Nejlepší akční film všech dob. Lepší než výborná Skála aj. Jan De Bont natočil životní dílo (a po Twisteru toho měl nechat). Vše je tu perfektní - jednoduchý ale geniální nápad je proveden naprosto úžasně. Film má tři části: výtah, autobus a metro, z nichž největší prostor má autobus. Nejlepší je jeho průjezd městem, které je plné aut, přecházejících dětí, žen s kočárky a prudkých zatáček. Prostoje mezi akčními scénami jsou minimální. Keanu je perfektní hrdina, Sandra (v nejlepší roli) perfektní komik i hrdina a Hopper perfektní záporák. A pěkný ústřední motiv Marka Manciny. Tenhle biják vůbec proslavil hodně lidí. Film získal Oscara za zvuk a střih zvukových efektů, nominován byl za střih, v Británii získal cenu BAFTA za střih a zvuk a nominován byl za zvláštní efekty.(27.7.2003)

Howard Payne má rád bombičky a tak se rozhodl, že si před důchodem přivydělá vydíráním nějakou tu babku ze státní kasy. Jeho akci mu však překazil dumavý člen zásahové jednotky Jack Traven. Paynea tato skutečnost nechala poměrně klidným, pouze do svého dalšího plánu zapracoval kromě financí i pomstu Jackovi. Proto Jackovi ukázal, jak vypadá detonací na kationty a anionty rozložený autobus a sdělil mu, která linka bude další na řadě. Superman Jack vstupuje za jízdy do spěchajícího busu a doprovázen obdivnými pohledy svých kolegů, děkovným pláčem spolucestujících i sexuálním pokukováním náhradní řidičky Annie, se pouští do souboje, jehož vítěz se pozná podle hlavy pevně usazené na krku.(22.9.2009)

Hodně lidí o tom básní, avšak podle mě je "Nebezpečná rychlost" pouze průměrný akční film. Keanu Reeves a Sandra Bullocková už podali i lepší herectví a v tomto směru je zde naprosto převálcovává skvělý záporák Dennis Hopper. Akce je dobrá, napětí je dobré, nuda také žádná není....film je celkově dobrý, ale není to nic víc než průměr.(8.4.2006)

Nebezpečná rychlost, nebo-li speed je jeden ze starších filmů, které mě uchvátili velkým způsobem. Výborně zpracovaný děj, který váš vtáhne. Keenu Reeves a Sandra Bullock jsou moji nejoblíbenější herci a když se sejdou, tak jen žasnu. Napětí a akce, které vám nedají ani na minutku vydechnout... 10/10 = 100%(13.7.2009)

Uznávám, že když jsem to viděl s vypnutym mozkem (měl jsem v sobě asi 10 piv), tak se mi to fakt líbilo a dal bych možná i 4 hvězdičky. Ve střízlivym stavu to ovšem nedokážu brát vážně a víc, než 2 hvězdičky bych určitě nedal. Je to zase jeden z mnoha filmů, na kterej mam tak strašně odlišný hodnocení pod vlivem a za střízliva :-) Dávám teda 3 hvězdičky s dodatkem, že doporučuju před timto filmem tak 2 promile v krvi.(30.4.2006)

• - Snímka sa stala najúspešnejším filmom roku 1994, a aj preto bola o tri roky nakrútená Nebezpečná rýchlosť 2: Zásah. (ash99)

• - Spoiler: I přes neustálou akci a výbuchy ve filmu viditelně zemře pouze 7 osob. (Ai.ma)

• - Studiu se na původní verzi scénáře nelíbilo, že film má skončit po tom, co všichni vystoupí z autobusu. Prý by to bylo nudné, kdyby se to celé odehrávalo jen v autobuse. Autor scénáře Graham Yost tedy přepsal konec a dodělal finální akci v podzemce. (Ai.ma)