Velká premiéra

• Česko Šnajdr (pracovní název) (více)

Pro herce Šnajdra (Pavel Šimčík) je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta (Klára Melíšková) je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa (Jakub Žáček). Šnajdr raději mizí do Olomouce, kde se chytá své první režijní příležitosti, ve které chce zazářit se svou babičkou (Iva Janžurová). Oba totiž milují improvizaci. Tu překvapivě dokáže tvořit i babiččina pečovatelka Mikina (Iva Pazderková), což Šnajdra oslní. Kariérista Grunt (Miroslav Krobot), který šéfuje divadlu, doufá, že představení bude událostí sezóny. To se nakonec stane, ale jinak, než si představoval. Sám je totiž, aniž by chtěl, vtažen Šnajdrem do hry. (Falcon)

mira007

Pravděpodobně nejlepší film pod režisérskou taktovkou  mistra Krobota, teda řekněme nejstravitelnější respektive vlastně aspoň divácky stravitelný. Jako herec je Krobot zlatíčko, ale jako řežisér je úplně mimo můj vkus a za mne je tohle úplně zbytečný film. Takže co jsem zjistil u tohoto filmu o oblastním herci v podání výrazného herce Šimčíka, repektive fyzicky výrazného. Zjistil jsem, že komedie od Krobota, jsou díla bez vtipu, zato překvapivě slovníkem nejsprostšího kalibru ( v tomto případě dokonce paní Janžurová perlí ) ()

Trash

Výsledný dojem pro mě osobně dost rozpačitý, ale potěšila mě konečně skvělá a funkčně použitá hudba. Konečně jsem v české komedii slyšel něco jiného než Brzobohatého otravné odrhovačky jak k reklamě na BeBe Dobré ráno nebo jalové melodie, ke kterým sklouzl v poslední době bohužel Muchow. ()

filipvrbik odpad!

Mě to vlastně fascinuje, další český film, další odpad.. Co víc dodávat, snad jen, proč tomu dám vždycky znova šanci? a ten odpad je hlavně za příšerné herce, kteří působí, jako by se jim vůbec nechtělo hrát...5% ()

Jaroslaf

Jedna hvězda za Olomouc, druhá za Jenovéfu, která zde dokonce téměř předvedla své až nezvykle objemné obdaření. Jinak to byla absolutní kravina postrádající jakýkoliv smysl, děj, hloubku a bohužel i HANÁCKÝ PŘÍZVUK. Ano, i ten si Krobot nebyl schopen u herců ohlídat. ()

Chudobka

Nechala jsem si na hodnocení časový odstup. I když mám ráda Krobota (jeho Díra u Hanušovic se mi líbila) i Šimčíka, také  Janžurovou, Melíškovou a Pazderkovou, stejně nemůžu říct, že by mě film nějak zvlášť bavil. Hlavnímu hrdinovi jsem moc nerozuměla, Pazderková měla málo prostoru, abych těm dvěma uvěřila silný vztah. Krach manželství se Šnajdra nijak nedotkl, takže byl v manželství nespokojený asi už delší dobu, ale nijak to neřešil. Babičku, která má ráda improvizaci, bych brala, ale tu  improvizaci jsem si ve filmu moc neužila. Příběh mi připadal takový roztříštěný a já jsem z těch kousků nemohla poskládat postavy, kterým bych fandila a které bych si oblíbila. ()

Fifer

Ani v třetím filmu se Krobotovi nepodařilo natočit výrazný artový snímek. Žádný z jeho snímku není vyloženě špatný. Nejvíc se mi líbilo Kvarteto. Velká premiéra má dobré pasáže a má hluché pasáže. Používání Tourettova syndromu ve filmu už by snad mělo být úředně zakázané. Už jsem to viděl asi stokrát a nic nového to nepřináší. Pavel Šimčík mi jako herec nevadil. Ono vůbec herecky je ten film dobrý, to scénář a režie drhne. ()

