Exploze

Živá rozbuška

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1992, 85 min

• Kingjiri

Béčkárna od začátku do konce, která se nebere vůbec vážně. Líbil se mi nápad s výbušnou vodou, explodující lidi byli velice zábavnym béčkovym prvkem (klaun na vozíku) a Brosnan sypal jednu hlášku za druhou. Je ale velká škoda, že si režisér Duguay pořádně neuvědomil, že netočí TV film (jak má dle svý filmografie ve zvyku), takže i v rámci béčkovýho žánru neni kvalita uplně nejlepší (hlavně herci nebo hudba), dvě silnější hvězdy.(9.5.2013)

Pierce Brosnan zahrál hlavní roli opravdu skvěle se svým budoucím Bondovským šarmem. Bohužel scénář už tak chválit nebudu. Do poloviny filmu jsem se nudil, protože tam nebyla vůbec, ale vůbec žádná akce. Ta druhá polovička už je mnohem lepší a akčnější. Námět snímku je celkem originální ale chtělo to kvalitnější scénář.(4.12.2009)

Průměrný, ale rozhodně to mělo slušnej potenciál aby z toho bylo něco lepšího, ale Duguay toho jaksi nedokázal využít. Rozhodně nápad s výbusnou vodou, která se aktivuje v lidským těle nebyl vůbec špatnej a docela se mi zamlouval, stačilo to jen dotáhnout. Hlavní herec Pierce Brosnan hraje v podstě podobně jako ve filmech o Jamesi Bondovi, ale tohle bylo jaksi trochu o něcem jiným, takže ty jeho akce se k nějakýmu expertovi na výbušniny moc nehodily , ale zase to nějak výrazně nezkazil a dalo se na to celkem koukat, možná se to dalo troch oživit nějakým vtipem nebo dobrou hláškou, o který se teda Brosnan snažil, ale moc se mu nevedly, ale to už bych chtěl moc. Škoda, takhle to je jenom průměrnej film(28.6.2005)

CITÁT - Spojené státy byly poměrně bezpečné - až doposud.......... Ano, klasické klišé prochází celým příběhem. Který drát odstřihnout, když nechcete aby bomba bouchla? Jakou máte ráda barvu? Červenou nebo zelenou? Povídá Pierce Brosnan (agend FBI) a kouká ohrožené dívce pod sukni. Jo je to v klidu a nebojte se, že SPOILER drát který odstřihne není ten pravý. KONEC SPOILERU. CITÁT - Proč nenosíte kalhotky?.......... Akční snímek o terorismu a neznámé výbušnině obsažené ve vodě. V hlavní roli můj oblíbenec Pierce jehož práce i koníček je zneškodňování výbušnin. CITÁT - Myslím, že se musím jít vymočit, senátore.......... No a jak to tak bývá je to o zhrzelé lásce, penězích a politice. Má to výbušnou šťávu a na svou dobu je to celkem povedené. Ani v dnešní době akčních snímků, jsem se nenudil. Jedna věc je tam přece jen hodně přehnaná. A to jak dokáže agent Danny O'Niell (Brosnan) vyrábět výbušniny při pochodu. Prostě, co dům dá, to je výbušnina. Podle tohoto snímku si z domácích trhavin mohu sám vyrobit několik druhů bomb - jak prosté. CITÁT - Smůla, že nejsi pojištěný, co.............. A v senátorově domě však nejsou jen ingredience pro výrobu výbušnin, ale najde se i něco jiného. Kdo neviděl podívejte se a kdo viděl připomeňte si.(18.4.2013)

Přiznám se,že mám pro tohole sympaťáka (Brosnáče) slabost, a tak jsem dokázal i lehce přihmouřit kritické "očičko" nad vyprsknutým příběhem a zoufale zahraným záporákem. Charismatický frajer Pierce to totiž ve spojení s vtipným scénářem a poměrně nadprůměrným obsazením vedlejších rolí dokázal "odpálit" za tři hvězdy!(12.9.2011)