Zloději času

Clockstoppers

Zlodeji času

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2002, 91 min

A budeme zvedat hodnocení. Tahle ulítlá komedie totiž jakoby vypadla z 80. let a to se vším, co na té době miluju. Teenageři, ulítlý hlášky, šílený honičky, vůbec ne blbý humor (kolik srandy se dá užít se zastavením času a následnou pomstou všem prudičům). K tomu pohodová poprocková muzika, kterou jsem v té době poslouchal (Smash Mouth, Blink 182, Nickelback, Simple Plan), fajn efekty (zpomalování aut) a originální "přestřelky" s paintbolovými pistolemi. No a jako bonus docela fajn sci-fi příběh, který se dá brát vážně, ale ne natolik, aby se člověk nebavil. Frakes jako režisér nezklamal, aspoň mě ne.(27.12.2009)

Molekulární akcelerátor? S přihlédnutím k tomu, kdy to bylo natočené (respektive kolik mi tenkrát bylo) a taky k faktu, že jsem vždycky chtěl umět zastavovat čas, se mi ten film hrozně líbil. Ale je to dobře deset let, co jsem ho viděl naposledy, takže je mi jasné, že čtyři bych tomu asi dneska nedal. Ale nechám je tam, jelikož tenkrát jsem se bavil.(12.1.2014)

• igi B.

Ztráta času... Ta jedna hvězdička je tedy z >jablíčkového< plezíru snad jen za jméno zloducha - Gates! %-] . . . Logiku to jinak nemá a teď jdu otevřít vokna a vyvětrat všechen ten studenej vzduch... °-/ - - - P.S. Já chápu, že tenhle filmek je primárně určen hloupým americkým dětem. Asi i proto se všichni v něm >hrající< tak dramaticky grimasí a mají emoticky škubavé pohyby trupu i ve scénách, kdy jde relativně o hovno. A o tom to asi zase všechno je, že... Stop! - - - - - (Poprvé viděno /umocněno pitomým ořezem obrazu a s pitomým čudláckým dabingem/ 22.7.2011 na >znova cinema< , hodnocení 1050., komentář zde jako padesátý - 22.7.2011)(22.7.2011)

• Olík

Prvotní myšlenka není zase tak úplně špatná, ale ubrat hlavním představitelům ještě pár let a můžeme vysílat v neděli od desíti ráno na ČT Déčko. Zloději času jsou opravdu až příliš dětští, než abych je bral vážně.......dospělí příběh s dětským provedením. Nejprve středoškolská teenagerovka, pak na akční notečku a to celé ve stylu Jů a Hele jedou na dovolenou......i když jak už jsem říkal, nějakého později narozeného diváka si Frakesovo hyperčasové dobrodružství určitě najde.(22.4.2014)

• Vlkodlak13

No, co dodat.. Už první scéna mi dala jasně najevo, že to nebude to co jsem očekával a pokračování mě v tom utvrdilo. Úvodní titulky jsou až trapně vizuelně přehnané, to co by stačilo udělat na půl minuty roztáhli snad na dvě. Ale k ději. Ten je poněkud o ničem, možná to bylo míněno dobře (ona samotná myšlenka je zajímavá), ale zpracování je otřesné. Zbytečné kecy, namachrovaná až trapná hudba a vůbec vše okolo. Jediné co však na mě udělalo dojem (i přes nechutnou viditelnost počítačových efektů), byly zpomalené záběry a jak kolem toho chodili jen mě pokaždé znervózňoval fakt, že při takovém zpomalení by se spíš o tu tryskající vodu poranila, než aby jí hňácala - ale to tam všude nějak selhala fyzika a logika (ačkoliv to není tento případ, někdy může selhat obojí a přesto se to děje).. Pak to ovšem opět nehorázně přebyl ten souboj DJů, zda se tomu čvachtání dá tak říkat. I přes to, že se o hudbu zajímám a tvořím ji, tak teda do barů a na diskotéky nelezu, ale pochybuju, že by toto co předváděli mohlo někoho zaujmout, natož to vydržet poslouchat..ale třeba se pletu.. Nakonec je tento film vlastně skoro o ničem.. ----- Nechci to pořád jen urážet, ale toto mě vážně nenadchlo, zaujmout by to mohlo asi jen ty, co sledují české Kriminálky (typu Anděl a kdo ví co ještě), Ordinačky atp..to přirovnávám jen díky zkušenostem z upoutávek.(2.4.2015)

• - Ve filmu se objevuje velké množství počítačů Apple. Francesca (Paula Garcés) vlastní iBook G3 "Clamshell", Earl (French Stewart) používá pro svůj výzkum Powerbook G3, počítač v Zacově (Jesse Bradford) pokoji je iMac G3 a v laboratořích si můžeme povšimnout velkého počtu PowerMaců G4 a iBooků G3. (Kungfucius)