Nathan Conrad je pozorný manžel krásné Aggie a milující otec osmileté Jessie. Jako psychiatr se specializuje na dospívající mládež a ve svém oboru je uznávanou kapacitou. Jeho život se však otřese v základech, když na žádost kolegy Sachse vyšetří katatonickou osmnáctiletou Elizabeth Burrowsovou, která má za sebou řadu mylných diagnóz a neúspěšných léčebných procedur. Nathanovo vyšetření má definitivně rozhodnout, zda stráví zbytek života v ústavu. Uvědomí si ale, že dívka svůj stav zřejmě jen předstírá. Krátce poté je unesena Jessie. Psychiatrovi zavolá bezohledný únosce a sdělí mu své požadavky. Zabijí jeho dcerku, pokud do dalšího dne nevytáhne z Elizabeth šest čísel, které zná jen ona. Jsou klíčem k tajemství, pro které jsou únosci schopni všeho. Dají mu také jasně najevo, že ví o každém jeho kroku a dozvědí se o všem, co řekne nebo podnikne… (TV Nova)

Figu

I po přelomu století Michael stále pálí vostrejma a i dál jde solidně ve šlépějích jeho nezapomenutelných devadesátkových trháků! Mám pocit, že když se namočí právě tenhle kolík do bijáku s označením thriller, je to záruka kvality! Zde i navíc topka strana proti němu v podání Seana Beana, kterej se pro role parchantů narodil. Je to napínavý, je to skládačka se střípky, je to o pozornosti diváka, nicméně rozluštění je parádní! Mimochodem závěrečná smrt byla do budoucna velice inspirativní... 80% ()

Martin741

Michael Douglas /Lovci LVU/ ako psychiater v tomto filme. Ako rozjazd to ma dobry, aj prekvapenie sa kona, trochu to zazdili s tym zaverom : 56 % ()

Jino

Rozehrané to bylo pěkně.... Škoda konce a celkově překombinovaného scénáře. Vedlejší postava policistky mi do děje moc nesedla a připadala mi zbytečná - možná kdyby Fleder film víc natáhl (tak o 15 minut) a dal tak vyšetřování a nebo nějaké akci větší prostor, přidal bych ještě hvězdičku. Naštěstí je tady Douglas a Bean, kteří to jakž tak vyzvedávají nad pomyslnou laťku průměrného filmu. ()

starbrejkr

Nadprůměrný žánrový snímek sázející na rychlý děj a hrátky s lidskou psychikou. Sám o sobě není ničím příliš novým, jen šikovně splétá osvědčené nitky - nevyjasněné účty minulosti, únos a nějaký ten choromyslný do toho. Nicméně vše je provázáno tak, že vás drží v napětí takřka po celou dobu. Douglas je takřka jako vždy výborný a Sean Bean se pro role charizmatických záporáků narodil. Lehkým minusem je poněkud natahovaný a samozřejmě předvídatelný (jak jinak to taky u snímku takového typu může být) konec, který je aspoň okořeněný stylovou smrtí hlavního záporáka. Rozhodně jsem se bavil dobře a fandům kvalitních, i když pravda trochu konvenčních, thrillerů nelze než doporučit. ()

laik_60

tak nám dala Markíza po čase aj niečo pozerateľné. Mišovi douglasovi ta rola celkom fajn sadla ... a a aj atmosféra ... prostredie scény filmu bola tiež fajn, prijeme pozeranie aj na druhý krát. a to co uhralo to dievča (Britany) ...mnjamky má u mňa o bod viacej. ()

Radiq

Sean Bean je moc dobrej na takový záporácký role. A když mu tvůrci připraví takovou nádhernou smrt, tak to je pak sen. Ale co není sen, jsou dvě blbosti, který mi fakt vadily. Ta první byla ta ženská detektiv, která byla úplně trapná a vlastně vůbec nevím, co ten její případ měl znamenat a jak na všechno přišla. No vlastně vím to, ale byla prostě blbá. Druhá věc je ta psycho holka, která byla taky taková divná (a nebylo to tím, že byla blázen), ale horší bylo, že to její mladší vydání se na ni vůbec nepodobalo (pihy, ksicht). Jinak to byl příjemnej průměr a Famke Jansen jako vždy pěkná. ()

