Zloději času

Zlodeji času

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2002, 91 min

• lennyd

Není nic lepšího, než když máte tátu šikovného vynálezce. Zvlášť když třeba vynalezne zrychlovač času - s tím se daj dělat věci. To si alespoň myslí Zak Gibbs (Jesse Bradford), když najde právě hodinky, které právě toto dělají. S kámoškou Francescou (Paula Garcés) těchto hodinek patřičně využijí. Nicméně po těchto hodinkách jde Gates (Michael Biehn), který unese Zakova otce. A tak se Zak s Francescou musí pustit do boje s Gatesovými lidmi, k čemuž jim dopomáhej ... čas ... Hodně zajímavý nápad, který byl dost pokažen vlastním zpracováním. Což o to, triky způsobené zpomalením času by byly docela cool (hrátky s zahradním roztřikovačem vody byly dokonalé), ale celkově nic moc. Herci buď šíleně přehrávají, nebo naopak nehrají vůbec a nic. A jak psal někdo níže, režisérova představa filmu pro mládež je v tom, že na začátek spustí Blink 182 a nechá hlavního hrdinu jezdit na BMX....(27.6.2008)

• Likan7

Zloději času je ve všem průměrný, nezajímavý, v první polovině celkem ucházející a občas vtipný, ale v poslední půl hodině šíleně nudný film, který dávají na Nově v neděli dopoledne, a pokud u toho budete dělat tak 10 dalších věcí, nebude to zas tak špatný. Nejzajímavějším na celém filmu je, že ho režíroval ten panďulák z Věřte nevěřte :-)(27.4.2017)

• nash.

Vysmátí teenageři to natřou ultrapadouchům a zachrání svět. Na to, že se tak stalo v hyperčase, se to docela vleklo a nakonec se to vlastně ani nikam nedovleklo. Není divu, ono z tak ošoupaných prefabrikátů se těžko montuje něco originálního a když navíc montéři scénáře zapomenou na logiku a polovinu filmu jim zabere rozjezd, pak to těch pár triků nezachrání.(18.3.2010)

• brectule

Když se jdete koukat na něco, o čem nevíte vůbec nic a nic od toho tedy neočekáváte, má to mnohem lepší výsledek, než když je tomu naopak. Myslím, že je to docela snesitelná pohádka pro téměř dospělé (teen) a dospělé s kapkou romantiky:) Docela mě to nalákalo k popohnání vědců, aby vymysleli takvé hodinky. To by se děli věci...:)(28.4.2005)

Molekulární akcelerátor? S přihlédnutím k tomu, kdy to bylo natočené (respektive kolik mi tenkrát bylo) a taky k faktu, že jsem vždycky chtěl umět zastavovat čas, se mi ten film hrozně líbil. Ale je to dobře deset let, co jsem ho viděl naposledy, takže je mi jasné, že čtyři bych tomu asi dneska nedal. Ale nechám je tam, jelikož tenkrát jsem se bavil.(12.1.2014)

• - Ve filmu se objevuje velké množství počítačů Apple. Francesca (Paula Garcés) vlastní iBook G3 "Clamshell", Earl (French Stewart) používá pro svůj výzkum Powerbook G3, počítač v Zacově (Jesse Bradford) pokoji je iMac G3 a v laboratořích si můžeme povšimnout velkého počtu PowerMaců G4 a iBooků G3. (Kungfucius)