou společně čelit sebevědomému starostovi Vladimírovi (Václav Kopta), jehož velkou zálibou je znepříjemňovat hasičské partě život. Tentokrát se spustí lítý boj o bytí či nebytí staré hasičské zbrojnice. Spolu se seriálovými hasiči se vrátí také další oblíbení obyvatelé vesnice. Například nešikovný soudce Jára (Martin Pechlát), jeho žena Bětka (Ivana Uhlířová), Vladimírova manželka Bára (Lucie Benešová) a jejich dcera Nina (Sabina Rojková), Petrova manželka Marie (Nela Boudová) a také jejich syn Martin (Radek Melša). Chybět nebudou ani dědci Venca (Pavel Nový) a Hynek (Vlastimil Zavřel). Nově se však v seriálu objeví další oblíbení čeští herci, třeba Miroslav Vladyka, Leoš Noha nebo Roman Zach. Boj o hasičárnu bude sice ústřední dějovou linkou nové řady, ale na jejím pozadí se budou odehrávat i další osudy. Například starosta, snažící se obnovit krachující vztah se svou ženou Bárou, nastoupí na párovou terapii, která jim přinese celou řadu velmi netradičních zážitků, nebo Petr, který opustil svou ženu Marii kvůli krásné Lence, zase bude muset řešit tikající biologické hodiny. Zcela novou dvojici protivníků v právu vytvoří Jára a čerstvá posila obecní policie v podání Filipa Kaňkovského. No a Nina s Martinem by se rádi těšili na miminko, ale jejich rozhádaní otcové jim nedají vůbec žádnou šanci. (TV Nova)

Tosim

Boj o hasičárnu byl už chvílemi únavný, více se mi líbily vztahové peripetie - obzvlášť starostovy (Václav Kopta byl fakt úžasnej), o to méně se mi pozdávalo to kolečko, které opsali Petr s Lenkou, jen proto, "aby se něco dělo." Vypadá to na konec seriálu, ale pokud by se podařilo najít nosný námět, třetí řada by nevadila. Opět - na novu docela dobrý. ()