Olík

Já, Krobot epizoda třetí. Já toho člověka mám fakt rád. Je to takový solitérský ostrov uprostřed tuzemského filmařského rybníčku, za jehož existenci jste vlastně vděčni. Někdy se ale tak dlouho chodí s Krobotem pro vodu, až se ucho minimálně natrhne. On je prostě úplně jinde a na jeho kombinaci komedie, dramatu, divadelnosti, Dejvic, pohrdání většinovým divákem, osobitosti a nevrácených podšálků nemusí být vždycky nálada. ()

Miki68

Nepochopil jsem, proč vůbec byl ten film natočen. Příběh slabý, zápletka chabá, jednání postav hloupé, poetika nulová. Nebyl jsem schopen se identifikovat ani s jednou postavou, titulní postava nebyla vůbec sympatická, vedlejší postavy přehrávaly a ten konec...darmo mluvit. Dvě hvězdičky dávám jen za přijatelnou stopáž, slušnou hudbu i kameru a kozy Jenovéfy Bokové. ()

Flexaret

Vtipe, vylez! Nesoudržné pásmo více či méně vtipných scének. Podstatou trapného humoru  je především kontext. Zoufale chyběla ráznější dramaturgie. Zase je tu rozvleklé tempo většiny českých tragikomedií, které fungovalo třeba v Díře u Hanušovic ale tady je spíš brzdou. ()

rublik05

Tak nějak jsem podvědomě čekal, že se asi nebude jednat o svěží, civilní a především vtipnou komedii, nicméně realita plně předčila veškerá má očekávání. Pavel Šimčík asi není špatný herec, mě však jeho postava od začátku neskutečným způsobem lezla na nervy, ostatní herci se rovněž moc nepředvedli, líbil se mi snad jen pan režisér, který se ve filmu párkrát objeví. Vůbec jsem nepochopil styl humoru, většinou se jednalo o neskutečně trapné situace či primitivní narážky. Příběh je těžce divadelního ražení, tempo je extrémně uspávací, respekt tomu, kdo to zvládne dokoukat na jeden zátah. Hrozný zážitek, tohle se opravdu nepovedlo. Velká premiéra je z mého pohledu naprostá zbytečnost a ztráta času, tohle se hodí leda tak do divadla, možná ani to ne. Odpad nedám jen z úcty k panu Krobotovi a díky jeho přítomnosti ve filmu, což je s největší pravděpodobností jediný kladný aspekt celého filmu. 1/10. ()

rivah

Těžkopádný humor, nejistý scénář nevedoucí film nikam. Ani pro mainstreamového, ale ani pro artového diváka. Ovšem je tam Olomouc a Krobot se stále stejným výrazem i mluvou. ()

Inozuka

Klasická krobotovská suchá poetika, tentokrát aplikovaná na herecké prostředí. A to je asi základ neúspěchu tohoto filmu, protože řada vtipů a narážek je pro laika, jako jsem třeba já, nepochopitelná. U toho zbytku to funguje a párkrát jsem se od srdce zasmál. Pro pana Šimčíka mám slabost, i já ho svého času viděl v Rackovi (stejně jako jedna z postav filmu), a na zahryzlého herce se zastydlou pubertální myslí se celkem hodí. Za mě tedy ucházející, i když nevím, zda Velká premiéra nebyla zároveň i derniérou. ()

Terka_127

Hořkosladká komedie možná. Nějak jsem ale nedokázala humor asi pochopit, i když jsem se smála hodně a doufám i v místech, kde se to očekávalo. Janžurová sprostá až za hrob, ale nevím zda je ok dělat si legraci z Tourettova syndromu, i když v podání Janžurové to nepůsobilo trapně. Nějak prostě nevím... Zasmála jsem se, herecky samozřejmě super, ale vlastně celkově o ničem. ()

Amonasr

Zpočátku mi to přišlo docela zábavné,  ale posléze začalo přibývat jakési křečovité absurdity, která není úplně mým šálkem kávy. Už to pak nestačila zachránit ani závěrečná pointa. ()

iz67

Čirá radost ze vztahů všeho druhu : vznikajících, těch dlouholetých hezkých i těch opruzujicich, pracovních, rodinných i nahodilych. A do toho Koubková jako za mlada. Velká pohoda! ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa