Zloději času

Zlodeji času

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2002, 91 min

• Likan7

Zloději času je ve všem průměrný, nezajímavý, v první polovině celkem ucházející a občas vtipný, ale v poslední půl hodině šíleně nudný film, který dávají na Nově v neděli dopoledne, a pokud u toho budete dělat tak 10 dalších věcí, nebude to zas tak špatný. Nejzajímavějším na celém filmu je, že ho režíroval ten panďulák z Věřte nevěřte :-)(27.4.2017)

• SallyZen

Frakesova režie je poněkud zmatená. Prve tu holku ten hošan pozve na rande, ona ho pošle někam. Na druhém rande ho znova pošle někam a když zjistí, že má stroj času, tak je s ním zadobře a vykládá mu jak se to rande vyvedlo a vrhá se s ním dál do dobrodružství. Já aspoň čekal, že s ní vyleze nějaká mrcha, která mu to chce čmajznout a ono nic. No každopádně, je to taková fantasy pohádka, která výrazně potěší leda vědce - teenagery a teenagery - hodinkáře, což ani jedno já bohužel nejsem. Prostě takovej filmík na jedno zkouknutí. A slovo THRILLER sem vůbec nepatří. 25%(22.7.2011)

• lennyd

Není nic lepšího, než když máte tátu šikovného vynálezce. Zvlášť když třeba vynalezne zrychlovač času - s tím se daj dělat věci. To si alespoň myslí Zak Gibbs (Jesse Bradford), když najde právě hodinky, které právě toto dělají. S kámoškou Francescou (Paula Garcés) těchto hodinek patřičně využijí. Nicméně po těchto hodinkách jde Gates (Michael Biehn), který unese Zakova otce. A tak se Zak s Francescou musí pustit do boje s Gatesovými lidmi, k čemuž jim dopomáhej ... čas ... Hodně zajímavý nápad, který byl dost pokažen vlastním zpracováním. Což o to, triky způsobené zpomalením času by byly docela cool (hrátky s zahradním roztřikovačem vody byly dokonalé), ale celkově nic moc. Herci buď šíleně přehrávají, nebo naopak nehrají vůbec a nic. A jak psal někdo níže, režisérova představa filmu pro mládež je v tom, že na začátek spustí Blink 182 a nechá hlavního hrdinu jezdit na BMX....(27.6.2008)

• Oskar

Fakt, že z úspěchu Návratu do budoucnosti se dá rejžovat ještě po tolika letech, svědčí o jeho nesmrtelnosti. Jenže... Zloději času mají na jedné straně (samozřejmě) efektnější triky, na druhé straně (až překvapivě) řiďounký scénář, který není jak rozehrát. Kromě toho, nejsem žádný odborník na molekulární biochemii (popravdě, neumím ani naprogramovat video), ale zdá se mi podivné, že pohybují-li se hrdinové tak obrovskou rychlostí, že okolní předměty "visí ve vzduchu", používají za normálních podmínek dopravní prostředky od skateboardu po dodávku. 40%(14.6.2007)

• slunicko2

Podbízivá lacinost pro teenagery. A je to zase tady. Americký teenager a pěkná holka, supervynález k průniku časem, (ne)dorozumění s otcem, DJ´s a Blink 182, prostě guláš pro U. S. schoolers, jak se patří. Spousty nelogických nesmyslů umocňují zřejmou scénáristickou neschopnost napsat příběh s hlavou a patou. Pouťový design hodinek symbolizuje celkové vyznění filmu. Kdo chodí rád na Matějskou, ten se pobaví.(27.8.2009)

• - Ve filmu se objevuje velké množství počítačů Apple. Francesca (Paula Garcés) vlastní iBook G3 "Clamshell", Earl (French Stewart) používá pro svůj výzkum Powerbook G3, počítač v Zacově (Jesse Bradford) pokoji je iMac G3 a v laboratořích si můžeme povšimnout velkého počtu PowerMaců G4 a iBooků G3. (Kungfucius)