poster

Mach a Šebestová k tabuli!

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1985, 69 min

Předloha:

Miloš Macourek (kniha)

Hudba:

Luboš Fišer

Hrají:

Petr Nárožný
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (127)

 • SeBig
  ****

  Klasika, hlavně Nárožnýho hlas dělá své.(14.9.2016)

 • golfista
  *****

  Pospojování známých příhod chvílemi skřípe, ale je to naprostá klasika :)(11.5.2003)

 • Tosim
  *****

  Nechtěl bych teda být v kůži nikoho, kdo na tomhle filmu dělal. Vybírat to nejkultovnější z kultu ;-)(15.5.2003)

 • Radek99
  *****

  Nápad spojit epizody legendárního večerníčku do podoby celovečerního filmu byl šťastný...ale popravdě, dalo by se na něm v případě Macha a Šebestové vůbec něco zkazit?(3.12.2011)

 • Karlos80
  *****

  Česká animovaná klasika na kterou se kdykoliv a rád podívám i dnes po těch dlouhých letech se stejným nadšením a vervou jako tenkrát. Co víc k tomto výtečnému animáku navíc skvěle nadabovanému (což tenkrát nebyl až zas takový velký problém) dodat. Snad jen to že se jedná o první celovečerní střihový film těchto dvou hrdinů sestavený ze třinácti původních krátkých seriálových epiziod. Jinak všechny ty neobyčejná dobrodružství žáků III. B Macha a Šebestové společně se svým čtyřnohým přítelem Jonatánem a kouzelným sluchátkem můžeme v naší televizi vídat už někdy od roku 1976. K jednotlivým krátkým epizodám: nejlepší jednioznačně ta s Kropáčkem který měl angínu, pak třeba ta s neandrtálcem Františkem Bumlem (Vumlem) který se stále vymlouval na dobu ledovou a nebo ta na cizí planetě, kde se zas setkali z divnou paní učitelkou, která jim dala ještě divnější početní úlohu (tu o jedné květině bez listu, druhé bez nohy, a třetí bez prstu, a to vše prý kolik to dělá celkem dní) a s funící příšerou Zababou. Za 5* už jen proto že je to kult.(2.9.2006)

 • Skejpr
  ****

  V podstatě večerníček pospojovaný v celovečerní film, na ploše krátkých příběhů to funguje lépe.(11.6.2009)

 • Psema
  *****

  Ta epizodičnost je sice jasně patrná, ale stejně si tohle dám, kdykoliv je příležitost.(31.1.2007)

 • sud
  ****

  Závěrečnou epizodu, kdy se Horáček s Pažoutem zmocní kouzelného sluchátka, promění se v obry a vyžadují na soudružce učitelce samé jedničky, jsem měl vždycky nejradši. Klasika. 85%.(30.8.2009)

 • lesumir
  ***

  Legendární večerníček, který by bez Petra Nárožného byl někde úplně jinde. Líbilo se mi to, ale ta největší mánie jde dost mimo mne.(18.6.2006)

 • Hrabka
  ****

  Žáci 3.B Mach a Šebestová jsou nedílnou součástí dětských let strávených ve společnosti televize. Jejich příhody obsahují vše, co dokáže zaujmout malé diváky. Pro mě to není na 5* z jediného důvodu a to že v té době pro mě existovaly mnohem lepší filmy či seriály a tuto povedenou dvojku jsem zas tak nemiloval.(28.8.2009)

 • LiVentura
  ****

  To jsou přeci naše dětské filmy..(24.5.2014)

 • juta
  ***

  Je pěkné, jak si člověk i po tak dlouhé době vybavuje přesně tón hlasu Petra Nárožného, který bude zrovna následovat, je vidno, že jsem se Macha a Šebestové nakoukal dost a výběr těch nejlepších dílů tomu napomohlo. Mně to teda vůbec nevadí, ale v dnešní divné době by už asi neprošlo, aby bylo v pohádce zobrazováno takové násilí jako na bacilech, které Šebestová vraždí nějakou vidličkou a stejně tak stereotypy, kdy Mach je od toho, aby přemýšlel a Šebestová aby uklízela. :D(9.12.2018)

 • Stegr
  *****

  90% - Klasika, kterou si bez namluvení Petrem Nárožným ani neumím představit...(22.6.2007)

 • Webb
  ****

  Výborné příhody Mach a Šebestový ze školního prostředí i jako bojovníky s bacily, obry Horáčkem a Pažoutem, kteří ve 3. B zůstali a propadávali až byli dospělí a měli děti. Mach a Šebestová či pes Jonatán také a tak by to mohlo pokračovat z generace na generaci..... :-)(10.4.2009)

 • lamps
  *****

  Úžasné! Možná to nejlepší, co kdy český animovaný film vyprodukoval...(31.7.2012)

 • WANDRWALL
  ***

  Jahůdka z hokynářství.***(2.10.2010)(2.10.2010)

 • boshke
  *****

  "To víte. Doba ledová je doba ledová." Hlavně perfektní Nárožný. Ale i ty epizody jsou fajn... 90%(15.10.2016)

 • bassator
  ****

  Viděno 5x cca - 70%(20.11.2009)

 • nascendi
  ***

  Dôvodom pre pozretie si tohto filmu bolo iba jeho zaradenie do rebríčka najlepších filmov podľa hodnotení užívateľov ČSFD. Inak by jeho sledovanie mohlo byť prejavom začínajúcej stareckej demencie, veď v čase jeho premiéry som bol mužom stredného veku. Kresby Adolfa Borna majú nezameniteľný rukopis, Petr Nárožný poskytol filmu nezameniteľný komentár. Nečudo, že film získal u českých divákov obľubu, blízku kultu. Mňa pochopiteľne nechal v úlohe nezaujatého pozorovateľa, pre ktorého tri hviezdičky tvoria bodku za stretnutím s dvoma žiačikmi 3. B.(1.1.2015)

 • Adam Bernau
  ***

  Seriál má u mne hvězdiček pět. Pseudovytvoření filmu spojením několika starých epizod nic moc, ale nostalgický závěr "jak vyrostli" se povedl. Sluchátko - Druhá generace mě dostávala hlavně ortodoxním "Hele, Machu" - "Hele, Machová".(22.4.2011)

 • Ištván87
  *****

  Jedna květina bez listů, druhá bez nohy a třetí bez prstů, to máme rovných pět hvězdiček.(3.3.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace