Dospívající Kristina Kleinburgerová, dcera velitele pevnosti koncentračního tábora, přijíždí z bombardovaného Berlína za svými rodiči, jejichž život pro ni představuje svět harmonie a klidu. Rodiče se pokusí její iluze ještě upevnit hodinami baletu, kterými ji má provázet bývala maďarská primabalerína. V jediném dni se tak vzdor záměrům a plánům otce, typického německého důstojníka, hroutí Kristininy představy a iluze o společnosti rodičů a jistotách domova a celá zvrácenost a zrůdnost německého válečného a totalitního mechanismu před ní vystupuje s tragickou neúprosností i s ozvěnou blížícího se konce války. Příběh, místo a postavy filmu jsou smyšlené, pouze tragika osudů je skutečná. (oficiální text distributora)

kajas

Ester Geislerová je mi svými hereckými výkony mnohem bližší než její starší sestra. Film je na televizní produkci celkem povedený, zkrátila bych ovšem nudnou první polovinu. ()

angel74

Docela silný příběh, odehrávající se během jediného dne 6. června 1944 v těsné blízkosti terezínské pevnosti, jemuž vévodí skvělé herecké výkony většiny zúčastněných. Vyzdvihnout musím především charismatického Borise Rösnera v roli nekompromisního nacistického pohlavára. Mezi ženami mě nejvíce zaujala Zdena Studenková, které se povedlo téměř dokonale vystihnout tragický rozměr postavy. V souvislosti s názvem si pozornost zaslouží i nádherné baletní kreace v podání Lucie Holánkové. Myslím si, že v rámci televizní produkce jde o vysoce nadprůměrný film. (75%) ()

Mylouch

Nosný námět v jehož zpracování herci neuhrají role a vše se topí v obvyklé Polesného režijní dramatické nevystavěnosti. Balet Holánkové super. 2-3* ()

wader

Boris Rösner, kterého jinak jako herce nemám příliš rád, byl v roli nacistického důstojníka naprosto věrohodný. ()

Koryntos

Sám o sobě,závěr by samotný stačil na 5 *. Přiznám se, když jsem film před hodně dávnými časy viděla poprvé, byla jsem z něho daleko více unesena. Když ho vidím dnes, tak mi na něm hrozně vadí jedna věc, prostě nemám ráda, když by postavy měly mluvit německy a jediné co je tam německé je pozdrav vůdci, prostě čeština tomu ubírá na dramatičnosti, to samé v písni o Rudé růži, nechápu, proč je ta píseň česky, protože česky to prostě zní hrozně měkce. ()

wosho

Příběh má rozhodně potenciál na velké drama. Bohužel je příliš televizně zpracováne. Ale na postavu velitele SS B. Rösnera nikdy nezapomenu. ()

Paity

Boris Rosner jako esesák nepřekonatelný. Už jen kvůli tomu svému pověstnému oku ho nešlo vybrat lépe. Ovšem realita filmu je pořádně stísňující. ()

Mafian

Povedený film, který by možná nesklidil moc dobrý ohlas, kdyby šlo o Hollywoodskou produkci, ale jako televizní tvorba z českých studií je to až překvapivě dobré. Vzhledem k nepříliš pěknému hodnocení zde a všudepřítomné kritice Hodiny tance a lásky lehce cítím povinnost si trochu nadhodnotit. Ale proč ne? ()

Ynés

Myslím, že zas takový propadák to není, vždyť se jedná o televizní projekt, a ty bychom měli většinou brát mírně s rezervou. Přiznám se, že jsem přeci jenom čekala i něco více, začátek sliboval velmi povedené drama, které nakonec vyústilo kamsi do ztracena. Ale byl to slušný pokus. Spíš tak na 3+ než na čisté 3*. ()

ypres.bass

Poměrně zdařilé zpracování příbehu o ztrátě iluzí a morální krutosti. Musím vyzvednout především výkony B.Rösnera a E.Geislerové. Oproti tomu výkon Z.Studénkové se mi zdál poměrně nevýrazný. Škoda jen že film nebyl hlouběji rozpracován třeba do dvou dílů. --- 75% ()

Rokle

Zůstalo to pouze inscenační hrou, zvrácenost doby a nevědomost mladé Kristiny jsem na rozdíl od knihy nijak nepocítil. Za nejvíce povedené považuji baletní kreace, což je smutné na film pojednávajícím o zrůdnostech, které se během toho času odehrály. ()

Drom

Další v řadě sterilních nízkorozpočtovek na milionkrát využité téma německého útlaku menšiny (poznávací znamení: velkej nos). Mluvit überführer Borise Rösnera německy, byl by to dokonalý zážitek z jeho herectví. To bohužel neplatí o větší části ostatního obsazení rolí. Jedna z hlavních hrdinek, dcera přesvědčivého velitele Kleinburgera, mi svým přehráváním vše vyloženě znechucovala, Ester Geislerové pak zdatně sekunduje chabý herecký výkon Lucie Horákové. Zlata Adamovská moc prostoru neměla a až na pár nácíčků, kteří si to střihli (čímž nemyslím Pavla Nového, kterej ač plešatý řvouce jako árijec nepřesvědčil), žádné vzrůšo. V poměrně fantaskním a naivně zpracovaném příběhu mluví všichni česky, jediným dalším světlým a silnějším momentem je happy end šťastného opětovného shledání tanečnice s rodinou na cestě do východních věčných lovišť (luxusně a na náklady Říše, jak jinak). Není to vyloženě slabota, ale já bych si to už nepustil, protože interpretace už tak dost profláknutého druhu zápletky byla vážně nudná až trapná. ()

tranquill

"Mně jich není líto... největší chybou lidstva je slabost..." Válečné drama se dotýká jednotlivých postav nacistů. I někteří z nich byli lidé... ale především zrůdy! "Říše je v řiti..." Zaplaťpánbu za to! ()

spacylemon

Mělo to být asi strašně mrazivé drama... hm, asi těžko... celou dobu tam akorát pobíhají děsně legrační a uřvaní esesáci v čele s obzvláště bezcitným Zachem, do toho ta primabalerína (což o to, tancuje hezky) háže pohledy, za jaké by se nemusela stydět herečka z venezuelské telenovely v 11 dopoledne a vrcholem všeho je nejmladší Geislerka, která má být asi tak jako nevinně naivní, přitom je celou dobu jenom úplně blbá... Snad jenom dvě věci zvedají tuhle fušeřinu - Rösnerovo charisma a pak zajímavá předloha, která mě donutila dodívat se až do konce. ()

alonsanfan

Hranice nepříliš povedené televizní inscenace výrazně překračuje pouze Boris Rösner, svou osobností, charismem i úžasným herectvím. Jeho postava je až démonicky nelidská, fanaticky lpcí na dodržování nestvůrných předpisů ohledně chodu tábora, ale přitom živoucí. Jeho jediným hereckým partnerem je civilní Jan Novotný. Zbytek ansámblu je ovšem tragický. Zajímavý herecký výkon podává Roman Zach. Jeho postava je bohužel zajímavá pouze jeho postavou (měří asi 2 metry). Jinak přehrává plachost rysa v tatranských hvozdech a toporností se limitně blíží borovému trámu o průřezu 120*120 a délce několik kilometrů. Afektované přehrávání je charakteristické i pro postavu kur... pardon umělkyně Zdenky Studénkové. A nevýraznost zase hlavním atributem Ester Geislerové. ()

caba

Po dlouhé době pro mne zážitek u televizní obrazovky.Výborné herecké výkony ,hlavně ---Boris Rösner (který byl vždy pan herec) a Roman Zach v rolích nacistických důstojníků.Také ženské role dobře obsazené , úžasná Zdena Studénková.Posazení příběhu do konce války ,prostředí kde se filmovalo ,krásná hudba,to vše zapůsobilo tak ,že jsem měla sevřenou hruď a nakonec slzy v očích. ()