Nebezpečná rychlost

Speed

Nebezpečná rýchlosť

Akční / Thriller

USA, 1994, 111 min

Toho času dle mého mírně přeceňovaný akční thriller postavený na "jediném" dobrém nápadu (bomba v autobuse), kterému ale chybí nápaditost (Skála), hluboká myšlenka (Terminátor 2: Den zúčtování, Matrix), démonická ujetost (Tváří v tvář, Con Air), humor (Pravdivé lži, Poslední skaut), režijní jistota (Nepřítel státu, Nelítostný souboj).. Prostě něco navíc, co by ho zařadilo mezi vrcholy žánru let devadesátých!! Jen tak tak 70%(19.12.2005)

Paradni akcni film, ale mezi ty nejlepsi kousky se nezaradi, protoze de Bont tomu zkratka neumi vtisknout takovej cool vzhled jako Bay nebo Woo. Prislo mi, ze by se film dal drobet zkratit, ze zacatku se v podstate pul hodina vubec netyka hlavniho deje, takze ta se dala zkratit, i kdyz akce ve vytahu je fajn. A konec je lehce protahovanej. Navic je film misty krapet stereotypni. Ale tim zapory konci, v podstate to je neprerusovana akcni jizda s vtipnou Bullock, perfektnim Hopperem a skvelym hrdinou v podani Reevese, kterej je mozna drsnej skoro az moc, ale roli zvlad perfektne. Proste jizda na lepsi 4*.(6.4.2008)

Nebezpečná rychlost, nebo-li speed je jeden ze starších filmů, které mě uchvátili velkým způsobem. Výborně zpracovaný děj, který váš vtáhne. Keenu Reeves a Sandra Bullock jsou moji nejoblíbenější herci a když se sejdou, tak jen žasnu. Napětí a akce, které vám nedají ani na minutku vydechnout... 10/10 = 100%(13.7.2009)

• Pohrobek

Tak tohle je dle mého názoru jasný král akčního braku všech dob. Nemá smysl povídat cokoli o logičnostech či nelogičnostech, ale hlavní slabinou je pochopitelně naprosto směšná atmosféra a paravýkony hlavních představitelů. Sandra svojí rolí hysterické, ale přesto té "nejmodernější" ženské hrdinky snad mohla zaujmout část nemyslícího mužského publika. Ale jak se mohl Reeves takhle shodit po skvělém Drákulovi? A o extra nebezpečném důchodci, dědečku zlounu Dennisu Hooperovi netřeba ztrácet slov.(3.4.2005)

Annie: What is that smell? Jack: It's gas. Annie: We're leaking gas? Jack: We are now. Annie: What, you thought you needed another challenge or something? Nebezpečná rychlost je i po dvaceti letech děsná pecka a jeden z těch zásadních akčňáků, kterým roky neubírají na kráse. A navíc, jak by řekl Raj z Big Bangu, my girl Sandy B. always brings it.(25.5.2015)