36. komnata Shaolinu

• Česko 36 komnat Šaolinu (více)

V 15. století ovládali velkou část Číny Mandžuové. Čínský národ byl krvavě potlačován. Student Liu Ju Té je přesvědčen, že národ má šanci se ubránit jedině když bude ovládat bojovou techniku sha-olinských mnichů. Po dobrodružném útěku z Kantonu se dostává do odlehlého kláštera. Je přijat do řádu a po počátečních těžkostech projde všemi 35 komorami různých stadií techniku kung fu. Jako mistr všech bojových technik se Liu vrací do Kantonu a dává se do boje s nenáviděnými Mandžuy. V divokém souboji pokoří jejich vůdce Tien Taa a zakládá 36. komoru, která má národ vést k odboji… (Intersonic)

Kosmik 1

Jeden z těch lepších Shaolinů, kde uvidíme množství bojů, sáhodlouhý trénink v jednotlivých komnatách shaolinského kláštera a taky Liu Yu-Teho, který se potácí od počátků výcviku a nakonec se z něj stane mistr nové komnaty. Příběh je dobrý, hlavní záporák taky něco umí a film má 115min, takže o zábavu je dlouze postaráno a stopáž byla využita dokonale. Nenudil jsem se ani minutu. 90% ()

drackula

Príjemne ma prekvapilo, že sa film neberie príliš vážne a sú tam aj komediálne prvky. Výcvik je zaujímavý a celkovo cesta cez všetkých 35 komnát má dostatočnú dynamiku a ani na chvíľu nenudí. Určite sa pozriem aj na pokračovanie. 80% Netflix ()

Molir

Klasika a legenda a i po letech ultra-hyper-super divatelne (samozrejme netrpi-li clovek odporem k tomuto zanru) ()

tommmy89

Na tomto filme som v podstate vyrastal. Ako malý chlapci sme si ho pretáčali znovu a znovu. Mali sme tri VHS kazety s témou šaolin a radi sme ich pozerali dookola. Ale moja najoblúbenejšia bola práve táto. Neviem prečo ma tak ohúrila. Ale asi tým, že mnísi museli prekonávať prekážky a dostať sa až na vrchol. Najtalentovanejší znich stvárnil ukážkovo všetky komnaty, a pozerať sa na to bolo dobrodružstvo ! 5* ()

Ne__Ty

Zavzpomínal jsem na to, kdy jsem viděl film poprvé a jak jsem z něj byl v raném dětství unesený. Do značné míry to platí i dnes po všech těch letech. Jen jsem si všímal, že triky občas nepůsobí přesvědčivě a začátek se táhne. Jinak jsem si však znovu dosyta vychutnával bojovou choreografii i momenty, které mi utkvěly v hlavě, a doceňoval jsem, jak moc se klade důraz na duševní vlastnosti. A ani dnes se mi nechce srážet otřepaný a naivní příběh cesty jednoho hrdiny. ()

lewwin

Srdcovka mého mládí. Nedávno se mi dostala do rukou dvd verze, a ve srovnání s původní videokazetou od Intersonic, vydanou po revoluci, je v dvd verzi několik scén navíc, a jiný český dabing. Ačkoliv je to jednoduchý příběh, i po těch letech se mi to líbilo. ()

FeatherBoy

I když je tento film poměrně starý, rozhodně stojí za to se na něj podívat. Příběh filmu je hodně chytlavý a pro toho, kdo má rád asijské bojové filmy bude tento film lahůdka... ()

Danoboss

Musím povedať, že na to, že je to zo 70 tych rokov je to hodne pozerateľné, čo sa nedá povedať o tých ostatných bojovkách z tohto obdobia typu Bruce Lee. Aj kamera tu bola veľmi pekná, príbeh samotný nestojí za veľa ale ten výcvik to je niečo. A ak si myslíte, že najrýchlejšie na svete bojuje Jason Statham alias kurýr, tak odporúčam aby ste si týmto filmom doplnili mylné informácie. :D ()

Maynard.

Mám tenhle kousek rád, moc..."Za mlada" jsem to skoukával poměrně často a vždy jsem to fakt žral (o VHSku s 36.komnatou byl vždycky největší zájem, časem byla tak ohraná, že už ani nebyl slyšet zvuk hvízdajících ruk při bitkách :o)). Ani s odstupem času na mě kouzlo tohoto filmu nepřestalo působit a jsem rád. Rozhodně můj nejoblíbenější shaolinský filmek. Celý výcvik v klášteře a všechny bitky se mi hrozně moc vryly pod kůži a já si vždy při sledování krásně zavzpomínám. Krásná pohádka o boji dobra proti zlu a jako relax bez přemýšlení, vřele doporučuji... ()

Devadesát Dva

Klasika, na které jsem vyrůstal a opakovaně ji sjížděl na půjčené VHS s originální ilustrací na obalu ve starém dabingu - díky tomuhle filmu a podobným shaolinským kouskům tehdejší produkce obdivuju bojová umění. Co jsem se tohohle nanapodoboval. HUá. HAI. A samozřejmě hlavně díky tréninku a skvělým bojovým scénám se tohle stalo tak význačným. ()

miklaras

Co dodat k filmu, který byl pro určitého člověka v tom určitém správném věku absolutně zlomový, i když tehdy ještě netušil, že ho natočil fenomenální Lau Kar Leung a neznal ani jméno hlavního představitele Lau Kar Faie (Gordon Liu)...no, myslím, že to byl asi můj první HK film, ač si tím nejsem tak docela jistá. Znovuobjevila jsem ho v dospělosti a jako ikonu stále hýčkám. San Te procházející komnatami, výtečná choreografie Lau Kara Leunga a báječný padouch Lo Lieh, to je pohár s jahodami, zmrzlinou, šlehačkou a třešničkou na vrcholku... ()

Rudinsky

Dlho som tu hľadal tento film, a konečne sa mi ho podarilo nájsť. Vďaka odporúčaniu čsfd na filmy v televízi. V rámci žánru to najlepšie, čo sa dá vidieť, a pre mňa ako fanúšika martial arts tak povediac srdcovka:D Takže ak ste na pôvodnej vlne, vrelo odporúčam. ()

radecacek

Naposledy viděno tak před patnácti lety, takže za pět:) Nechám si ty krásné vzpomínky a znovu se na film raději dívat nebudu. ()

Wally

Každá doba má to svoje...v některých chvílích mi tento film připadal až trapně komický. Nicméně i přes tento pocit jsem u něj vydržel až do konce a nemám pocit, že by šlo o zbytečně vynaložený čas. Vzhledem k dnešní době již nenadchne, ale dýchne na vás díky němu atmosféra dávných kung fu filmů, které jsem jako malej sledoval...jojo Bruce Lee a spol :-) ()

Ragdoll

Nejlepší ve svém žánru, s dobrým českým dabingem a lehce béčkovým příběhem. U kung-fu filmů je to ale téměř nezbytné, protože kombinovat hlubší, intelektuálnější a smyslnější děj s akčními, bojovými a jen bojovými prvky je hloupost. Když jsem ho naposledy shlédnul, už jsem ani nebyl dítě, ale i tak si ho užíval, jelikož za ty léta se z něj stala, nejen v mých očích, nezapomenutelná klasika. Potěšil i sympatický Chia Hui Liu, který svou roli zahrál překvapivě solidně, ostatní radši nebudu zmiňovat, a kdyby existovala Topka pouze pro akční filmy, tenhle by se vyjímal v předních pozicích. 90%. ()

BlackTom

V podstate len jednoduchý príbeh, ktorého jadro tvorí prehliadka toho najlepšieho, čo ste sa mohli v Shaoline naučiť. Dve hodiny sú trochu moc, našťastie film pobaví aj dnešného diváka. Gordon Liu je šikmooký boh. ()

Zagros

36. komnata Shaolinu mě zrovna neuchvátila, možná je to tím, že jsem film neviděl jako mladší, ale až teď. Vadily mně umělé kulisy, podivně plastové meče, obtěžující zvuky při boji, naivnost postav, neoriginální příběh a další věci. Prakticky polovinu doby mě film vlastně nebavil. Zlom nastal s příchodem do kláštera a se začátkem výcviku. Ten byl povedený, i přes stálé používání plastové výbavy a protivných zvuků. Užil jsem si jej také díky špetkám humoru na těch správných místech. Filmu jako celku nakonec nechávám slabší tři hvězdy a na další díly se už dívat nebudu. ()

iXtr3m3

Legenda VHSiek rokov osemdesiatych a deväťdesiatych. Tento film som videl kedysi miliónkrát. Úžasný výcvik každej komnaty, jednoducho paráda. ()