Dospívající Kristina Kleinburgerová, dcera velitele pevnosti koncentračního tábora, přijíždí z bombardovaného Berlína za svými rodiči, jejichž život pro ni představuje svět harmonie a klidu. Rodiče se pokusí její iluze ještě upevnit hodinami baletu, kterými ji má provázet bývala maďarská primabalerína. V jediném dni se tak vzdor záměrům a plánům otce, typického německého důstojníka, hroutí Kristininy představy a iluze o společnosti rodičů a jistotách domova a celá zvrácenost a zrůdnost německého válečného a totalitního mechanismu před ní vystupuje s tragickou neúprosností i s ozvěnou blížícího se konce války. Příběh, místo a postavy filmu jsou smyšlené, pouze tragika osudů je skutečná. (oficiální text distributora)

rivah

Film jsem si vybral k doplnění rolí Borise Rösnera - a to jsem neměl dělat! Scénář je snůška scén postrádajících věrohodnost, třeba ta, jak židovka má strach ze sprch - o plynu z nich přece nikdo nevěděl, dokud se nedostal do koncentráku. A mnoho jiných...Režie ty nevěrohodnosti jen zesílila a výsledek může působit jen na ty, kteří o tehdejší realitě nemají reálnou představu. A kdyby se někdo chtěl dovědět, jak to v Terezíně skutečně vypadalo, tak doporučuji Radokovu DALEKOU CESTU. (Hvězdičky za herecké výkony) ()

Belsazar

Letí. Rozumíš? Tam se vyloďují a tady letí. Říše je v řiti. V řiti. V řiti. Škoda těch trapných chvil. Jeden z případů, kdy jsem viděl opravdu dobrý film, ale jeho vady ho sráží víc, než je mi po chuti. Škoda. ()

ostravak30

Herecké obsazení je sice dobré, ale tak nějak to na mě správně nepůsobilo. Bývalo samozřejmostí, že vysocí nácci drželi své rodiny pryč od všeho špatného a příbuzní tak vůbec nevěřili, kolika zvěrstev se dopustili na jiných. Ester Geislerová je v tomhle ohledu správně naivní. Možná mohl být propracovanější kontrast koncentrované hrůzy - obžerství a pohodičky, kterou měli náckové - naivita mladé dívky. ()

Lish84

Od režiséra Viktora Polesného se filmu, který by se mi líbil, asi nedočkám. Přitom příběh o dceři nacisty, která postupně zjišťuje, čemu vlastně její otec slouží, je tak vzrušující téma! Jenže to by se režisér nesměl vyžívat v dlouhých záběrech na tancující dívku a myslet si, že když detailně zabere vodu v řece, kdovíjaká to není přírodní symbolika a hlavně kdovíjaké tím netvoří umění. Kdyby se radši soustředil na tempo příběhu a na dramatické situace, síla příběhu by se projevila sama. Co se týče herců: výborný Boris Rösner, ale ostatní nic moc - zejména dost nepřirozený Roman Zach. ()

TerP

Chladný Weissmüller, židovská primabalerína, německá dívka, která milovala balet... Na TV film to nebylo špatné, někdy ale příliš dlouhé a nepochopitelné. Asi ještě nejsem připravena na druhořadé filmy o druhé světové válci. Moc mi to bohužel neřeklo a nedalo. ()

Phex

Se divím, že film nemá červený čtvereček...Pro mě nadprůměr. Až na závěr filmu s kterým si tvůrci jakoby nevěděli rady. Jinak velice dobře napsané postavy, hezky rozvinutá zápletka, zajimavé prostředí i doba. Film je natočen dle knihy Pavla Kohouta, která vyšla v roce 1989. Což je dle mého nejvíce opomíjený český spisovatel a dramatik. ()

m.xFuck

Polovičatost příběhu, který ani není příběhem, je zajímavá. Jedná se vlastně o jakýsi vhled do dění v tu správnou dobu. Na televizní produkci překvapivě dobré. ()

Aniki

Věhlasní autoři sice vytvořili dílko v mnohém silně nadprůměrné, ovšem na druhé straně tak okatě televizní i se všemi těmi tv neduhy, že to až přímo bilo do tváře. Rösner nezklamal ani trošičku, Novotný odehrál svůj pravidelně vysoký standard, až překvapivě dobrá byla Studénková včetně její emotivně laděné písně "Růže, růže, růžičko" a velké plus rozhodně zaslouží baleťanda Holánková, která působila velmi přesvědčivě. Sečteno, podtrženo, slušný průměr. ()

FISSSH

Depresivní...atmosférou, výbornými výkony (B. Rösner se té německé uniformy už jen tak nezbaví...). Celkem zvláštní závěr. ()

Crust

Vynikající film s netradičním námětem o dospívající dceři nacistického pohlavára, kterou naprosto skvostně zahrála Ester Geislerová, jejiž citlivé sociální vnímání a empatie je nahrubo konfrontováno se zrůdností nacistické ideologie a realitou, před níž byla doposud chráněna. Z hereckých výkonů nejde nevyzdvihnout i Borise Rösnera v roli jejícho otce a Romana Zacha v roli ambiciózního náckovského eléva. ()

Figuska

Viděla jsem hodně filmů na toto téma, ale toto ve mně bohužel nevyvolalo žádné emoce ani zájem o knihu. Herci hrají dobře, ale nějak mi celkově nesedí. Mrzí mě to, ale jako film je to slabé. Škoda. ()

PTuranyi

Film sa snaží podať posledné hodiny konca Nemeckého víťazného ťaženia prostredníctvom pohľadu na dcéry veliteľa nemeckého väzenia počas prípravy oslavy jej narodenín. Do pozadia vojnových udalostí vplieta zároveň ľúbostný príbeh dcéry a "cherubína" a ďalšieho páru. Žiaľ spracovanie končí na úrovni inscenácie a herecké výkony sú priemerné. ()

Cesty timem

Dnes jsem při skouknutí po letech zvýšil hodnocení ze 3 na 4*. A to vzhledem k excelentnímu Rösnerovi. Jak také jinak u tohoto Pana herce. ()

DrifterSoul

NÁMĚT dobrý, přes silně depresivní prostředí a okolnosti. PROVEDENÍ prkenné. Herecké výkony křečovité a nepřesvědčivé. Ani Boris Rösner to nemohl zachránit. Většina postav se chová jako přehnané karikatury. (Ale tohle přece nebylo myšleno jako komedie; téma je příliš smutné a závažné !). Jediný, kdo působí sympaticky a docela uvěřitelně, je ta křehká maďarská baletka. Za její taneční kreace a předlohu Pavla Kohouta alespoň 2*. ()

aquarkko

Strašný, jak se Češi nikdy nenaučijou vyslovovat ü a ö... Nenaplněný potenciál. Velká škoda, protože Rösner byl jeden z nejcharismatičtějších herců, nebýt jeho, nemělo by snad ani smysl na to koukat. ()