Jízda smrti

• Česko Odveta (více)

Matt Turner s tváří Liama Neesona je úspěšný americký bankéř, který svou kariéru rozvíjí v Berlíně a snaží se náročnou práci skloubit s rodinným životem. Moc mu to nejde. Dnes alespoň přislíbí, že zaveze děti do školy. Na cestě autem ranním Berlínem mu zazvoní telefon a tajemný hlas mu oznámí, že pod jeho sedadlem je nachystaná bomba připravená vybuchnout, jakmile se někdo zvedne ze sedadla a vystoupí. On i jeho děti vyletí do povětří, pokud nezačne rychle a přesně plnit zadané úkol a jako důkaz mu předvede několik výbuchů s nevinnými lidmi. Uvězněný ve svém autě a v plné rychlosti, Matt vyjíždí na zběsilou jízdu městem, během níž musí následovat čím dál šílenější a nebezpečnější instrukce. Brzy má navíc v patách policii. Proti všem, proti času a proti tikající bombě se pokusí zachránit děti a přijít na to, kdo s ním tuhle smrtící hru rozehrál. K vykoupení a odplatě vede jen cesta na plný plyn. (Bontonfilm)

exe.

Nič viac, len ďalší slabý a nevýrazný počin Liama Neesona, ktorý už nemá čo ponúknuť a Retribution je len jeden z ďalších nevýrazných projektov Liamovej filmografie, ktorý v dnešnej dobe asi len ťažko dokáže ohúriť a prísť s niečím novým, čo by divák nečakal. Scenár je neskutočne suchý a nezaujímavý, dejová línia nemá skoro žiadne zaujímavé črty a vývoj jednotlivých postáv má asi takú hĺbku ako jama pre nebožtíka v Mexiku v kartelských štvrtiach. Samotná realizácia je skôr uspávacia ako napínavá a vzhľadom k tomu, že je to z 80% vykrádačka nemeckého filmu s totožnými scénami, tak zážitok je o to menší a samotná nespokojnosť väčšia a aj keď sa film snaží vyeskalovať finálnym rozuzlením, tak v konečnom dôsledku je to len ďalší, rýchlo zabudnuteľný brak so slabými thrillerovými prvkami a jediné, čo vie daný film ponúknuť, sú výbuchy áut a zopár policajných naháňačiek, ktoré však na nabudenie dojmu akčného filmu rozhodne nestačia. Počas hodiny a pol sa neudeje nič mimoriadne, sledujete vlastne len konverzáciu medzi hlavnou postavou, neznámym atentátnikom a tupých rozhodnutí (teda hlavne Interpolu), kde si s plot twistom rozhodne hlavu nelámali. Potenciál to síce malo, ale ten zostal žiaľ nevyužitý, takéto filmy by mohli byť zaujímavé v roku 2010 - 2015, ale rozhodne nie v roku 2023. Je to ako keby zamestnávateľ v dnešnej dobe požadoval životopis napísaný na písacom stroji, ktorý treba založiť do obálky a poslať poštou. ()

KLFPIM

Recenzenti zdejší, ví bůh / hodnotí to tuze přísně / Za mě to však není výbuch / Nevybouchls, drahý Nýsne. ()

HNTR

Když jsem viděl poprvé omylem trailer, říkal jsem si, že to bude fajn popcornový béčko, který třeba zaujme. No, to se úplně nestalo... Film je opravdu béčko, ale není to ta popcornovka, která neurazí. Scénář je strašně předvídatelný klišé. Celá zápletka vlastně není ani nijak propracovaně vysvětlená. K postavám si nevytvoříte žádný hlubší vztah, protože na to není čas. Atentátník, kterému jde o miliony není přesvědčivý a od úmrtí první postavy vlastně ani žádnou hrozbu necítíte, napětí se na scéně také neobjeví ani jednou. Zakončení filmu v podstatě neexistuje. Nevím jak v původním dabingu, ale v CZ není atentátníkovi rozumět tak 80% vět. Nejhloupější věc, kterou Liam Neeson natočil. Jedinou výhodou je krátká stopáž, díky které to všechno rychle uteče a vy můžete rychle zapomenout, že jste něco takového někdy viděli. ()

quido_zidle odpad!

Vynikající film! Naprosto uvěřitelný, žádná klišé, Neeson v životní formě, briliantní dialogy, scénář na Oskara, bez jakýchkoliv slabých míst, herci podávají úžasné výkony, strhující závěr (nejlepší Neesonův bossfigth ever!!!) a také úplně bez reklamy na Mercedes. Skvost světové kinematografie, lepší film jsem roky neviděl (ještě o chlup lepší než seriál Eliška a Damián) Absolutně doporučuju!!! ()

oSiSko

Liam Neeson je herec, ktorý hral toľko rovnakých rolí ako nikto iný, veľa bolo top, toto však bolo dosť nasilu, námet, ktorý sa dal vymyslieť za hodinu. ()

gogo77 odpad!

0/10... 71 rocny Liam ako akcny hrdina ... otec 10 rocnej dcery a 16rocneho syna a skvely manzel .... a este som zabudol na super sikovneho investora ktoremu sa cely zivot otoci naruby ked si rano sadne do auta a zisti ze sedi na bombe ktora moze kedykolvek vybuchnut ... kto ju tam dal a co ma spravit aby prezil je vysledkom najtrapnejsieho veldiela najdebilnejsich akcnych predstav scenaristu... totalne stupidne vykony hlavnych predstavitelov .... nudny dej bez realnych zvratov a akcne sceny ako z Legofilmu .... asi som narocny divak ale poslednu dobu jedna sprostost za druhou ()

rengers

Trochu mi to připomnělo film Nebezpečná rychlost s Keanu Reevesem, akorát tam nebylo tolik střelby a výbuchů. Holt my diváci v dnešní době jsme náročnější. Bavil jsem se dobře, bez toho, že bych na to třeštil oči. ()

Polux

5/10 | Na otázku "Proč točit další film na to samé téma každé dva až tři roky?" si Antal odpověděl "Proč ne? My máme Neesona a nebojíme se ho použít.":-). Bohužel pro něj jsou neesonovky už hezkých pár let takový svébytný žánr sám pro sebe nehledě na výběr tématu a zainteresované lidi před i za kamerou (butlerovky jsou na tom dost podobně) a toto prokletí nebylo zlomeno ani tentokrát. Nevím, co konkrétně jde na vrub nutnosti se alespoň rámcově držet mantinelů předlohy (originál ani předchozí předělávky jsem neviděl) a co jde na vrub tvůrčímu rozhodnutí Antala a spol., ale výsledkem snažení všech zúčastněných je, nepřekvapivě, další typická neesonovka se všemi jejich klady a zápory. | Takže (jako obvykle) je to produkčně laciné, navzdory zajímavé premise dějově vykonstruované (celý geniální plán závisí na předpokladu, že se jistá osoba zachová v jisté situaci jistým způsobem a samozřejmě se tak stane) a předvídatelné od začátku do konce (šokující odhalení záporákovy pravé identity dopadne dle očekávání - osvědčené pravidlo "druhý nejznámější herec v obsazení, obzvláště když má opravdu malou roli" prostě nikdy nezklame:-)), po dramatické stránce pouze adekvátní (všichni tady hrají na autopilota), z pohledu přítomné akce nevýrazné (několik výbuchů a pár rutinních honiček je dost málo) a celé to stojí (a padá) na Neesonovi a jeho přetrvávajícím (byť lehce uvadajícím) charismatu, krátké stopáži a ucházejícím tempu. Ještě pár takových zaměnitelných neesonovek a nebude stačit už ani to. | PeZet ()

chosan

Solidní počin i když zde má kupodivu nízké hodnocení mě se to líbilo. Snad poprvé po dlouhé době zde Neeson nehraje poldu, ale jen boháče. Film hodnotím 70%. ()

mdf

Zklamání.Otravné, bez jakéhokoliv nápadu natahované béčko, tady někdo dostal asi nového medvěda. Další z hvězd co pomalinku padá do žumpy. ()