Láska se na věk nebo na místo neohlíží. Nikdy nevíme, kdy a kde nás potká. Můžeme se zamilovat ve školce, v důchodu, na ulici, v parku. Kdykoliv a kdekoliv. Josef (Boleslav Polívka) se těší, že si po odchodu do penze konečně splní svůj dávný sen a stane se pouličním klaunem. Svým šarmem okouzlí i ráznou Marušku (Eliška Balzerová), majitelku pojízdné kavárny. Jako by se ti dva hledali celý život. Ale není na osudovou lásku přece jen trochu pozdě? Navíc se k Josefovi do vily právě stěhuje jeho dcera Anička (Jana Pidrmanová) i s pětiletým Honzíkem. Domnívá se, že s chlapy definitivně skončila, ale setkání s dávnou láskou Pavlem (Matouš Ruml), ji zasáhne u srdce. K Honzíkovi do školky nastupuje nová holčička Evička. Honzík poprvé zažívá pocity spojené s láskou, úplně se v nich neorientuje a tak sbírá rady od maminky, dědečka Josefa nebo sympatického strejdy Karla (Vladimír Polívka). I toho potká ve školce láska, když se zamiluje do Honzíkovy paní učitelky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho sbližování nebylo málo, Karlův basset Váleček si velmi rozumí s Eliščinou bassetkou Šalinou. Láska přináší do životů našich hrdinů naději a krásu, ale i komplikace a překážky, které budou muset s úsměvem a dobrou vůlí překonat. (CinemArt)

Trailer

Tosim

ČLOVĚK BY NEMĚL VSTUPOVAT DO CIZÍCH ROZHOVORŮ NAHEJ. Martin Horský už má za ta léta za sebou sympatické, průměrné i strašné věci, ohledně tohohle filmu jsem nejvíc zvědav, jak si bude komerčně stát v době covidu. Srdce na dlani je totiž dostatečně roztomilé i vtipné, zároveň však sterilní a nevýrazné, ze všeho nejvíc mu ovšem ubližuje, že je tak trapně předvídatelné. 50%. ()

Rimsy

Produkčně zvládnutá, příběhově bezpečná a v detailech neurážející. Po Ženách v běhu jdou Horský s Hoffmanem diváctvu opět naproti a výsledek tomu odpovídá. Neproblematická a důstojná romantika sází na subtilní humor a příjemné postavy. Vždyť taky proč ne? Více zde. ()

Spiker01

Oproti Ženám v běhu další film Martina Horského nemá takovou šanci (ambici dle mého ano) stát se takovým velehitem a univerzálně pobavit všechny diváky. Je citelně vážnější, ačkoliv samozřejmě humorem se nešetří, profesionálně natočený (jen hlasitost mluveného slova mi přišla někdy až příliš nahlas, asi kvůli starší generaci) a nasnímaný a šablonovitě propsaný do třech dějových linek (2x Polívka!), které pochopitelně dobře skončí. Jen ten Vetchý tentokrát chyběl. Na Netflixu ale jistě brzy předem určený hit. ()

Arx

Příjemné ale zároveň velmi naivní. Nechci tady spoilerovat ale občas mi přišlo, že se postavy chovají opravdu prazvláštně a jde tu pouze o to aby to bylo celé sluníčkové, odpočinkové a bezmozkové. Navíc z vybraných lokací, jsem měl pocit, že celé to je natočené tak max na čtyřech různých. Většina z nich v Praze na Letné, což je ale pro mě jako jejího obyvatele malé bezvýznamné plus. Na film si zajděte ale nic moc oduševnělého s přesahem nečekejte. 70% ()

silentname

Až na pár detailov skutočne veľmi dobre spracovaný film, ktorý by som asi nevedel nazvať inak než "srdečný". Neviem ako inak to vyjadriť. "Srdce Na Dlani" je v mojich očiach najlepším filmom od Martina Horského, s ktorým zatiaľ prišiel. Dobré postavy, fungujúce romance a okrem toho obohatené skutočne dobrým humorom. Veľa fórov v tomto filme funguje. Sú síce trošku klasické, ale zase vzhľadom na to, do akej situácie sa vložia, a ktoré postavy ich povedia, tak vďaka tomu to skutočne funguje. Myslím si, že Polívka s Balzerovou fungujú ako dvojka dobre, Vladimír Polívka s Kristínou Svarinskou sú tiež skvelí a celkom aj žeriem malému chalanovi, že je zamilovaný do malej Evičky. Jej herecký výkon síce nefunguje, ale zase je to malé dievčatko. Nechcem od nej skvelé herecké výkony. No ten chalan podáva hlášky tak suverénne, až som mal pocit, že tomu skutočne uveril. Film je skvelý aj v tom, že situácie neskĺznu automaticky do klišé. Miesto toho postupne niekam smerujú a my si môžeme myslieť, že dospeje to niekam, no nakoniec sa stane niečo celkom iné. A to musím veľmi vyzdvihnúť. Lebo ma tým film vedel celkom slušne miestami prekvapiť. Súčasne by som ale dodal, že tempo filmu nie je najlepšie. Počas prvej hodiny som sa nenudil, no potom som si začal hovoriť, že už by sme sa asi mali dostať pomaly k finišu a film pokračuje a pokračuje. A nemôžem povedať, že by to bolo zlé, ale akosi som už čakal na to rozuzlenie a vyvrcholenie. A druhý menší problém mám s romancou medzi Janou Pidrmanovou a Matoušom Rumlom. Akosi mi spolu úplne neladili a ich scénky ma asi najmenej bavili. Ale vo výsledku ide o skutočne príjemný oddychový film, ktorý môžem odporúčať. Myslím, že sa na tom zabaví úplne každý. Hodnotenie: A ()

• Tvůrci film označují jako komedii „pro všechny, kteří věří na lásku“. (SONY_)