Zloději času

Zlodeji času

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2002, 91 min

• SallyZen

Frakesova režie je poněkud zmatená. Prve tu holku ten hošan pozve na rande, ona ho pošle někam. Na druhém rande ho znova pošle někam a když zjistí, že má stroj času, tak je s ním zadobře a vykládá mu jak se to rande vyvedlo a vrhá se s ním dál do dobrodružství. Já aspoň čekal, že s ní vyleze nějaká mrcha, která mu to chce čmajznout a ono nic. No každopádně, je to taková fantasy pohádka, která výrazně potěší leda vědce - teenagery a teenagery - hodinkáře, což ani jedno já bohužel nejsem. Prostě takovej filmík na jedno zkouknutí. A slovo THRILLER sem vůbec nepatří. 25%(22.7.2011)

• Olík

Prvotní myšlenka není zase tak úplně špatná, ale ubrat hlavním představitelům ještě pár let a můžeme vysílat v neděli od desíti ráno na ČT Déčko. Zloději času jsou opravdu až příliš dětští, než abych je bral vážně.......dospělí příběh s dětským provedením. Nejprve středoškolská teenagerovka, pak na akční notečku a to celé ve stylu Jů a Hele jedou na dovolenou......i když jak už jsem říkal, nějakého později narozeného diváka si Frakesovo hyperčasové dobrodružství určitě najde.(22.4.2014)

• Kozlowski8

Teenager Zak se náhodou dostane k hodinkám svého otce, v nichž je ukryt výsledek jeho vědecké práce. Lze jimi totiž regulovat tok času. Zpočátku se Zak a jeho kámoška velice baví tím, že mohou zastavit život okolo sebe. O vynález má však enormní zájem rovněž parta padouchů a to už taková zábava není...Samotný námět možná má něco do sebe, jiná věc je ale jeho zpracování, a to nemám na mysli technickou stránku věci, zvláštní efekty apod. Film byl celkově odfláknutý, nezáživný až stupidní a prostě zbytečný. 35%.(4.11.2015)

• choze

"VY JSTE NORMÁLNÍ MAGOR!" "NORMÁLNÍ MAGOR? TO SE VYLUČUJE." Ze všeho nejvíc to připomíná NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI naklonovaný do podoby pilotu k seriálu pro mládež - stroj času sestrojený potrhlým vědcem se ocitá v rukou superpohodového (tj. brutálně dovádějícího na kole a hrajícího na kytaru) teenagera... Jenže Jonathan Frakes (propadák THUNDERBIRDS) není Robert Zemeckis, Jesse Bradford není Michael J. Fox, French Stewart není Christopher Lloyd a tak bych mohl pokračovat donekonečna, ale nebudu, protože hlavní problém tkví jako u většiny filmů ve scénáři. Námět s hyperčasem měl potenciál i originalitu, ale scénaristé (3!) se spokojili jen s tradiční honičkou se zlými vládními agenty, co si chtějí vynález přisvojit. A představa pana režiséra o filmu pro mládež zase začíná a končí u podmáznutí děje dvěma písničkami od Blink 182. Triků je dost a většinu času jsou v pohodě, zřejmě taky spolkly většinu šestadvacetimilionového rozpočtu. Tragičtí jsou ale herci, Bradford je otravný frajírek, Stewart zuřivě a veletrapně přehrává a Michael Biehn předvádí velmi vlažného padoucha. Pokud vás tankují filmy o cestování časem, doporučuji skvělý OSUDOVÝ DOTEK.(21.8.2006)

• Likan7

Zloději času je ve všem průměrný, nezajímavý, v první polovině celkem ucházející a občas vtipný, ale v poslední půl hodině šíleně nudný film, který dávají na Nově v neděli dopoledne, a pokud u toho budete dělat tak 10 dalších věcí, nebude to zas tak špatný. Nejzajímavějším na celém filmu je, že ho režíroval ten panďulák z Věřte nevěřte :-)(27.4.2017)

• - Ve filmu se objevuje velké množství počítačů Apple. Francesca (Paula Garcés) vlastní iBook G3 "Clamshell", Earl (French Stewart) používá pro svůj výzkum Powerbook G3, počítač v Zacově (Jesse Bradford) pokoji je iMac G3 a v laboratořích si můžeme povšimnout velkého počtu PowerMaců G4 a iBooků G3. (Kungfucius)