Slavníkovec

Neříkej ani slovo je přímočarý film, který se nesnaží diváka klamat nepředvídatelnými zápletkami. Film je pečlivě rozdělen na tři skupiny postav. Jedná se o osoby za a) vydírané b) vydírající c) na ty, které nedůvěřují ani jedné z předchozích skupin. Klasický příběh o výkupném a o únosu člena rodiny se kterým se můžeme setkat v každém filmu. Tento thriller se ve vysoké konkurenci podobných žánrových filmu prostě musí ztratit. Nepřekvapí ničím jiným než na výši směšným závěrem, který Michael Douglas tak trochu předpokládal. Ono nechat se pohřbít zaživa může být vizuálně pro diváka přitažlivé, ale jinak je to utažené až za uši. Náhoda je blbec. V Hollywoodu je to, ale vývozní artikl. ()

otík

Takový ten správně napínavý thriller o dívence, která si od malička nese v sobě jedno strašlivé tajemství, a o chudáku psychiatrovi, který tuto dívenku dostal svěřenou do péče aniž by tušil, že právě jeho rodina bude terčem únosu a vydírání kvůli jeho nové pacientce. Micheal Douglas je tradičně výtečný, Sean Bean správně temný a Brittany Murphy (dej jí Pán Bůh věčnou slávu) správně zvláštní. Hudba: Mark Isham ()

dr.fish

V podstatě se proti tomu nedá nic namítnout. Loupež cenného kamene, nečekaný podraz a následná pomsta po deseti letech, do které se zamotá nic netušící psychiatr. Tomu unesou dceru a nutí ho, aby z jedné pacientky dostal informace vedoucí k nálezu ztraceného drahokamu. Klasika zručně natočená, sestřihaná a všichni hrají jak mají. Na televizní večer ideál. 60% ()

kocik1

Solidní thriller s tradičně dementními scénkami na konci. Zajímalo by mě, koho normálního by napadlo s pistolí u ucha hlavního padoucha pátrat, jak se vlastně jmenuje. Já teda, když už bych se dostala tak daleko, tak bych konverzačku rozhodně vynechala a rovnou bych střílela. Ale je to věc názoru. Každopádně mezi thrillery lehce nad průměrem. ()

hans500

Excelentní thriller (i když ne tak dobrý jako nejlepší thrillery 90. let), Michael Douglas perfektní, Sean Bean také (takové role jsou pro něj stvořené), Brittany Murphy skvělá. Scénář vynikající, napětí, tempo, kamera - vše výborné. Zasloužených 4,5*. ()

plechulka

Díky tomu, že manžel thillery miluje, jich vidím víc, než bych chtěla. Většina z nich je dost "jednobrdoidních". Tenhle mi přišel docela originální, i když jsem o Douglasovu rodinu samozřejmě - dle téměř neměnných pravidel žánru - nemusela mít starost, zajímalo mne rozuzlení. Každopádně - nadprůměr. ()

Mrkvič

Slušný thriller, kteýr měl grandiozní finále bohužel v polovině filmu. To napětí, ta jednoduchost, akčnost a prostě všechno se to sešlo ve scéně, kdy se role obrací a Michael Douglas získává oproti únoscům aspoň nějaké výhody. Potom už film spěje k dost čitelnému konci, který je příšerně přeplácaný a dělá celému filmu hodně velkou ostudu. ()

Kamkon

Skvělý thriller, hlavně díky neskutečně přesvědčivé Brittany Murphy, která je prakticky dokonalá, hlavně jak jezdí furt s tou rukou. ()

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (více)