4 důvody, proč bylo rozumné dopřát si tuhle legrační roadmovie: 1. Keanu Reeves zachraňuje svět s bezelstným výrazem plachého kolouška, kterého si okamžitě toužíte pořídit domů. 2. V Harrym Potterovi létá Ford Anglia, ale tady si to vzduchem suverénně plachtí poloobsazený autobus. V některých amerických městech zjevně neplatí fyzikální zákony ale ...3. Zato funguje chemie. Dokonce i zcela nereaktivní Sandra Bullock se vzmůže na svůdný pohled a kroutění...volantem:) Není divu-viz bod č.1...A za čtvrté: Počet akčních filmů, které jsem viděla, dosáhl deseti. Mám splněno:)(14.9.2007)

Adrenalinová extáze po celé stopáži 120 minut v nevídaném tempu. Keanu Reeves jako hlavní představitel, slušně zahraný jen ten scénář mu moc nedovolil. Nonstop akce, kde nechybí rozžhavené pneumatiky, vůně motoru, adrenalinu a explozivní výbuchy. Jan de Bont nasadil vysokou laťku na celovečerní sexy strhující podívanou. Bullockové to sekne (hlavně) v podpatkách.(9.2.2012)

Akční ano, napínavé rozhodně, strhující dost často, nápadité ani moc ne. Speed je chytře postavená na neokoukaných hercích a jednom šikovném (byť v průběhu filmu silně nelogickém a kostrbatém) nápadu (bomba v autobuse). Jinak je to typická hra na kočku a na myš - tudíž jasný záporák, jasní hrdinové, jasný konec. I přesto, že se člověk o hrdiny (to jest všichni v autobuse) zase až tak nebojí, je Speed ve finále nesmírně působivá filmařina. Od kaskadérských kousků počínaje, po některé přímo geniální hlášky (everybody's fired, everybody's fuckin' fired) konče. Je to prostě a jednoduše ten typicky hollywoodský akční biják, který je sice profláklý až to hezké není, ale bavit se u něj dozajista budeme i poněkolikáté. Nařachaná pecka na kterou nedám dopustit.(3.3.2007)

Toho času dle mého mírně přeceňovaný akční thriller postavený na "jediném" dobrém nápadu (bomba v autobuse), kterému ale chybí nápaditost (Skála), hluboká myšlenka (Terminátor 2: Den zúčtování, Matrix), démonická ujetost (Tváří v tvář, Con Air), humor (Pravdivé lži, Poslední skaut), režijní jistota (Nepřítel státu, Nelítostný souboj).. Prostě něco navíc, co by ho zařadilo mezi vrcholy žánru let devadesátých!! Jen tak tak 70%(19.12.2005)

Myslíte si, že kdyby nebylo Speedu, byl by dneska Keanu Reeves Thomasem A. Andersonem (aka Neo:))? Anebo, pro mě osobně věc mnohem zásadnější, že by hrál Kevina Lomaxe v Devil's Advocateovi? Docela o tom pochybuju. Speed prostě Reevese vynesl do hvězdných výšin, a to z dnešního pohledu celkem po zásluze. To s takovým Jan de Bontem je to už horší:). Ale proč na rejžu házet zbytečnou špínu, když nám nechal tenhle super kousek? I když nemám rád Sandru Bullockovou (Slečna Drsňák je čestná výjimka:)), akce která celý film žene kupředu, slizký záporák Dennis Hopper, práce kamery, výkon Jeffa Danielse a já nevím co všechno ještě, vynesly v mých očích Speedu čtyři hvězdy.(9.2.2003)

• - Pár měsíců po premiéře jeden americký školák zachránil školní autobus plný dětí poté, co řidič dostal infarkt. Vylezl řidiči na klín, skočil na pedál brzdy a strhl autobus na krajnici, po které ještě několik set metrů ujel. Když se ho ptali, kde vzal odvahu a nápad jak se zachovat, řekl, že to viděl v "tom filmu o autobusu". (Ai.ma)

• - Vo filme ide autobus rýchlosťou 110 km/hod. V skutočnosti však môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 90 km/hod. (Merwin01)

• - Rozbití skla u dveří autobusu ve scéně, kdy se Keanu Reeves snaží dostat dovnitř, nebylo ve scénáři, ve filmu to ale nakonec zůstalo. (Ai.ma)