Nebezpečná rychlost, nebo-li speed je jeden ze starších filmů, které mě uchvátili velkým způsobem. Výborně zpracovaný děj, který váš vtáhne. Keenu Reeves a Sandra Bullock jsou moji nejoblíbenější herci a když se sejdou, tak jen žasnu. Napětí a akce, které vám nedají ani na minutku vydechnout... 10/10 = 100%(13.7.2009)

2018: ne tak dobrý jako Noc Air, Skála a Armagedon, ale pořád našláplá pecka ----- Skvělá akční jízda od začátku do konce. Žádné zbytečné seznamovací pasáže s chrabrými policajty nebo motivem bombera. Hned se jde na věc. A pořád je nač koukat. Keanu je parádní hrdina a Sandře to opravdu sluší a hezky hláškuje. Jeden z nejlepších akčňáků devadesátých let.(3.5.2007)

Soundtrack Mark Mancina: 1. Speed - Billy Idol [4:21] ,2. A Million Miles Away - The Plimsouls [3:41] ,3. Soul Deep - Gin Blossoms [3:06] ,4. Let's Go For A Ride - Cracker [3:07] ,5. Go Outside And Drive - Blues Traveler [4:51] ,6. Crash - Ric Ocasek [5:06] ,7. Rescue Me - Pat Benatar [3:01] ,8. Hard Road - Rod Stewart [4:28] ,9. Cot - Carnival Strippers [5:23] ,10. Cars ('93 Sprint) - Gary Numan [4:02] ,11. Like A Motorway - Saint Etienne [5:43] ,12. Mr. Speed - Kiss [3:17],(11.5.2011)

Narodila jsem se sice tři roky před natočením, ale měla jsem to štěstí Nebezpečnou rychlost vidět až v roce 2006. A musím říct, že mě to skutečně překvapilo. Takové napětí u akčního filmu necítím v podstatě nikdy. Tady mi ale vůbec nebylo jasné jak to udělají a jak se z toho dostanou. Proto má tenhle akčňák mezi mými nej specifické místo. A Reeves s Bullockovou tam opravdu září.(17.11.2007)

Nejlepší akční film všech dob. Lepší než výborná Skála aj. Jan De Bont natočil životní dílo (a po Twisteru toho měl nechat). Vše je tu perfektní - jednoduchý ale geniální nápad je proveden naprosto úžasně. Film má tři části: výtah, autobus a metro, z nichž největší prostor má autobus. Nejlepší je jeho průjezd městem, které je plné aut, přecházejících dětí, žen s kočárky a prudkých zatáček. Prostoje mezi akčními scénami jsou minimální. Keanu je perfektní hrdina, Sandra (v nejlepší roli) perfektní komik i hrdina a Hopper perfektní záporák. A pěkný ústřední motiv Marka Manciny. Tenhle biják vůbec proslavil hodně lidí. Film získal Oscara za zvuk a střih zvukových efektů, nominován byl za střih, v Británii získal cenu BAFTA za střih a zvuk a nominován byl za zvláštní efekty.(27.7.2003)

• - Film byl natáčen na dálnici 105 v Los Angeles před tím, než byla otevřena pro veřejnost. (Ai.ma)

• - Keď autobus krúži po letisku, v jednej chvíli mu pri zábere na jeho ľavý bok chýba "zebrový" čiernobiely pútač, no v ďalších scénach ho opäť má. (fumatro)

• - Celkem se při natáčení filmu použilo třináct autobusů, a to včetně dvou, které vybouchly. Všechny měly svoje zaměření: jeden byl pro vysokorychlostní scény, další pro záběry podvozku s bombou, jeden na skok atd... Jeden z těchto autobusů byl využit ve více než šedesáti dalších filmech a reklamách, i ve videoklipu Tracy Chapman "Telling stories". (Ai.ma)