Někdejší dětská herecká hvězda Ron Howard (nar. 1954) dnes patří k předním americkým režisérům (Rodičovství, Oheň, Apollo 13, oscarová Čistá duše, Šifra mistra Leonarda aj.). Pohybuje se ve všech žánrech a jednou si vyzkoušel i western, přestože jeho obliba je v posledních letech mizivá. Podle románu Thomase Eidsona "Poslední jízda" (1995), který je součástí trilogie o osudech žen na americkém západě, natočil příběh rančerky Maggie (Cate Blanchettová), jež s pomocí navrátivšího se otce Samuela (Tommy Lee Jones) pátrá po dospívající dceři Lilly (Evan Rachel Woodová), unesené krutým apačským válečníkem (Eric Schweig). Vedle vlastního pátrání je v popředí děje napjatý vztah mezi životem v divočině zocelenou dcerou a nehodným otcem, jenž se po letech odloučení vynoří odnikud a očekává aspoň trochu vlídné zacházení... Ztracené (2003) nejsou „hezkým“ westernem, dodržujícím zavedená klišé, ale pokusem o realistické zobrazení života v pohraničí, jak to o pár let později udělal televizní seriál Deadwood. Znalci žánru poznají, že tvůrci čerpali inspiraci u klasického díla Johna Forda Stopaři (1956), v němž John Wayne neúnavně pátrá po své unesené neteři. Snímek se odehrává v Novém Mexiku, kde se také natáčel. (Česká televize)

Trailer

Arsenal83

Tommy Lee Jones je Indián? Wow. Ten Hollywood dokáže čary. Achilles môže byť černoch, Anna Boleynová už bola tiež černoška. Anthony Hopkins hral tiež už černocha. A teraz sa môže beloch dokonca premeniť na červenokožca. To sú mi ale metamorfózy. ()

k212

Western, thriller, drama??? Každopádně se jedná o zdařilý film, s vynikající atmosférou, výbornými herci, zajímavou výpravou (u mě předčila i Cold Mountain). Scénář má náznak originality, obzvlášť co se týče mexikánského bruja jako hlavního padoucha. Ron Howard si prostě dokáže vybrat z přehršle scenářů ty dobré, něčím výjimečné, a vedle toho taky sahá po hercích, kteří hrají. Sláva Tommy Lee Jones dostal příložitost projevit se jako vytečný nepadouch-padouch a Cate Blanchetová mu je rovnocenou partnerkou, Evan Rachel Wood zase prokazuje, že není jen zkaženou třináckou, a kupa méně známých herců ve vedlejších rolích jim zdatně sekunduje, prolétnuvší Eckhart a Kilmer potěší taktéž. ()

gogo76

V dnešnej dobe sa točí pomerne málo westernov. Je to môj obľúbený žáner, aj keď to nie je typický western s drsnými chlapmi a koltami "proklaťe" nízko. Príbeh je napínavý, miestami dosť drsný a s príjemne nečakanými zvratmi. Hudba od J.Hornera skvelo poháňa celý film a mne nevadilo , že tak trochu vykráda sám seba a pripomína Legendu o vášni. Určite stojí za to si ho pozrieť, keď už kôli ničomu inému, tak určite kôli skvelým hereckým výkonom C. Blancheta Tomyho Lee Jonesa, ktorému táto úloha sadla asi najviac za posledné roky. Myslím, že podľa slabého hodnotenia ide o dosť nedocenený film, ktorý vo svojom žánri predstavuje nadštandart. 90%. ()

fragre

Drsný film-směska westernu a psychologického dramatu opepřená troškou mysteriózního thrilleru. Působivá příroda, zřejmě dobře zachycené reálie (tlupa indiánských desperádů a bílých renegátů vypadala velice věrohodně a její šéf "El Brujo" opravdu naháněl strach), vcelku velice strhující a napínavý děj. Celé to trochu shazují obvyklá hollywoodská klišé a konec konců dosti předvídatelný závěr. Film za 3 1/2 *. Na celé 4* to dorovnává Cate Blanchett, kterou opravdu mohu. ()

Webb

Bohužel trochu zklamání. Missing není špatně natočený, má dobrou kameru a celkově technické části docela povedené. Atmosféra, napětí a zpracování je sice slabší, to mi ale až tolik nevadí jako scénáristická část. Mysticismus a charakter Magdaleny, či děsně uřvané Dot, jenž mi trhaly uši už nehodlám opomíjet. [5/10]6,5/10 ()

• Natáčení probíhalo v Novém Mexiku. [Zdroj: Týdeník televize] (M.B)
  • Snímek byl natočen na motivy románu "The Last Ride", který napsal Thomas Eidson. (Terva)
  • Ve filmu se sešli dva představitelé postavy Harvey Two-Face (Tommy Lee Jones a Aaron Eckhart) a jeden představitel Batmana (Val Kilmer). (viperblade)