Nebezpečná rychlost

Speed

Nebezpečná rýchlosť

Akční / Thriller

USA, 1994, 111 min

I přes všechny nelogičnosti, o kterých by se dalo dlouho diskutovat, vám Speed nedá vydechnout. Myslím, že je tolik nabitá akcí a napětím, že na nějaké přemýšlení moc času nezbude. Vše je rychlé a mám pocit, že se z charakterů na tento typ snímku vytěžilo dost a taky by dost nudilo, kdyby tomu bylo jinak. Dennis Hopper je sice dědek, ale jeho roli jsem mu věřil a připadal mi skvělý, i když to byl vlastně zpropadený hajzl.(29.3.2003)

Toho času dle mého mírně přeceňovaný akční thriller postavený na "jediném" dobrém nápadu (bomba v autobuse), kterému ale chybí nápaditost (Skála), hluboká myšlenka (Terminátor 2: Den zúčtování, Matrix), démonická ujetost (Tváří v tvář, Con Air), humor (Pravdivé lži, Poslední skaut), režijní jistota (Nepřítel státu, Nelítostný souboj).. Prostě něco navíc, co by ho zařadilo mezi vrcholy žánru let devadesátých!! Jen tak tak 70%(19.12.2005)

Naprosto perfektní akční thriller. Je zde vynikající příběh spojen se skvělými nápady. Začátek ve výtahu, rozuzlení a pak téměř celý film ve výborném napětí v nezastavitelném autobusu, který když sníží rychlost pod 50, tak exploduje. Hlavní hrdinské duo Keanu Reeves a Sandra Bullock bylo vybráno dokonale. To samé platí i o hlavní záporákovi Dennisu Hopperovi. Napínavé a i akční scény byly dokonale natočené, mohlo být i víc akce, střlení, ale to vůbec nevadí vzhledem k tomuto žánru. Líbila se mi dost i hudba. Herecké obsazené je na tom také výborně, všichni herci mě bavili. Takže film hodnotím na 98% = *****(27.10.2012)

Akční klasika mého mládí, která zásluhou dynamicky pojatého a technicky lahůdkového příběhu neztrácí ani po desátém zhlédnutí nic ze své působivosti. Jan de Bont je machr na adrenalin, což ostatně potvrdil i v oddechovém Twisteru, a jeho nápaditá režie dodává celému snímku úžasný náboj a jiskru. A kde scénář už nestíhá, zaskočí za něj skvělí Keanu Reeves a Dennis Hooper. Škoda jen, že film kolem diváka skutečně jen tak zběsile proletí a nezbyde mu žádný čas na nějaký vedlejší motiv, který by atmosféru ještě okořenil a zvýraznil. 80%(11.11.2012)

Môj naj naj naj akčňák, videl som ho skoro toľkokrát čo Terminátora 2 a to už je čo povedať. Dievča od vedľa Sandra Bullock (do ktorej som sa tu platonicky zaľúbil), už asi nikde nebola tak sympatická (rozhodne nie v dvojke) a po nemenej skvelom POINT BREAK ďalšia vynikajúca akčná úloha pre Keanu Reevesa. Jan de Bont sa vtedy zaradil medzi mojich najobľúbenejších režisérov, škoda že len na chvíľu.(11.11.2004)