Nina je těhotná. Jakub, otec dítěte, ji chce představit své rodině, která se schází v nemocnici u lůžka Jakubova dědečka. Jana se snaží být statečná, ale umírající dědeček ji zaskočí nečekanou prosbou. Prý by chtěl vidět její prsa. Tím se rozpoutá debata, jíž se ovšem Jana nesmí účastnit, o tom, zda je namístě poslední přání hlavy rodu splnit. (Festival krátkých filmů Praha)

Marigold

Provokativní název, slušná výchozí situace, bohužel tón i nějaká podvratnost vyzní rozpačitě do ztracena. Někde mezi pádnou sociální metaforou a mátožnou bakalářskou storkou... ()

InJo

Skvělá zápletka, z níž ale na konci nic zajímavého nevyplyne. Dalo by se říct, že tenhle dojem mám ze všech dosavadních Omerzuových filmů. ()

Kubajss_cz

Film jsem vidět nechtěl. Debatu po filmu jsem nepotřeboval slyšet. Podle programu měl být v sále od 14:00 jiný film, který jsem vidět chtěl. Zápletka je neoriginální. Všichni se chovají jako idioti. Nevyjadřoval bych se, kdyby mi organizátoři tento snímek nevnutili. Jednu hvězdu dávám za snahu herců. #LFS2021 ()

ForGump

Svižná čtvrthodinka s vynikající pointou podkreslená jemnou hudbou aneb vítězství Niny nad umírajícím chlívákem, jež poprvé nedostal v životě to, na co si ukázal. 80% ()

grangerova

Originální zápletka, silný začátek, ale konec vyplývá do ztracené plytkosti. Stará herecká garda přehravá ústřední topornou dvojici o sto světelných let. Z diskuze po filmu ve mně zůstal pocit, že spoluscénaristé (Omerzu, Pýcha) navzájem vlastně nějak nevěděli, jak má film vyznít a oba podávali na některé základní otázky absolutně nesourodé a často vylučující se odpovědi. ()

phoebinka

Finale Plzen. Zajimava zapletka, ale zdala se mi nedotazena nebo jsem tam nepochopila nejake podprahove informace. Tana Medvecka tam byla naprosto zbytecna. Eliska Krenkova dobry. Celkove prekotne, ale to bylo asi kvuli tomu celkovemu casu. ()