Reklama

Reklama

Ztracené

  • USA The Missing (více)
Trailer

Obsahy(1)

Někdejší dětská herecká hvězda Ron Howard (nar. 1954) dnes patří k předním americkým režisérům (Rodičovství, Oheň, Apollo 13, oscarová Čistá duše, Šifra mistra Leonarda aj.). Pohybuje se ve všech žánrech a jednou si vyzkoušel i western, přestože jeho obliba je v posledních letech mizivá. Podle románu Thomase Eidsona "Poslední jízda" (1995), který je součástí trilogie o osudech žen na americkém západě, natočil příběh rančerky Maggie (Cate Blanchettová), jež s pomocí navrátivšího se otce Samuela (Tommy Lee Jones) pátrá po dospívající dceři Lilly (Evan Rachel Woodová), unesené krutým apačským válečníkem (Eric Schweig). Vedle vlastního pátrání je v popředí děje napjatý vztah mezi životem v divočině zocelenou dcerou a nehodným otcem, jenž se po letech odloučení vynoří odnikud a očekává aspoň trochu vlídné zacházení... Ztracené (2003) nejsou „hezkým“ westernem, dodržujícím zavedená klišé, ale pokusem o realistické zobrazení života v pohraničí, jak to o pár let později udělal televizní seriál Deadwood. Znalci žánru poznají, že tvůrci čerpali inspiraci u klasického díla Johna Forda Stopaři (1956), v němž John Wayne neúnavně pátrá po své unesené neteři. Snímek se odehrává v Novém Mexiku, kde se také natáčel. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (179)

POMO 

všechny recenze uživatele

Vôbec nie zlý film. Napätie funguje perfektne a záporáci sú fakt odporní. Niektoré scény svojou krutosťou riadne prefackujú. Cate Blanchett je skvelá od prvého momentu, na Tommyho Lee Jonesa čoby dlhovlasého indiána si najprv treba zvyknúť, no neskôr mu veríte a cítite sa s ním fajn. Naozaj prekrásna kamera, dynamické akčné scény, veľmi pekná hudba Jamesa Hornera. Slabinou filmu sú vážne sa tváriace, ale pritom úsmevné šamanské scény (vzkriesovanie zlým duchom zmietanej Cate). A tiež skĺbenie akčno-thrillerovej roviny s tou psychologickou, kde si dcéra postupne nachádza cestu k dávno zavrhnutému tatkovi. Čím viac sa film priližuje k finále a my túžime po odkráglovaní záporákov a happyende, tým viac nám je tento moment vykúpenia upieraný a tempo spomaľujú tiché pasáže dcéra / otec. Film tak zlyháva v gradovaní a často pôsobí nastavovane. Pojatie látky čoby striktného westernového thrilleru by bolo lepšie. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Ve videopůjčovně jsem zahlédla film krčíčí se jak Popelka na konci regálu, název mi nic neříkal, za to jména tvůrcu ano. A ten film se mi moc líbil. Možná pro skvělou Cate, možná pro Tommy Lee Jonese, který byl v roli skoroindiána taky moc dobrý, nebo díky poutavému příběhu, taky možná pro hudbu pana Hornera (i když jsem čekala, kdy do záběru vyběhne Daniel Day-Lewis) a vůbec ...... Popelky je třeba se zastat. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Dlouho mi tento film od Rona Howarda unikal. Přitom osobně nedokážu říct, proč tomu tak je a proč tu má "jen" něco málo přes tři tisíce shlédnutí. Přitom tento kousek má super herecké výkony, zajímavý námět, skvělou hudbu, atmosféru na úrovni klasických amerických dobrodružných kousků s indiánským motivem. Prostě vše, co si pod takovým filmem dovedete představit. Jenom není v takovém centru dění, jako jiné filmy. Musíte si k němu trošku hledat cestu. Když na něj ale narazíte, skoro indián Tommy Lee Jones Vás tady s Cate Blanchett určitě nezklame. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Atmosférické, napínavé, dobre napísané, skvele zahrané a... trestuhodne nedocenené. Viac psychologicko-mystický thriller než klasický dobrodružný western, ale ani akčných scén a prestreliek nie je vo filme málo. Možno to v Howardovej filmografii vyzerá ako "bokovka", ale ak filmu doprajete aspoň jedno opakované zhliadnutie, uvedomíte si, aký je prepracovaný a precízne natočený. A po piatich pozretiach zistíte, že je to jeden z najlepších filmov tohto režiséra. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Od Rona Howarda jsem rozhodně čekal lepší film ( Možná proto ta přísnost hodnocení).... K tomu, co se "všechno" v tomhle filmu stane je neúměrně roztahaný, jenže asi by ho ani zkrácení na 90min. nezachránilo (ale pomohlo :) ... Howard se sice snaží, ale "westernové" prostředí mu evidentně nesedí a měl by se zase vrátit buď na akademickou půdu, nebo do rakety :) ()

Galerie (90)

Zajímavosti (8)

  • Snímek byl natočen na motivy románu "The Last Ride", který napsal Thomas Eidson. (Terva)
  • Pracovným označením snímky bol názov The Last Ride. (MikaelSVK)
  • Herec Val Kilmer, ktorý žije na neďalekom ranči v Novom Mexiku, súhlasil s malou cameo rolou, hoci sa v tej dobe venoval lokálnemu Filmovému investičnému programu. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama