Nathan Conrad je pozorný manžel krásné Aggie a milující otec osmileté Jessie. Jako psychiatr se specializuje na dospívající mládež a ve svém oboru je uznávanou kapacitou. Jeho život se však otřese v základech, když na žádost kolegy Sachse vyšetří katatonickou osmnáctiletou Elizabeth Burrowsovou, která má za sebou řadu mylných diagnóz a neúspěšných léčebných procedur. Nathanovo vyšetření má definitivně rozhodnout, zda stráví zbytek života v ústavu. Uvědomí si ale, že dívka svůj stav zřejmě jen předstírá. Krátce poté je unesena Jessie. Psychiatrovi zavolá bezohledný únosce a sdělí mu své požadavky. Zabijí jeho dcerku, pokud do dalšího dne nevytáhne z Elizabeth šest čísel, které zná jen ona. Jsou klíčem k tajemství, pro které jsou únosci schopni všeho. Dají mu také jasně najevo, že ví o každém jeho kroku a dozvědí se o všem, co řekne nebo podnikne… (TV Nova)

hanazu

Sice předvídatelný, ale napínavý filmeček. Škoda jen, že když je Elisabeth 8 let, má zrzavé vlasy a modré oči a po deseti letech v blázinci je snědá, odbarvená a oči má hnědé. Jde ale spíš o problém způsobený castingem, ne dlouhodobým užíváním thorazinu. ()

LordMalak

Žádný extrémně dech beroucí zážitek se nekoná. Brittany je sice skvělá, ale to je tak vše. Jinak celkem průměrný film o skvělém psychiatrovi, který má Elizabeth "vypáčit" z hlavy nějaké číslo do pěti hodin odpoledne! Je to fakt možné? ()

Spike86

Solidní thriller s výkonem Douglase, jaký je mu vlastní, nicméně s nikterak originálním scénářem nebo něčím co by zaujalo. 70% ()

Ladas6

Mně se to líbílo! Což samozřejmě neznamená, že to je nejlepší film všech dob. Ale pravdou je, že od začátku až do konce to má neuvěřitelné tempo a herci jsou vynikající. Hlavně se mi líbil Sean Bean v roli záporáka, kterýmu prostě tyhle role sednou (viz Lovci pokladů). Douglas je tradičně výbornej a Brittany Murphy zvládla těžkou roli taky dobře. Jediné, co se filmu dá opravdu vytknout, je ten konec. Ona nejstrašlivější smrt záporáka je prostě americká klasika, ale tady se jaxi nezvládla ani stránka efektů. Celé to vypadalo, jako když hrajete na počítači nějakého Max Payna nebo něco podobného (včetně slow-motionu). Ale jinak opravdu dobrý film. ()

Mark1983

Kdysi jsem film viděl,když jsem si ho půjčil z videopůjčovny,ale po letech jsem se na něj podíval a zalíbil se mi víc,než tenkrát. ()

sun.eagle

Průměrný thriller. Zápletka mě moc nezaujala. Navíc jsem čekal od postavy Douglase, když už je ten skvělý psychiatr, psychologickou hru ve stylu dr. Lectera aby dostal od Murphyové to co potřebuje. První třetina filmu nadprůměrná, zbytek filmu podstatně horší. Závěr v podstatě odfláklý. Únosci ze začátku nechybující profesionaálové mající plán puntičkářsky dotažený do nejmenších detailů, se chovají ke konci jak největší amaterští lemplové. Douglas potvrdil že je pan herec, jeho protihráč a muj oblíbený Sean Bean taky nezklamal. Murphyová se pro takové role "narušených" snad narodila. Jako celek pusobí film nemasně neslaně. Nenadchne ani neurazí. ()

Ludva

[2009-05-22] * Standardně kvalitní Douglas v další roli dobře situovaného muže středního věku proti neméně dobře padoušskému Seanu Beanovi. Celkem originální příběh sráží nesmyslně "akční" konec a úplně zbytečně exponovaná role policajtky. ()

MichaelMyers112

Naprosto dokonalý Psycho-Thriler, ve kterém vás od doby kdy unesou tu malou holku mrazí v zádech. Nechápu nízká hodnocení, prtotoze to co rříkají není pravda! Neskutečně zajímavý snímek. 100% a 5* ()

Arkwuill_S

Uznávaný a zkušený lékař v oboru psychiatrie se pod nátlakem svého kamaráda dostává k zajímavé pacientce, se kterou si nikdo neví rady. Záhy mu však neznámí muži unesou malou dceru s požadavkem, aby od mladé pacientky vyzjistil informace, které je, jak správně tuší, dovedou k penězům. O co jiného by taky šlo. Času nemá nazbyt, ale zabývá se prací, kterou nelze jen tak uspíšit. Pod tlakem okolností se uchyluje ke krajnímu řešní, je pronásledován policií i zlosyny. Povedená detektívka se zajímavou zápletkou, kterou podtrhuje skvělý herecký výkon Michaela Douglase. Filmu nechybí napětí a akční scény s realistickým pohledem. ()

yarca

...aneb 100 způsobů, jak sprovodit seana beana že světa co nejbestiálnějším způsobem ;-)...jsem vyloženě nadšená,když v některých výjimečných případech přežije (např."ronin")..každopádně sean bean a michael douglas tenhle film pošoupli do jiné ligy.. ()

JARDAHONDA

"Když dceru prominentního newyorského psychiatra (M. Douglas) někdo unese, jedinou nadějí na její bezpečný návrat se stává problémová dospívající dívka. Dokáže lékař vyvolat z její paměti šestimístné číslo dřív, než bude pozdě?" To jen v krátkosti úvod - tohoto poměrně zdařilého snímku. Michael Douglas předvádí "fantastický výkon" v psychologickém thrilleru natočeném "v klasické hitchcockovské tradici." ()

LindaSv

Skvělý, napínavý, dobře zahraný thriller. Až na přehnaný, nevěrohodný a zbytečně vygradovaný konec nemám co vytknout. ()

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (více)