Kdo by neznal jednu z nejznámějších filmových písniček "Když se načančám". Tuto a další písničky (např. "Taková jsem já", "Princezny jdou si hajnout" či "Nevadí, to zvládnem") si můžete znovu vychutnat v této oblíbené hudební pohádce režiséra J. Adamce, který do hlavních rolí Běly a prince Davida obsadil I. Andrlovou a M. Vladyku. Královský pár si zahráli J. Bohdalová a P. Nárožný. Teď už se ale přenesme do královského sídla. Princ David v zápalu boje při šermu rozbije zrcadlo. Potrestána je však služebná Běla, která je za zrcadla zodpovědná. Ponížená a zklamaná odchází ze zámku. Král se vzápětí rozhodne oženit svého syna. Jak ale vybrat tu pravou princeznu? Pomocí tří úkolů (musí oškrábat brambory, ušít vestu a složit a zazpívat písničku), při jejichž plnění bude princeznám Babetě a Brigitě pomáhat služebná Běla, k nepoznání převlečená v mužském převleku. Kdo nakonec dostane prince za muže, je tedy nasnadě… (Česká televize)

meda2016

Obvyklý koncept pohádky hvězdně povyšuje nádherný hlas Karla Černocha, koncert Petra Nárožného, Vlastimila Bedrny a Jiřiny Bohdalové, písničky princezen. ... Když se načančám je tak dobrá, že by ji mohla mít i ABBA jako titulní svého budoucího alba. ... Druhá půle už se táhne ale z hodnocení neuberu. ... Pak, jestli vzpomináte, pokračování ještě ozdobí výkon Romana Skamene jako maršálka. ()

PTuranyi

Štandardne dobrá, ale vcelku priemerná rozprávková inscenácia. Príbeh je celkom originálny a produkcia celkom dobrá. Z hercov je najpresvedčivejší Petr Nárožný ako kráľ Bedřich zvaný Spěšný (Směšný/Úspěšný), ktorý je pôvodcom väčšiny bonmotov. Karel Černoch je naproti tomu herecky slabší. Hudba Jiřího Zmožka je nuda a dosť ničia rozprávkovú atmosféru. ()

Kontryhelka

Tahle hudební pohádka byla moc krásná a jako dítě jsem ji milovala. Vtipný byl král v podání Petra Nárožného a i Jiřina Bohdalová jako královna byla vtipná. ()

lapatata

Nechápu proč ti herci neotevírají pusu přesně na playback. Vůbec to nesedí a neskutečně to strhává úroveň této pohádky směrem dolů. Ale Nárožný a Kretschmerová jsou prostě dokonalí. ()

27p16and41p6

Má to nápad, má to krásné písničky, jenom je to teda trochu levně natočeno a ty herecké výkony taky nic extra. Ale pro děti supr blbina a právě za písničky a nápad dávám 4 kousky. ()

Luciaaas2

Skvělé chytlávé písničky, pohádka průměrná, Dobří herci i zpěváci a přesto dávám plný počet, mě se to líbilo a líbí dodnes. ()

Tanulin

Tohle je důkaz, že pod dobrou taktovkou lze natočit chytlavou nízkonákladovou pohádku, kterou si pustíte kdykoli a rádi.Výborné obsazení a laskavý humor. ()

Sansnom70

Pěkná pohádka, krásné kostýmy, skvělí herci a nádherné písničky. Na to že to byla pohádka jen ze studia, tak je skvělá. Kdo máte rádi pohádky, tak si ji nenechte ujít ale myslím, že moc lidí kteří ještě tuto pohádku neviděli asi moc nebude. Škoda jen že autor hudby udělal hudbu jen ke dvěma pohádkám. Myslím že by i jiným pohádkám slušeli Zmožkovy písničky :o) ()

soukyd33

Nárožný je vážně dobrý jako král. 😀 Pohádka o lásce, která bude dosti komplikovaná. Jsou zde krásné písničky, a Ivana Andrlová je krásná. 👍 Naopak princ je zde od začátku pěkný kvítko, a nechce přiznat žádnou chybu. Princezny jsou hrozné bůů. 😀 Je to dobrá komedie. Poznámka: Ty hlášky jsou TOP. 😀👍 Hvězdiček 4 ()

Mistr119

Kupodivu jsem tuhle pohádku zatím nikdy neviděl v kuse... :) Baví Nárožný v roli krále, muzikálové pojetí je taky velmi zajímavé s chytlavými melodiemi, ale je celkem jasné, jak to skončí už na začátku... :) ()

quokam

Jemne ideologicka pohadka, ve ktere se neveri na zazraky, kde nema jakekoliv magicno ani zdibek prostoru, materialismus, kam se podiva. Ale natocena velmi kouzelne a mile, se skvelou Ivankou A,  Karlem Cernochem, vytecnym komedialnim duem Bohdalka + Narozny. Papindeklove kulisy jsou vice nez kompenzované nadhernymi kostymi a u chytlavych pisnicek vlastne ani nevadi, ze je zpivaj jine hlasy, ktere se netrefuji do oteviranych ust. Napr u duu Androlova + Bartosova to vlastne clovek ani nepozna. 7.5/10 ()

Honza__St.

Jedna z těch nesmrtelných pohádek, které nesmí chybět snad na žádné Vánoce. A neméně nesmrtelné písničky jako Máme tu další dobrý den nebo Když se načančám. Prostě kult. ()

gerry007

Hodnotím pěti, hezká pohádka, bezvadní Petr Nárožný a Jiřina Bohdalová a pěkné písničky. Takové pohádky se už dnes netočí. A je to škoda. ()

axelson

Karla Cernocha jsem měl moc rád.Pohádka humorná,plná seku hlavně od P.Nárožného a J.Bohdalové.Ale asi nej.Ivanka Andrdlová moje velká láska v dětství. ()

Kil

Moje oblíbená pohádka z dětství, resp. oblíbená pohádka mojí mámy, která do mě pořád dokola hustila písničky z této pohádky a ještě dnes si tento soundtrack občas poslechu :-p. Kromě písniček bych však také ocenil Nárožného a Bohdalovou, jsou tu prostě vtipní :). ()

nicky.2000

Jako dítě jsem tuhle pohádku zřejmě nedokázala ocenit tak jako v dospělosti. Síla textů všech písniček je naprosto neuvěřitelná, Petr Nárožný a Jiřina Bohdalová jako královský pár jsou dokonalí, humor dotažený do konce. Jedna z mých oblíbených. ()