poster

Nebezpečná rychlost

 • USA

  Speed

 • Slovensko

  Nebezpečná rýchlosť

Akční / Thriller

USA, 1994, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  ***

  Hodně lidí o tom básní, avšak podle mě je "Nebezpečná rychlost" pouze průměrný akční film. Keanu Reeves a Sandra Bullocková už podali i lepší herectví a v tomto směru je zde naprosto převálcovává skvělý záporák Dennis Hopper. Akce je dobrá, napětí je dobré, nuda také žádná není....film je celkově dobrý, ale není to nic víc než průměr.(8.4.2006)

 • Psema
  *****

  Ze začátku jsem si říkal, že to bude normální průměrný akčňák. Už jen podle lehkého obrysu děje. V autobude je bomba a jestli zpomalí, vybuchne. Naštěstí jsem se spletl, jelikož, právě díky výbornému scénáři, který ukrývá naprosto skvělou výstavbu děje, jenž obsahuje akci, dějové zvraty, romantiku a akci :) jsem byl naprosto upoután ke křeslu a nechával jsem se unášet fascinujícím nebojím se říct dobrodružstvím. Tenkrát notně mladý Keanu Reeves na mě zapůsobil tak moc, že jsem pak sháněl zásadně filmy s ním, Dennis Hopper nezklamal stejně jako Jeff Daniels. No a Sandru B. beru jako bonus. Prostě tenhle film se stal klasikou akčních filmů a ani po několikátém shlédnutí neomrzí.(15.6.2006)

 • Melies
  ****

  7 / 10 Pomerne stupídny scenár (maník sa vyhráža, že odpáli autobus plný ľudí) vynahradzuje šialené tempo rozprávania, pri ktorom určite zhodíte jedno, dve kilá. Prestavte si diaľničnú sekvenciu z druhého dielu Matrixu a natiahnite ju na dvojhodinovú stopáž - asi tak vyzerá prvotina Jana de Bonta. Škoda, že si rovnakú kvalitatívnu úroveň neudržal dlhšie.(22.12.2005)

 • Jordan
  ****

  keanu so sandrou (obaja ešte vo svojich začiatkoch) vytvorili sympatickú a pohodovú dvojicu, daniels ako online parťák a dennis v ďalšom svojom podarenom záporákovi zdatne sekundujú a príjemne originálny adrenalínový nápad, aký sa mohol narodiť len v období tak výdatnom na akčné filmy, akým bola práve prvá polovia 90. rokov - a tento film je jedným z erbových filmov tejto éry - dávajú dokopy fungujúcu rovnicu pre dobrú explozívnu rýchlu zábavu;(29.12.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Víš, že vztah založený na krizových situacích dlouho nevydrží?" Jsou všichni policajti takoví? Jednou se s holkou projede autobusem, jednou s ní zažije bouračku v metru a hned chce vztah? Ještěže alespoň Annie stojí nohama pevně na zemi a má vymyšlené náhradní řešení. Ale dost romantiky, protože dopravní prostředky v L. A. se právě staly dostatečně výbušnými na to, aby to bylo zábavné. A já jsem si to nastupování za jízdy do autobusu, stříhání drátů, teroristův skok na špek i střílení na parťáka dokázal nejednou užít.(6.2.2017)

 • - Na fotce, kterou má Harry (Jeff Daniels) v kanceláři, je vyfocená manželka Jana de Bonta. (Ai.ma)

 • - Studiu se na původní verzi scénáře nelíbilo, že film má skončit po tom, co všichni vystoupí z autobusu. Prý by to bylo nudné, kdyby se to celé odehrávalo jen v autobuse. Autor scénáře Graham Yost tedy přepsal konec a dodělal finální akci v podzemce. (Ai.ma)

 • - Při průjezdu pravotočivou zatáčkou, kdy jde autobus na dvě kola, je zde patrný hydraulický mechanismus, který jej nadzvedává. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace