Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Špičkový pyrotechnik Danny O´Neill se pokouší zastavit zločince likvidující s pomocí nové trhaviny americké senátory zapletené do nelegálního obchodu se zbraněmi. Je pekelně silná a mísí se s obyčejnou vodou. Stačí se napít. Ač je bez chuti, barvy a zápachu, stává se po aktivaci žaludečními šťávami smrtelně viditelnou a slyšitelnou. První obětí se stane půlka washingtonské restaurace, poté co se jistý senátor při snídani napije vody. FBI je zmatená, protože se nepodařilo najít ani stopu po trhavině. Nemůže ji najít dokonce ani Danny. Když krátce nato zahyne další senátor, je už zřejmé, že za vším jsou teroristé, vedení chladnokrevným a bezcitným Michailem Rašídem, požadujícím deset milionů dolarů po senátorech zapletených do nelegálního kšeftování se zbraněmi. FBI se případem prokousává jen velmi pomalu a na stopu výbušniny se dostává, až když exploduje soudkyně předsedající procesu s Rašídovým teroristou. Danny pochopí, že další na řadě je sebevědomý senátor Traveres, a tak všichni spěchají na slavnostní otevření Dětského centra, kde má pronést úvodní projev. Podaří se jim všechny evakuovat a zlikvidovat teroristu, který se v sebevražedném pokusu napije kontaminované vody. Teroristé se nevzdávají a obklíčí senátorův dům. Danny se je však pokusí zlikvidovat pomocí výbušnin rozmístěných v domě. (TV Nova)

(více)

Recenze (84)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Fešák, tenhle Pierce Brosnan. Bohužel v každém filmu takřka totožný svými hezounskými xichtíky a věčnými macho řečičkami. A anžto nejsem dáma ani menšinový mužiček, mám s Brosnanovými filmy, které zrovna nestavějí na kvalitním scénáři, docela potíž. Bohužel, Expoloze je jalový thriller o zlém pánovi, který na co sáhne, to vybouchne a o jiném pánovi, který je zrovna v manželské krizi, ale přesto prvního pána dostane na kolena... A jen tak mimochodem, onu krizi zvládne vyřešit jako menší bokovku... Bylo by to možná explozivní, kdyby to nebylo čitelné, klišovité a místy drobátko příihlouplé. Drsného detektiva v krizi vysekl stokrát lépe např. Willis v Posledním skautovi a v mocné žánrové konkurenci bude Duguayovo dílo těžko něčím víc než vycpávkovým titulem pro komerční televize. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Dotkni se ještě jednou mé ženy a já tě oddělím od zbytku tvého života." Danny, takhle se chráněnému panu senátorovi nevyhrožuje. Zejména, když občas zasouvá do tvé manželky a investoval 10 milionů dolarů do zateplení své střechy, když se předtím v duchu nejlepších amerických tradic nechal uplatit lobbisty. Já se tedy docela bavil ve chvílích, kdy senátoři i soudkyně spontánně vybuchovali, ale jakmile začal Danny hbitě vyrábět výbušniny z vybavení bytu, tak to přešlo trošku do parodie. Ještěže neměl k dispozici vražednou kombinaci otvírák - fíkus - ubrousek, protože to by v mžiku sestrojil jadernou hlavici, kterou by odpálil z toustovače a bylo by zle. Takhle je to jen solidní béčko s více než přijatelnou stopáží. ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Od začátku do konce stejně nesmyslné a ubohé. Už v prvních minutách nezbývá, než se pozastavit nad opravdu originálním, americkým chápáním terorismu. Útoky v Lockerbie, Amánu, únosy ve Středozemním moři jsou tu všechny spojeny dohromady a navíc ještě s nastávajícím řáděním bezcitného zabijáka v USA. Hlavní postava je asi tak životná jako funkčnost oné geniální chemické reakce (Pozor, co pijete! Kdyžtak noste v kapse vždycky něco zásaditého!). Začínám věřit, že všem speciálním agentům FBI se kdysi, částečně jejich vinou, utopilo v zahradním bazénu dítě. Ó, jak dojemné! Že to jsou slušní manželé, kteří cizí vinou musí udobřovat svoji ženušku, nejlépe tak, že postřílí kupu zabijáků, kteří jí střídavě míří na hlavu. Ten, povětšinou nechutně zbabělý, parchant, co se ji pokoušel svést si to jistě pěkně odskáče (V tomto případě asi až nepěkně.) To, že umím vyrobit výbušninu třeba i z h...a, je přece naprosto samozřejmé. A co udělám, když jsem na půdě, kam se za mnou blíží ozbrojený zabiják? No přece odložím pistoli na zem, vyrvu obrovskou železnou, mimochodem asi stokilovou trubku, naplním ji hřebíky a jakýmsi, mně bohužel nepochopitelným mechanismem, je všechny vystřelím přímo do krčku onoho chcípáka. A jednu perličku na závěr. Stalo se zvykem, že si rozdávám buď s rozuteklými, zabijáckými agenty KGB, anebo s fanatickými arabskými teroristy. Proč ne najednou? Alespoň jméno hlavního lotra Mikhail Rashid se nás o tom snaží přesvědčit! ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Průměrný, ale rozhodně to mělo slušnej potenciál aby z toho bylo něco lepšího, ale Duguay toho jaksi nedokázal využít. Rozhodně nápad s výbusnou vodou, která se aktivuje v lidským těle nebyl vůbec špatnej a docela se mi zamlouval, stačilo to jen dotáhnout. Hlavní herec Pierce Brosnan hraje v podstě podobně jako ve filmech o Jamesi Bondovi, ale tohle bylo jaksi trochu o něcem jiným, takže ty jeho akce se k nějakýmu expertovi na výbušniny moc nehodily , ale zase to nějak výrazně nezkazil a dalo se na to celkem koukat, možná se to dalo troch oživit nějakým vtipem nebo dobrou hláškou, o který se teda Brosnan snažil, ale moc se mu nevedly, ale to už bych chtěl moc. Škoda, takhle to je jenom průměrnej film ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Docela prekvapeni, filmu o bombach nebo pozarech tu bylo dost, ale tenhle prichazi s originalni myslenkou a k tomu slusne a misty krvave zpracovanou. Atmosfera filmu je taky slusna a Pierce Brosnan nema chybu, jen me uz nebavi ty rodinny problemy hlavnich hrdinu, ktery jsou skoro v kazdym druhym filmu. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení filmu probíhalo od 22. října do 10. prosince 1991 ve městech Washington a Los Angeles. (GASTON73)

Reklama

Reklama