Noční hlídka (TV film)

Nočná hliadka

Akční / Thriller

Velká Británie / USA / Chorvatsko, 1995, 94 min

• Jara.Cimrman.jr

Byl jsem hrůzou bez sebe, když jsem zjistil, že severní Korejci chtějí mít kontrolu nad našimi telefonní hovory, takže jsem neskonale vděčný agentům OSN, o jejichž existenci a pravomocech jsem dosud měl jen matné tušení, že se pustili do gigantického boje s ďábelským nepřítelem. Ano, je to skutečně, tak blbé, jak to vypadá, ale občasný, i když patrně nechtěný závan humoru, alespoň ty dvě hvězdy zachrání.(27.11.2011)

• Pepinec

Takhle nějak jsem si představoval film, když mi bylo osm. Spousta barviček, rachejtlí, nukleárních čipů, přehlídek bojových umění, k tomu jeden chlápek s housenkou pod nosem, co polovinu textu odříká svým hodinkám, a holka s postavou stožáru, kterou dabuje nastydlá Lucka Vondráčková. Řeknu vám, že to byl zážitek! A to mi osm už dááávno není...(4.9.2012)

• Jasmín

Proč se tenhle film jmenuje Noční hlídka? ... o obrazy v něm jde asi tak 2 minuty, alespoň mi to tak přišlo. Zbytek se zvrhnul v kravskou slátaninu severokorejské snahy o zničení komunikačních sítí na světě. Asi nejlépe to zde vystihl v komentáři ic. Ta scéna v tom kasínu o milion při Black Jacku byla také lahůdková(14.7.2009)

Od MacLeana som videl aj lepšie námety, ale je to možné zvaliť aj na spracovanie. Jeho kvalita je však vzhľadom na televízne zázemie celkom podarená. Neuhladený Brosnan je ťahákom, aj keď na jeho hipsterské háro som si musel zvykať. To už ale neplatí o špate menom Paulová, ktorá sa do filmu nehodí. Dej sa postupom času zlepšuje, od krádeže obrazov sa prejde k obchodom s nebezpečnými satelitmi, ktoré smrdia sci-fíčkom, rovnako ako "bondovské" hodinky hlavného hrdinu. Smerom k záveru to má akčný spád a tak na vyústenie nemôžem namietať.(14.6.2018)

Bylo to fajn, bylo to zábavné, mělo to spád, Brosnan byl tradičním způsobem šarmantní a vtipný a Alexandra Paulová (Stephanie Holdenová, starší sestra Caroline, kterou hrála Yasmine Bleeth z Baywatch, kdybyste ji náhodou neznali;)) taky nebyla špatná, a navíc Noční Hlídka (nebo spíš Skupina Důstojníků V Průjezdu:)) je můj oblíbený obraz. 70%(1.2.2003)