Narodila jsem se sice tři roky před natočením, ale měla jsem to štěstí Nebezpečnou rychlost vidět až v roce 2006. A musím říct, že mě to skutečně překvapilo. Takové napětí u akčního filmu necítím v podstatě nikdy. Tady mi ale vůbec nebylo jasné jak to udělají a jak se z toho dostanou. Proto má tenhle akčňák mezi mými nej specifické místo. A Reeves s Bullockovou tam opravdu září.(17.11.2007)

Jo první díl, to je ten spravnej akční nářez. Sice je pravda, že chvílema je to možná až přehnaný a že z Keanu Reevse udělali až moc velkýho akčního hrdinu, ale to se dá lehce odpustit, když se v podstatě za celou dobu filmu nenudíte. Je to dáno hlavně tím, že od začátku do konce jsou jen akční scény, nic jinýho se snad ani nenajde, takže o nějakých hluchých místech tady nemůže být ani řeč. jediný co se dá filmu vyčíst je pěkně natáhnutej konec, bohatě by postačila autobusová pasáž, dál už se v tom neměli vrtat, bohužel stalo se a tak musim hvězdičku ubrat a nic na tom nezmění ani perfektní záporák Dennis Hopper.(27.5.2006)

Solidní film. Na druhou stranu to pro mě určitě není nic nepřekonatelně kultovního. příběh je fajn. Má to celkem tempo. Hooper hraje dobrýho záporáka. Jenom Reevese jsem nikdy nijak extra nemusel ani na dialogy ani na akční scény. Vždycky takovej neslanej nemastnej pro mě nevím co na něm každej žere. Každopádně zase abych byl fér tady mi nijak nepřekážel a taky je pravda, že film pochází z doby kdy se ještě dalo přijít z něčím novým a neotřelým a zase jako na rovinu vím proč nejezdím mhd nechtěl bych totiž být jedním z pasažérů v tom autobuse. Každopádně ucházející dílo a ve finále ho hodnotím jako lepší nadprůměr.60%(20.8.2014)

Mať možnosť zhliadnuť tento film v kine, tak sa mi splní jeden z mojich tajných snov. Priamočiara zábava plná explózií, skombinovaná s kvalitným scenárom, umnou réžiou a pomerne vydarenému obsadeniu (Reeves a Hopper ako ukážkové príklady klaďasa a nechutného záporáka). Námet je tak jednoduchý, že dnes by to nestačilo ani na céčkový brak. V deväťdesiatych rokoch sa ale ešte točili filmy pre zábavu a ako celok je svižný, nenudiaci, plný zvratov a dobrých hlášok. Filmu pomohlo, že ho scenáristi rozdelili na tri pomyselné časti (výťah, autobus, metro), v ktorých naplno využívajú možnosti akčného žánru. 85%.(26.11.2013)

"Víš, že vztah založený na krizových situacích dlouho nevydrží?" Jsou všichni policajti takoví? Jednou se s holkou projede autobusem, jednou s ní zažije bouračku v metru a hned chce vztah? Ještěže alespoň Annie stojí nohama pevně na zemi a má vymyšlené náhradní řešení. Ale dost romantiky, protože dopravní prostředky v L. A. se právě staly dostatečně výbušnými na to, aby to bylo zábavné. A já jsem si to nastupování za jízdy do autobusu, stříhání drátů, teroristův skok na špek i střílení na parťáka dokázal nejednou užít.(6.2.2017)

• - 90% všech akčních scén natočil Keanu Reeves bez dubléra. (Ai.ma)

• - Některé záběry vykolejení podzemky jsou dělané pomocí miniatur. (Ai.ma)

• - Skok Jacka (Keanu Reeves) do autobusu nedělal kaskadér, ale Keanu sám. Přes zákaz režiséra jej tajně nacvičil a pak i provedl. Když se režisér Jan de Bont dozvěděl, že nevidí kaskadéra, byl vzteky bez sebe. Keanu Reeves později musel ustoupit ze svých kaskadérských kousků, protože jej pojišťovny odmítaly pojistit pro případ úrazu. (kriplozoik)