Láska se na věk nebo na místo neohlíží. Nikdy nevíme, kdy a kde nás potká. Můžeme se zamilovat ve školce, v důchodu, na ulici, v parku. Kdykoliv a kdekoliv. Josef (Boleslav Polívka) se těší, že si po odchodu do penze konečně splní svůj dávný sen a stane se pouličním klaunem. Svým šarmem okouzlí i ráznou Marušku (Eliška Balzerová), majitelku pojízdné kavárny. Jako by se ti dva hledali celý život. Ale není na osudovou lásku přece jen trochu pozdě? Navíc se k Josefovi do vily právě stěhuje jeho dcera Anička (Jana Pidrmanová) i s pětiletým Honzíkem. Domnívá se, že s chlapy definitivně skončila, ale setkání s dávnou láskou Pavlem (Matouš Ruml), ji zasáhne u srdce. K Honzíkovi do školky nastupuje nová holčička Evička. Honzík poprvé zažívá pocity spojené s láskou, úplně se v nich neorientuje a tak sbírá rady od maminky, dědečka Josefa nebo sympatického strejdy Karla (Vladimír Polívka). I toho potká ve školce láska, když se zamiluje do Honzíkovy paní učitelky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho sbližování nebylo málo, Karlův basset Váleček si velmi rozumí s Eliščinou bassetkou Šalinou. Láska přináší do životů našich hrdinů naději a krásu, ale i komplikace a překážky, které budou muset s úsměvem a dobrou vůlí překonat. (Cinemart)

Bohdy67

"Trapně předvídatelné". Konec recenze uživatele Tosim. A ono jo! Lépe bych to asi nepojmenoval. To, že člověk dokáže uhodnout co se stane? OK. To, že ale dokážu několikrát za film přesně říct další konkrétní slova a odpovědi, to znamená buď mou totální genialitu, nebo velký špatný u daného filmu. No, geniální teda nejsem. Mladému Polívkovi asi patří budoucnost, protože je to fakt sympaťák a klaďas se vším všudy. Matouše Rumla mám pořád zakořeněného jako troubu z Comebacku a myslím že nejsem sám a bude to chtít spíše vážné role, aby se téhle nálepky zbavil. Balzerka s Bolkem už spíš dohrávají a tyhle klidné role "staříků" co "mají ještě všechno před sebou" už také začínají být klišé. České komedie posledních let mají obecně ten problém, že se málokdy vymykají a jsou něčím zajímavé či originální. A to přesně platí o Srdci na dlani. Je to milé, je to snad i zábavné, neurazí to, ale to je tak všechno.... Jen zase chudák Taclík hraje úplnýho dementa... 52% ()

Peabody

ano, herci jsou dobří, herečky taky, je to milé, neukřičené, nevulgární. Ale proboha, nic než klišé, . S dobrými to dopadne dobře a se špatnými ... vlastně taky dobře,  Oscar Wilde věděl, proč to tak nemá být. a ten sestřih na konci - dva olizující se psi, starší pár, malé dětičky v páru, vozíčkář s opuštěnou, ... je tu ještě někdo, kdo se potřebuje obejmout? toho dobra a zaslouženého štěstí je až moc. I do cukroví patří trochu soli. tady se to přehnalo, jakkoli to není urážlivé ani trapné, alespon trochu zápletky by prospělo. Tohle je taková růžová krátká a rovná tkanička. ()

c.mravenciar

90 minútová prehliadka ilustračných obrázkov reklamných agentúr s falošným scenárom, ktorý sa veľmi snaží diváka presvedčiť, že má zápletku. Možno keby som mal krízu stredného veku tak to ocením viac. Jedna hviezdička za Válečka ()

majorzeman13

Příjemný,milý,fajn snímek,který pojednává o lásce.  Potkat jí můžete kdekoliv. Holt to nedosahuje kvalit Žen v běhu,ale dobrý film - komedie to je. Má maličkost to vidí na 6/10. PS: Pro některé to bude super film. Hlavně pro tu určitou skupinu lidí........... ()

FlyingGentle

Není lepší volby na sobotní podvečer než skvělá česká komedie v kinech! Opět multigenerační výpověď s mnoha zamyšleními, ale je to v první řadě k pobavení, a to hlavně jde. Srdce na dlani v lecčems překonává i onehdy bombastické Ženy v běhu. Eliška Balzerová a Bolek Polívka prostě excelují ale ještě více perlí hlavní klučičí hrdina a také neskutečně baví unikátní pejsek, basset Váleček/Páreček. Skvělé dialogy, u kterých jsme až slzeli smíchem. Je to něžné, ale zároveň dokonale sehrané a především ikonicky veselé. Tleskáme!!! ()

