Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Špičkový pyrotechnik Danny O´Neill se pokouší zastavit zločince likvidující s pomocí nové trhaviny americké senátory zapletené do nelegálního obchodu se zbraněmi. Je pekelně silná a mísí se s obyčejnou vodou. Stačí se napít. Ač je bez chuti, barvy a zápachu, stává se po aktivaci žaludečními šťávami smrtelně viditelnou a slyšitelnou. První obětí se stane půlka washingtonské restaurace, poté co se jistý senátor při snídani napije vody. FBI je zmatená, protože se nepodařilo najít ani stopu po trhavině. Nemůže ji najít dokonce ani Danny. Když krátce nato zahyne další senátor, je už zřejmé, že za vším jsou teroristé, vedení chladnokrevným a bezcitným Michailem Rašídem, požadujícím deset milionů dolarů po senátorech zapletených do nelegálního kšeftování se zbraněmi. FBI se případem prokousává jen velmi pomalu a na stopu výbušniny se dostává, až když exploduje soudkyně předsedající procesu s Rašídovým teroristou. Danny pochopí, že další na řadě je sebevědomý senátor Traveres, a tak všichni spěchají na slavnostní otevření Dětského centra, kde má pronést úvodní projev. Podaří se jim všechny evakuovat a zlikvidovat teroristu, který se v sebevražedném pokusu napije kontaminované vody. Teroristé se nevzdávají a obklíčí senátorův dům. Danny se je však pokusí zlikvidovat pomocí výbušnin rozmístěných v domě. (TV Nova)

(více)

Recenze (85)

lekr 

všechny recenze uživatele

Pierce Brosnan zahrál hlavní roli opravdu skvěle se svým budoucím Bondovským šarmem. Bohužel scénář už tak chválit nebudu. Do poloviny filmu jsem se nudil, protože tam nebyla vůbec, ale vůbec žádná akce. Ta druhá polovička už je mnohem lepší a akčnější. Námět snímku je celkem originální ale chtělo to kvalitnější scénář. ()

eye candy 

všechny recenze uživatele

pírs není zrovna můj favorit -samozřejmě nejen kvůli tomu, že se podílel na pozvolném propadu Bonda někam do vod tripl ixek ale také díky jeho neobyčejně špatným počinům jako je indián (kde se mohl pořádně herecky vyřádit). Na Live Wire jsem narazil tak nějak náhodou při večerním ležinku. Je to takovej ten typickej film o drsným poldovi jake bucharovi co likviduje psychopatické klauny a hláškuje při tom jako gramec. Co se týče akce tak to naštěstí není tak zlý, ale pírs je prostě konva a co je nejhorší, že místo toho aby čas od času vytloukl dušičku z nějakýho toho darebáka tak jenom vede debilní kecy o tom jak rozbije držku senátorovi kterej mu přefikl starou. Navíc Ron Silver je asi tak dvakrát charismatičtější maník ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

„Co to bylo za střepinu, co ho zabila?" „Lidská kost." Napínavé, výbušné, rychlé - typická devadesátková záležitost, jakou já můžu. Brosnan tu má už rysy Bonda, nejlépe je to vidět ve dvou scénách - na dětském dni a především tehdy, když se chce dostat do vily senátora obklíčené agenty. A jako správný likvidátor výbušnin je umí i udělat z čehokoliv, a to se hodí. Výbuchy mají šťávu, tedy řádný plamen, i když jsem měl původně jinou představu. Ale ty nabíhající krvavé oči a trhající se žíly jako odkaz na Scanners mě bavily. A dojde i k efektnímu napíchnutí hned dvakrát. Připomíná to typickou lacinou (nechci psát úpadkovou) tvorbu po vzoru lidového čtení, po čemž já občas rád sáhnu. Klišé o rozvrácených vztazích, když rodinu zasáhne nešťastná událost, přehlížím, jelikož vše vynahradily rychlost a ohnivá zábavnost. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Explozivní zábava totálně béčkového ražení, přitom jeden z prvních zástupců „pyrotechnických thrillerů“ 90. let (mezi dalšími Zděšení, Specialista, Nebezpečná rychlost...). Na jedné straně zábavný thriller s bizarním a velmi chytlavým nápadem „živé rozbušky“, který přináší pár velmi povedených výbušných scén (režisér nezapře své začátky u Scanners II & III), na druhou stranu film opředený tolika klišé a brakovými dialogy, až to bolí. Pierce Brosnana mám velmi rád, zde má ale docela strašně napsanou roli (při jeho flashbacku s dcerkou jsem se té lacinosti musel nahlas zasmát). S přimhouřenýma očima ještě lepší průměr, v němž Ben Cross (hlavní postava Ohnivých vozů) hraje over-the-top záporáka, no potěš pandu! ()

Jizni Tlapa 

všechny recenze uživatele

Přiznám se,že mám pro tohole sympaťáka (Brosnáče) slabost, a tak jsem dokázal i lehce přihmouřit kritické "očičko" nad vyprsknutým příběhem a zoufale zahraným záporákem. Charismatický frajer Pierce to totiž ve spojení s vtipným scénářem a poměrně nadprůměrným obsazením vedlejších rolí dokázal "odpálit" za tři hvězdy! ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení filmu probíhalo od 22. října do 10. prosince 1991 ve městech Washington a Los Angeles. (GASTON73)

Reklama

Reklama