Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Špičkový pyrotechnik Danny O´Neill se pokouší zastavit zločince likvidující s pomocí nové trhaviny americké senátory zapletené do nelegálního obchodu se zbraněmi. Je pekelně silná a mísí se s obyčejnou vodou. Stačí se napít. Ač je bez chuti, barvy a zápachu, stává se po aktivaci žaludečními šťávami smrtelně viditelnou a slyšitelnou. První obětí se stane půlka washingtonské restaurace, poté co se jistý senátor při snídani napije vody. FBI je zmatená, protože se nepodařilo najít ani stopu po trhavině. Nemůže ji najít dokonce ani Danny. Když krátce nato zahyne další senátor, je už zřejmé, že za vším jsou teroristé, vedení chladnokrevným a bezcitným Michailem Rašídem, požadujícím deset milionů dolarů po senátorech zapletených do nelegálního kšeftování se zbraněmi. FBI se případem prokousává jen velmi pomalu a na stopu výbušniny se dostává, až když exploduje soudkyně předsedající procesu s Rašídovým teroristou. Danny pochopí, že další na řadě je sebevědomý senátor Traveres, a tak všichni spěchají na slavnostní otevření Dětského centra, kde má pronést úvodní projev. Podaří se jim všechny evakuovat a zlikvidovat teroristu, který se v sebevražedném pokusu napije kontaminované vody. Teroristé se nevzdávají a obklíčí senátorův dům. Danny se je však pokusí zlikvidovat pomocí výbušnin rozmístěných v domě. (TV Nova)

(více)

Recenze (85)

Kingjiri 

všechny recenze uživatele

Béčkárna od začátku do konce, která se nebere vůbec vážně. Líbil se mi nápad s výbušnou vodou, explodující lidi byli velice zábavnym béčkovym prvkem (klaun na vozíku) a Brosnan sypal jednu hlášku za druhou. Je ale velká škoda, že si režisér Duguay pořádně neuvědomil, že netočí TV film (jak má dle svý filmografie ve zvyku), takže i v rámci béčkovýho žánru neni kvalita uplně nejlepší (hlavně herci nebo hudba), dvě silnější hvězdy. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Až uvidíte Pierce Brosnana utíkat, nechtějte selfie, ale snažte se jej předběhnout.. Tradičně elegantní, teď navíc i depilovaný Ir se zmítá mezi pozicí suverénního blbečka a sebelítostného manžílka, láká zpátky svou choť, protože ona je prostě „jeho žena“ a přitom odhaluje spiknutí, při kterém se oči amerických senátorů změní na oči angoráka a bum! Při jeho povolání je trochu zvláštní, že je více těch, které zabije vlastními trhavinami z vazelíny, hnojiva a acetonu, než těch, které zachrání deaktivací bomby, ale když se jednou kácí teroristický hvozd, létají třísky.. Klasická akční devadesátka, tentokrát s hláškujícím hrdinou, tragikomickým padouchem, sexem ve vaně a koncem, jenž trochu zabrousí i do hororových vod. Při srovnání s podobným Blown Away nutno podotknout, že Jeff Bridges přestřihával drátky Tommy Lee Jonese o něco zábavněji.. ()

Reklama

herr_carter 

všechny recenze uživatele

Příjemná stylovka a oddychovka na nedělní večer...dávali v televizi, jinak bych se k tomuhle filmu asi v životě nedostal. Role jak ušitá pro Pierce Brosnana, protože ten v 90.letech představoval ideální ksicht na ztvárnění podobných "specialistů" - dobře vypadající a hlášky trousící, tentokráte likvidující béčkové teroristy,co dávají nálože do vody,hahahah...................moje hodnocení = 6 z 10. ()

djfun 

všechny recenze uživatele

V první půlce docela kousnutelná detektivka protkaná pár ucházejícíma džoukama (a tím nejklišoidnějšim traumatem hlavního hrdiny), druhá se změní v slaboduchou a hodně nepovedenou akční slátaninu, kde při několika scénách buď kroutíte hlavou nebo se musíte nechtěně smát. O přízeň své ženy (i diváků) škemrající elegantní prosťáček Pierce je zde díky tupému scénáři obzvlášť odpudivý. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Danny O'Neill (Pierce Brosnan) je pyrotechnik specialista, kterého vždycky zavolají, když jde o nějaký hodně velký průšvih. Jen málo kdo ví víc o výbušninách než on. Jenže když při jednom výbuchu zemře místní senátor, je i Danny v koncích. Na místě výbuchu není nalezeno vůbec nic, co by nasvědčovalo tomu, kdo výbušninu nastražil, a nebo o jakou výbušninu šlo. A ten kdo zabíjel se jen tak nezastaví, zvlášť když ví, že je neodhalitelný ... Jeden z mnoha politicko-akčních thrillerů z konce minulého století, a jako takový, nenabízí nic extra originálního - prostě někdo likviduje nepohodlné politiky (= ty, kteří prosazují zákony, které se jemu nelíbí) a hlavní hrdina (ačkoliv má své osobní trable), tomu dříve nebo pozdějc přijde na kloub. Tento film je možná trochu originální tím, že použitý systém výbušnin je dost netradiční a hodně nebezpečný, a pak už jen tím, že si v něm hlavní roli střihl Pierce Brosnan ještě než se z něj stal pan Bond. A to je trochu málo... ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení filmu probíhalo od 22. října do 10. prosince 1991 ve městech Washington a Los Angeles. (GASTON73)

Reklama

Reklama