Mirek.Soukup

Pohodová komedie, která donutí k zasmání, ale i k zamyšlení, že láska kvete, opravdu, v každém věku:-) Tento film si nedává jiný cíl než se pobavit a to je nejdůležitější. ()

dalia

Příjemná, pohodová, nenáročná pohádka pro dospělé. Naprostý relax, u kterého můžete vypnout a přenést se do ideálního světa, kde vše nakonec dobře dopadne. Sympatičtí herci, vše je velmi předvídatelné, ale zároveň oceňuji, že humor není vulgární a film se nevyžívá v trapnostech. ()

Redyx1

Pohodová komedie,kde jsou zápletky a vtipné scény a hlášky.Po delší době jsem se v kině opravdu bavil.... ()

Krtisko

Děkuji tvůrcům za snímek, který tato doba potřebovala. Moc jsem si ho užil. Vlídný příběh plný naděje a bez výraznějších negativních emocí je balzámem na duši. Luxusní herecké obsazení, krásné výkony v hlavních i vedlejších rolích. Vlastně bych řekl, že v tomto filmu nebylo vedlejších rolích. Jen rolí, které neměly tolik filmového času jako některé jiné. Bolek Polívka, pan herec, který zraje jako víno, ani nepotřebuje chválit. Jednoznačně super. Stejně tak i paní Balzerová. Ať hraje cokoli, je v tom láska k roli i divákům. Vladimír Polívka sehrál roli sportovce po úrazu připoutaného na vozík naprosto věrohodně. Jana Pidrmanová a Matouš Ruml, pár, který k sobě prostě patří. Jako divák s trochou nadsázky nechápu, že nejsou manželé i ve skutečnosti. Dokonalý výkon. V rolích s nejkratší dotací filmového času naprosto dokonale zazářili Lukáš Příkazký, jehož cca 20ivteřinový výstup hodnotím jako jeho zatím nejlépe ztvárněnou roli a Hynek Čermák, kterého by v této roli na tomto místě nečekal asi vůbec nikdo. Dokonalý byl i jeho partner Petr Vaněk, který svými cca třemi výstupy otevřel a přiblížil divákům dosud stále tabuizované téma homosexuality. Úžasný výkon předvedl chlapec (Jenda Čadil?), jeho glosy rozesmívaly i dojímaly celé kino. Perfektní výkon velkého malého herce. Není v mých silách hodnotit všechny herce, ale všichni si zaslouží velký potlesk a poděkování. ()

NinetyOne

Čekal jsem něco jako Ženy v běhu, bohužel to bylo pojato úplně jinak.  Posadit mladšího Polívku na vozík, aby bylo o čem točit a na co vymýšlet vtipy, mi přijde poněkud zoufalé, ale asi bych to přehlédl. Co mě na tom filmu obzvlášť zklamalo bylo to, jak se veškeré vtipy točily pouze kolem malého kluka, který byl hlavním zdrojem veškerého smíchu v kině. Co minuta, to vtip na stáří, na invalidní vozík, na ženy. Pro nenáročného diváka s IQ pod 100 to asi bude dostačující, ale ve mně to tedy nevzbudí nic, kvůli čemu bych se měl začít nahlas smát.  Ale kvóty se splnily - dotkli jsme se citlivých témat. Tatínek gej, strejda invalida, smrt a zpopelnění. Super, nějakej milion to vydělá, herci přežijí pandemii a za 2-3 roky natočí obdobnou věc, akorát doplní Langmajera a Polívkovou a někam tam vecpou nesmrtelnou Holubovou. ()

Vesprem

Film neurazí ani nenadchne. Některé vtipy jsou velmi dobré, ale většina je předvídatelná. Ale nešly jsme na film s hlubokým očekáváním, zasmály jsme se a domů šly v dobré náladě, tak nemůžu film úplně zavrhnout,ale znovu ho už vidět nepotřebuji. Ještě bych chtěla vyzdvihnout herecké výkony paní Balzerové a pana Polívky. Byli skvělí i v průměrné komedii a jsou vlastně jediné postavy, co si hned vybavíme, když si na film vzpomenu. ()

tein

Čistě a jasně romantická slaďárna kde je všechno tak nějak milé a už od začátku předvídatelně spěje k happy endu. Výhodou je, že všechny postavy jsou sympatické a chemie funguje od psů, přes děti až k důchodcům. Jako komedie to ničím nevyniká ale taky to ani nijak neurazí, postavy nejsou otravné, nepříjemné a ani úplně pitomé, jak to v posledních českých komediích (hlavně těch romantických) bývá. Na 5 * to sice nemá, ale 4 * to má zasloužené ()

les62

Úplně klidně 5. Už dlouho jsem neviděl tak krásně odpočinkovej film, u kterýho člověk ví, že to všechno dobře dopadne. A v dnešní době něco takovýho spousta z nás potřebuje. A že je to předvídatelný je krásný. Ne všechno v životě musí stát za ho*no, jak se nám pokouší tvrdit všichni kolem. ()

aanndduull

Oddechový nenáročný film, Trocha romantiky, děj je snadno předvídatelný. V záplavě filmů které jsou trapné a o ničem je tento lehce nadprůměrný. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!