Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Láska se na věk nebo na místo neohlíží. Nikdy nevíme, kdy a kde nás potká. Můžeme se zamilovat ve školce, v důchodu, na ulici, v parku. Kdykoliv a kdekoliv. Josef (Boleslav Polívka) se těší, že si po odchodu do penze konečně splní svůj dávný sen a stane se pouličním klaunem. Svým šarmem okouzlí i ráznou Marušku (Eliška Balzerová), majitelku pojízdné kavárny. Jako by se ti dva hledali celý život. Ale není na osudovou lásku přece jen trochu pozdě? Navíc se k Josefovi do vily právě stěhuje jeho dcera Anička (Jana Pidrmanová) i s pětiletým Honzíkem. Domnívá se, že s chlapy definitivně skončila, ale setkání s dávnou láskou Pavlem (Matouš Ruml), ji zasáhne u srdce. K Honzíkovi do školky nastupuje nová holčička Evička. Honzík poprvé zažívá pocity spojené s láskou, úplně se v nich neorientuje a tak sbírá rady od maminky, dědečka Josefa nebo sympatického strejdy Karla (Vladimír Polívka). I toho potká ve školce láska, když se zamiluje do Honzíkovy paní učitelky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho sbližování nebylo málo, Karlův basset Váleček si velmi rozumí s Eliščinou bassetkou Šalinou. Láska přináší do životů našich hrdinů naději a krásu, ale i komplikace a překážky, které budou muset s úsměvem a dobrou vůlí překonat. (CinemArt)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (19)

Arx 

všechny recenze uživatele

Příjemné ale zároveň velmi naivní. Nechci tady spoilerovat ale občas mi přišlo, že se postavy chovají opravdu prazvláštně a jde tu pouze o to aby to bylo celé sluníčkové, odpočinkové a bezmozkové. Navíc z vybraných lokací, jsem měl pocit, že celé to je natočené tak max na čtyřech různých. Většina z nich v Praze na Letné, což je ale pro mě jako jejího obyvatele malé bezvýznamné plus. Na film si zajděte ale nic moc oduševnělého s přesahem nečekejte. 70% ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

ČLOVĚK BY NEMĚL VSTUPOVAT DO CIZÍCH ROZHOVORŮ NAHEJ. Martin Horský už má za ta léta za sebou sympatické, průměrné i strašné věci, ohledně tohohle filmu jsem nejvíc zvědav, jak si bude komerčně stát v době covidu. Srdce na dlani je totiž dostatečně roztomilé i vtipné, zároveň však sterilní a nevýrazné, ze všeho nejvíc mu ovšem ubližuje, že je tak trapně předvídatelné. 50%. ()

Reklama

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Produkčně zvládnutá, příběhově bezpečná a v detailech neurážející. Po Ženách v běhu jdou Horský s Hoffmanem diváctvu opět naproti a výsledek tomu odpovídá. Neproblematická a důstojná romantika sází na subtilní humor a příjemné postavy. Vždyť taky proč ne? Více zde. ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Nic proti záměru zrecyklovat osvědčenou šablonu ve snaze vytvořit po Ženách v běhu další komerční trhák, pokud je výsledkem kvalitní a zábavný produkt (což není tento případ). Nicméně i tentokrát se jistě najdou diváci, kteří budou nadmíru spokojeni a nebude jim vadit, že film působí jako scenáristicky líný pokus o ránu na jistotu, jehož dialogy přetékají naivitou, povedený humor se v něm objevuje jen sporadicky a jeho mimořádně předvídatelné, fádně banální a emocionálně neduživé multigenerační romantické příběhové linie jsou oholené až na dřeň. Pochvalu si za sympatické výkony zaslouží snaživí herci i zvířecí protagonisté a za veskrze solidní lze označit i většinu řemeslných aspektů filmu (až na dokolečka se opakující návodnou hudbu), jinak ale Srdce na dlani pouze ubíjí svou dějovou jednoduchostí (až primitivností) a neobsahuje nic, co by dokázalo jakkoli výrazněji zaujmout. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Byl jsem vážně zvědavý na nejnovější film z dílny tvůrce Žen v běhu, jelikož i Srdce na dlani nabízí sympatické herecké obsazení a lákavý, byť nijak originální námět. Nicméně i přes očividnou dějovou šablonovitost je Horského film neuvěřitelně pohodovým a optimisticky laděným kouskem, který mi vykouzlil upřímný úsměv na tváři. Oceňuji humorně napsaný scénář, který zbytečně netlačí na pilu, a rovněž musím pochválit civilní a uvěřitelné herecké výkony - hlavně v případě představitele Honzíka, jehož hlášky mě fakt bavily. Ale i ostatní herci a herečky si mě získali (a bylo fajn vidět po letech "Krečmerku" ve filmu). Těžký pohodář Váleček (aka Páreček) mi naopak připomněl jednoho milého baseta z dětství. Slabší čtyři hvězdičky! ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • „Srdce na dlani je příjemný a chytrý film s humorem. V životě mnohých je radosti málo a tato komedie pěstuje úsměv a inteligentní legraci,“ řekl o filmu Bolek Polívka. (SONY_)
  • Tvůrci film označují jako komedii „pro všechny, kteří věří na lásku“. (SONY_)

Reklama

Reklama