poster

Nebezpečná rychlost

 • USA

  Speed

 • Slovensko

  Nebezpečná rýchlosť

Akční / Thriller

USA, 1994, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nathalie
  ****

  4 důvody, proč bylo rozumné dopřát si tuhle legrační roadmovie: 1. Keanu Reeves zachraňuje svět s bezelstným výrazem plachého kolouška, kterého si okamžitě toužíte pořídit domů. 2. V Harrym Potterovi létá Ford Anglia, ale tady si to vzduchem suverénně plachtí poloobsazený autobus. V některých amerických městech zjevně neplatí fyzikální zákony ale ...3. Zato funguje chemie. Dokonce i zcela nereaktivní Sandra Bullock se vzmůže na svůdný pohled a kroutění...volantem:) Není divu-viz bod č.1...A za čtvrté: Počet akčních filmů, které jsem viděla, dosáhl deseti. Mám splněno:)(14.9.2007)

 • Tuxedo
  *****

  Jan de Bont býval ve svých počátcích malým režisérským géniem. Jak jinak by dokázal povýšit nevyvážený a viditelně za pochodu psaný scénář na neustále adrenalinem protkaný nabouchaný akčňák s perfektním vizuálem, který nestárne, rázným hrdinou, který se jen tak nevidí, geniálním hudebním doprovodem a takřka nadčasovým posunem v rámci akčních filmů. Nebezpečná rychlost je důkazem, že akční film může mít prvoplánově bezduchý scénář s logickými dírami, má-li však kolem sebe řádně vyprofilované postavy, oproti zbytku scénáře chytré slovní výměny a humor (hlášky fungují na jedničku i po letech).(18.4.2005)

 • dobytek
  ***

  Uznávám, že když jsem to viděl s vypnutym mozkem (měl jsem v sobě asi 10 piv), tak se mi to fakt líbilo a dal bych možná i 4 hvězdičky. Ve střízlivym stavu to ovšem nedokážu brát vážně a víc, než 2 hvězdičky bych určitě nedal. Je to zase jeden z mnoha filmů, na kterej mam tak strašně odlišný hodnocení pod vlivem a za střízliva :-) Dávám teda 3 hvězdičky s dodatkem, že doporučuju před timto filmem tak 2 promile v krvi.(30.4.2006)

 • juta
  ****

  Ve své době rozhodně jeden z nejlepších akčňáků, co byl natočen. V určitých chvílích bylo cítit napětí a padoucha né a né dopadnout. Takové filmy se mi líbí, když se nezůstane jen u jednoho, ale děj se ještě dál vyvíjí až na samotné maximum. Tam kde byste očekávali konec se ještě toho může tolik stát.(18.2.2013)

 • castor
  ****

  Toho času dle mého mírně přeceňovaný akční thriller postavený na "jediném" dobrém nápadu (bomba v autobuse), kterému ale chybí nápaditost (Skála), hluboká myšlenka (Terminátor 2: Den zúčtování, Matrix), démonická ujetost (Tváří v tvář, Con Air), humor (Pravdivé lži, Poslední skaut), režijní jistota (Nepřítel státu, Nelítostný souboj).. Prostě něco navíc, co by ho zařadilo mezi vrcholy žánru let devadesátých!! Jen tak tak 70%(19.12.2005)

 • - Při průjezdu pravotočivou zatáčkou, kdy jde autobus na dvě kola, je zde patrný hydraulický mechanismus, který jej nadzvedává. (Mr.Hudson)

 • - Harry (Jeff Daniels) je postřelen Jackem (Keanu Reeves) do levé nohy. Později ho ale vidíme kulhat na nohu pravou. (džanik)

 • - Jack Traven (Keanu Reeves) nosí hodinky značky Casio G-Shock DW-5600 a Howard Payne (Dennis Hopper) nosí Rolex Yachtmaster. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace