Zloději času

Clockstoppers

Zlodeji času

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2002, 91 min

A budeme zvedat hodnocení. Tahle ulítlá komedie totiž jakoby vypadla z 80. let a to se vším, co na té době miluju. Teenageři, ulítlý hlášky, šílený honičky, vůbec ne blbý humor (kolik srandy se dá užít se zastavením času a následnou pomstou všem prudičům). K tomu pohodová poprocková muzika, kterou jsem v té době poslouchal (Smash Mouth, Blink 182, Nickelback, Simple Plan), fajn efekty (zpomalování aut) a originální "přestřelky" s paintbolovými pistolemi. No a jako bonus docela fajn sci-fi příběh, který se dá brát vážně, ale ne natolik, aby se člověk nebavil. Frakes jako režisér nezklamal, aspoň mě ne.(27.12.2009)

• cross

I když chápu, že tento typ filmů není určen přímo mému věkovému zařazení, i snímky tohoto ražení se dají točit zábavně. Clockstoppers je film, který je sice značně kvalitně zvládnut po realizační stránce, nicméně obsah krutě zaostává za požadavky alespoň průměrně inteligentního bernardýna. Krom toho, děj neuvěřitelně pendluje mezižánrovými stokami a ve výsledku působí zcela znuděným dojmem. Takže, triky dobré, zbytek špatný, celkově nuda... Chápu však, že leckomu se film může i líbit a dokáži si představit i podstatně horší výsledek!(11.9.2003)

• igi B.

Ztráta času... Ta jedna hvězdička je tedy z >jablíčkového< plezíru snad jen za jméno zloducha - Gates! %-] . . . Logiku to jinak nemá a teď jdu otevřít vokna a vyvětrat všechen ten studenej vzduch... °-/ - - - P.S. Já chápu, že tenhle filmek je primárně určen hloupým americkým dětem. Asi i proto se všichni v něm >hrající< tak dramaticky grimasí a mají emoticky škubavé pohyby trupu i ve scénách, kdy jde relativně o hovno. A o tom to asi zase všechno je, že... Stop! - - - - - (Poprvé viděno /umocněno pitomým ořezem obrazu a s pitomým čudláckým dabingem/ 22.7.2011 na >znova cinema< , hodnocení 1050., komentář zde jako padesátý - 22.7.2011)(22.7.2011)

• slunicko2

Podbízivá lacinost pro teenagery. A je to zase tady. Americký teenager a pěkná holka, supervynález k průniku časem, (ne)dorozumění s otcem, DJ´s a Blink 182, prostě guláš pro U. S. schoolers, jak se patří. Spousty nelogických nesmyslů umocňují zřejmou scénáristickou neschopnost napsat příběh s hlavou a patou. Pouťový design hodinek symbolizuje celkové vyznění filmu. Kdo chodí rád na Matějskou, ten se pobaví.(27.8.2009)

• honajz

Na televizní (produkce Nickleodeon) film to má trikově a výpravou velmi slušné provedení, ale příběh je několikrát vylouhovaný pytlík s čajem, nalezený někde v odpadkovém koši u studií Universal, "říznutý" rádoby cool mladíkem, který je nezodpovědný a nepříjemný od pohledu, ale máme ho milovat pro jeho free styl - stejně jako ta "venezuelská" kráska, která by o něho v reálu neopřela ani kolo. Hezké triky se zastaveným časem, ale i na tomto poli jsme viděli hodně lepších filmů. Ale na nějaké sobotní odpoledne právě na Nicku je film v pohodě.(15.7.2012)

• - Ve filmu se objevuje velké množství počítačů Apple. Francesca (Paula Garcés) vlastní iBook G3 "Clamshell", Earl (French Stewart) používá pro svůj výzkum Powerbook G3, počítač v Zacově (Jesse Bradford) pokoji je iMac G3 a v laboratořích si můžeme povšimnout velkého počtu PowerMaců G4 a iBooků G3. (Kungfucius)