Hádkovi

• angličtina Hádek Family (festivalový název) (více)

Když se sejde rodina, je to vždy radost. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a už to s ním vůbec nevypadá dobře. Bráchové jsou každý úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je pro ně nezbytnou součástí života. Ve vzduchu visí dědictví po dědečkovi, ale na schůzku dorazí i otec obou bratrů s důležitou novinkou. Dědeček chce s nimi se všemi jet k moři, aby ho jednou v životě viděl. Mají se tedy o čem bavit, ale naráží na jeden problém. Nikdy se neshodnou a pokaždé skončí tím, že se pohádají. Jmenují se Hádkovi. (Bontonfilm)

ANTYCHRYST

1 byt 5 herců..ne tohle není divadlo ale komorní Česká komedie ..kde stačí skvěle napsané dialogy a herecké umění této pětice:) jediný co ty umíš je si honit bradavky :) :) (Pravda že na ty trcivky Sandry byl dost často záběr:):) 80% bylo to zábavné a dosti ze zivota :) ()

dogma97

Nováková si ukousla příliš velké sousto - takto prostoduchou zápletku, vhodnou snad pro formát bakalářské povídky (pro nepamětníky levná krátkometrážní TV komedie) by na rozměr kvalitního celovečeráku svedl rozvést jen mistr scénárista (a jestli vůbec), kterým začátečnice Sandra logicky být nemůže. A nemyslím, že by její dílo dokázal o mnoho lépe zpracovat zkušenější režisér, než je Moravec. Sice se za to stydím, ale jediná scéna, která mě přiměla k úsměvu, je stylizovaná hromadná "rvačka" v závěru... ()

Solverino odpad!

Otřesná záležitost! Pokud jste viděli trailer, viděli jste to nejlepší a už nic dalšího vidět nepotřebujete. Trailer je pytlík Pigi čaje, který je v celém filmu vymáchán asi 100x a už nic dalšího zajímavého neuvidíte. Snad vyjma bradavek a hýždí Sandry Novákové. ()

MartinTerran

Další komorní český film za poslední dobu a opět dobrá podívaná i když o cosik slabší. Samozřejmě je to zde vyhnáno do krajnosti i když nevylučuji, že to podobně v nějakých rodinách tak může vypadat. Herecky to bylo zahráno dobře a já jsem se dobře bavil. Hodnocení: 76/100. ()

DJ Kritik

Toto považovať za komédiu je úchylné. Toto je film o neurotickej ženskej, bláznivom manželovi a opitej rodinnej seance. Pozeral som to z nechuťou, pretože to nedávalo žiaden zmysel. To, že sa zídu hyeny v byte nieje predsa nič než stupidita. ()

mirkath1

No vida, jde to, když najdou dobré téma. Tohle je o lidech. Kdo se v příběhu alespoň trochu nenašel ať se podívá do zrcadla. Dobře nastavené  i když trochu přehnaně. ()

JosefTomas

Tak jsem si projel všechny recenze na Hádkovi a až na pár (doslova) výjimek se neshodnu ani s jednou. Málo vtipů? Já se smál od půlky konzistentně. Špatná satira? Vyhroceně (až groteskně) patrná a úderná. Nic moc dramedy? To souhlas, ale z důvodu, že to je jako říkat o tomto filmu "Nic moc slasher.", protože Hádkovi dramedy rozhodně nejsou a nechtějí být (i když úderný závěr mohl tuhle myšlenku některým lidem vnuknout, co já vím?). Jsou totiž svižnou komedií, lehkou a prostou. Zároveň ale dostatečně jinou od těch přes kopírák stejných tuzemských vztahovek, kterých jenom letos vyšlo nejmíň 6 (můj střídmý a pravděpodobně milný odhad). Jestli Vojta Moravec bude v autorské tvorbě pokračovat tímto způsobem, zlobit se rozhodně nebudu. Ostatně má za následek jeden z nejlepších tuzemských studentských filmů, co jsem viděl (Vesnice roku), takže jen poprosím: Už žádné další Matky. ()

Tominni

Moc jsem od filmu nečekal a nakonec jsem se opravdu pobavil, solidní konverzační komedie. Hodně překvapivě ji táhne 'vymaštěná' Sandra Nováková, kvůli ní dávám nakonec hvězdu navíc, protože byla tentokrát herecky přesná a její hlášky patřili k tomu nejlepšímu. ()

PlysovyMacko

Rodinné vzťahy zo života. Ukričaná konverzačka, v ktorej sa členovia rodiny hádajú o dedičstvo, čo je v tomto prípade byt . Príbeh sa odohráva v reálnom čase na jednom mieste. Herci sú fajn. ()

ostravak30

Hádkovi jsou pro mě jedno z největších překvapení posledních let. Jedná se o výbornou konverzační komedii, která mi nejvíc připomínala film Vlastníci. V obou případech jde vlastně o jednu místnost a několik rozličných postav, které spolu konverzují. A v obou případech se na těch konverzacích projevují klasické české vlastnosti, ale i aktuální témata posledních let. Ve zdejším případě to je třeba falešné vlastenectví a víra v pravdivost internetu či čtení fake news - trochu ohrané poslední dobou a stále častější. Filmu je vyčítáno, že nejde o moc chytrý humor. Pravda. Hádkovi se hádají a v hádkách na sebe vytahují nejrůznější pitomosti. Na druhé straně manželky zrovna neoplývají bůhvíjakým intelektem a oba manželé jsou zase podpantofláci. Jenže film je k tomu skvěle obsazen a opravdu zábavné konverzace by podle mě obstály i na divadle, kde by děj chytil ještě zcela jinou atmosféru. Škoda jen, že třeba Lucie Polišenská nedostala více prostoru. Je třeba ještě dodat, že vynikající byla i hudba. Tak schválně, kolik rodin se v tom poznalo? Vojtěch Moravec a Sandra Nováková spolu napsali a produkovali první film. Z čeho asi tak vycházeli? Že by z vlastních zkušeností? Pokud je základní měrou pro komedii schopnost diváka se smát, pak tenhle film ji prostě splnil. ()

kubas369

5/10. Spíše než humorné, tak je to trapné až nepříjemně trapné, postavy jsou jen jednovrstvé karikatury bez duše. Vím o co se tady scénář snaží ale bohužel nedokáže to vyvažovat občas něčím srdečním nebo chytrým, vše jde jen jedním směrem a to tupostí. Zase člověk musí uznat, že hlavně Nováková s Čvančarovou si ty prvotřídní slepice a kravky dávají totálně na jedničku. ()

Alden_Larson

Od tvůrců filmu Matky jsem toho opravdu moc nečekal, ale nakonec mě tento film mile překvapil. Je mnohem lepší než Matky ve všech aspektech. Děj i postavy jsou zajímvé, prezentace je fajn a hudba je dobrá. Herecké výkony byly taky dobré, ale Jakub Prachař má pořád jeden problém, přijde mi, že on v každém filmu hraje sám sebe. Film je vtipný, ale ke konci v něm nastane jedna politická debata, jejíž dialog mi přišel hrozně vnucený. Slow-motion souboj si taky mohli odpustit. 7/10 ()

Raskoslav

Další cringe pokus o vtipnou komedii parodující české domácnosti.  Hvězdička za finální sprdnutí, a že se celou dobu dalo aspoň koukat na Sandru Novákovou. Jinak bída. ()